Skocz do zawartości

[Pogaduchy]Dyskusja o forum SzajBajk


Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, zibiJ1 napisał:

@Credo jeśli to cię uspokoi, to już Fin tłumacz czym zawiniłeś. Forum miało jasno ustaloną strukturę. Osobny dział od porad zakupowych podzielony na typy rowerów, a tam tematy z widełkami cenowymi. To w tych tematach zadawało się pytania w stylu Twojego. Gdybym to ją Cię "obslugiwał" Zapewne napisał bym Ci o tym i skonczyłoby sie na upomnieniu. Chyba że szedłeś w zaparte... 

Kolego było minęło, ja tylko opisałem mechanizm działania Twojego kolegi admina na tamtym forum. I jest to przestroga dla administratorów wszelkiej maści, żeby zachęcać ludzi do pisania a nie zniechęcać. Uważałem, że zrobiłem wszystko zgodnie z Regulaminem, poza tym nie było sensu rozdrabniać jednego tematu na kilka osobnych postów - zaraz bym dostał bana za spam i robienie sztucznych postów. Wszystko zależy od interpretacji i zwykłej normalności. Skoro widzisz jako moderator, że ktoś jest nowy i poświecił sporo pracy na posta dając dużo informacji to bądź człowiekiem i zapytaj, poradź. Ale nie banuj bez powodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem. Wątek wylądował w koszu, pouczyłem i wskazałem "właściwy kierunek" ale kolega próbował być mądrzejszy, dlatego @abra zastosowałem "środki dyscyplinujące" przewidziane regulaminem. Tydzień moderacji to była możliwie najniższa "kara". No sory ale nie ja to wymyśliłem. Kolega nie dość, że nie zrozumiał gdzie popełnił błąd to jeszcze ma poczucie krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PrzeLuka napisał:

@wkg przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem. Wątek wylądował w koszu, pouczyłem i wskazałem "właściwy kierunek" ale kolega próbował być mądrzejszy, dlatego @abra zastosowałem "środki dyscyplinujące" przewidziane regulaminem. Tydzień moderacji to była możliwie najniższa "kara". No sory ale nie ja to wymyśliłem. 

ale tylko ty to stosowałeś, poza tym jak ktoś ma się zastosować do regulaminu dostając bana na tydzień. To zrobiłem nowe konto, żeby spróbować mimo wszystko uzyskać informacje które chciałem. To dostałem perma  :D Widzę, ze strasznie zawzięty z ciebie człowiek i serio nie rozumiesz, że twoje postępowanie było co najmniej nadgorliwe.  a wskazywaniem właściwego kierunku nazywasz powod bana " przemyśl przez tydzień swoje zachowanie" . Dla mnie to delikatnie mówiąc niepoważne traktowanie nowych użytkowników i tyle w temacie.

Boże uchowaj to forum od takiej interpretacji "Regulaminów" hahaha  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PrzeLuka napisał:

@wkg przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisałem.

OK, może nie doczytałem, sorry. Po prostu to wszystko wydaje się tak absurdalne, że czasem myślę, ze sobie jaja robicie :D

Ale jak to czytam, to serio obawiam się przeniesienia tego syfu tutaj Trochę jak w toksycznych związkach - człowiek przenosi traumy do kolejnych. I w końcu kobieta która przeżyła przemoc domową tak się zachowuje, że w kolejnym związku kolejny mąż też ją tłucze :( Taka samospełniająca się przepowiednia ....

Teraz, Credo napisał:

Widzę, ze strasznie zawzięty z ciebie człowiek

Widać jest tu Was więcej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już swoje wyjaśniłem, a głupotę postępowania trzeba piętnować skoro jej autor jej nie dostrzega  :D a myślę że temat dla moderatorów jest dość ciekawą wskazówką - żeby nie popełniać błędów konkurencji , dzięki temu wszyscy będą żyli w zgodzie długo i szczęśliwie hahaha . Amen  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg ja nie robiłem nic po za tym co było ustalone regulaminem. Nie twierdze, że jestem nieomylny. Tam gdzie popełniłem błąd to go naprawiałem. Zresztą "pokrzywdzony" zawsze miał możliwość odwołania się od mojej decyzji do instancji wyżej, czyli do supermoderatora lub admina ale nie wiedzieć czemu nikt z tego prawa nie korzystał.

Z swojej strony pragnę przeprosić tutejszych adminów za roztrząsanie starych spraw.

 

@Giovanni_Cigno witaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PrzeLuka napisał:

@wkg ja nie robiłem nic po za tym co było ustalone regulaminem. Nie twierdze, że jestem nieomylny. Tam gdzie popełniłem błąd to go naprawiałem. Zresztą "pokrzywdzony" zawsze miał możliwość odwołania się od mojej decyzji do instancji wyżej, czyli do supermoderatora lub admina ale nie wiedzieć czemu nikt z tego prawa nie korzystał.

 

Z swojej strony pragnę przeprosić tutejszych adminów za roztrząsanie starych spraw.

Ciężko się odwołać mając perma :D mojego błędu nie naprawiłeś, poza tym ciężko to nawet nazwać błędem ...  a robić kolejne konta żeby kopać się z koniem, po co. Wolałem przejść tutaj i w spokoju się wszystkiego dowiedzieć na nurtujące mnie pytania  :)

 Peace and love  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PrzeLuka napisał:

nowy wątek z wyborem kilku rowerów (niedozwolone regulaminem działu) plus porada jak dobrać rozmiar, czyli multipost niedozwolony regulaminem. Zamknąłem jako nieregulaminowy i nakazałem podzielenie wątku i umieszczenie zapytań w "bikesizig" i odpowiednim wątek w dziale "X". Założyłeś kolejny wątek metodą kopiuj/wklej. Podbijanie tematu niedozwolone regulaminem. Dostałeś za to tydzień kwarantanny po czym założyłeś drugie konto (zakazane regulaminem), zacząłeś wylewać gorzkie żale i znów kopiuj/wklej. Dostałeś BANa za dwa konta.

Czytaliście to? Czy tylko ja uważam, że to jest głupota czy ja tego nie rozumiem? Mam dylemat z wyborem między trzema rowerami i mam to umieścić w trzech tematach? Niby jak? Pytam serio, bo ja tam nigdy nie pisałem, a tutaj to na porządku dziennym i nie wyobrażam sobie inaczej :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zibiJ1 napisał:

skonczyłoby sie na upomnieniu

Byłeś Moderatorem i jak było was 3-4, to obowiązków i tak pewnie mieliście dużo, a teraz weź to wszystko na siebie samego, jeszcze w dobie pandemii, gdzie ludzie walą drzwiami i oknami. Prośba PrzeLuki o zwiększenie kadry wiesz jak się skończyła ;)

Koledzy zamiast wieszać na sobie psy, to popatrzcie jak powinno działać forum, na przykładzie tego(forumrowerowe). W tym jednym wątku udziela się 3 lub 4 Modów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, PrzeLuka napisał:

Z swojej strony pragnę przeprosić tutejszych adminów za roztrząsanie starych spraw.

Przyjęte.

Zwyczajem tego Forum jest dołączanie do przeprosin różnych deklaracji i prezentów dla Moderacji- mogą być to:

- mycie auta wybranego Moda

- ciągłe uwielbienie wyrażane w każdym poście

- inne. 

Prosiłbym jednak ,aby kwestie prywatne ( na przykład relacje @Credo i @PrzeLuka ) mimo wszystko przenieść na PW. IMO nie ma sensu dyskutować o osobistych kwestiach in public. 

Informacyjnie dodam, że 

tumblr_njxf230ozX1tv4k5po1_500.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudzinki napisał:

Czytaliście to? Czy tylko ja uważam, że to jest głupota czy ja tego nie rozumiem? Mam dylemat z wyborem między trzema rowerami i mam to umieścić w trzech tematach? Niby jak? Pytam serio, bo ja tam nigdy nie pisałem, a tutaj to na porządku dziennym i nie wyobrażam sobie inaczej :D.

Były tematy zbiorcze dla danego przedziału cenowego i typu roweru typu np. "Rowery gravel do 3000 zł" itd. a tematy pojedyncze miały dotyczyć pojedynczych modeli np. "Kross Esker 6.0", było to jasno opisane w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, durnykot napisał:

Przyjęte.

Zwyczajem tego Forum jest dołączanie do przeprosin różnych deklaracji i prezentów dla Moderacji- mogą być to:

- mycie auta wybranego Moda

- ciągłe uwielbienie wyrażane w każdym poście

- inne. 

Prosiłbym jednak ,aby kwestie prywatne ( na przykład relacje @Credo i @PrzeLuka ) mimo wszystko przenieść na PW. IMO nie ma sensu dyskutować o osobistych kwestiach in public. 

Informacyjnie dodam, że 

tumblr_njxf230ozX1tv4k5po1_500.gif

informacyjnie mnie z PrzeLuka nic nie łączy i nie mamy żadnych kwestii prywatnych hahaha  :D Masz racje, może i rozstrząsanie tematu publiczne nie ma sensu, choć z drugiej strony czasem tylko w ten sposób ktoś może pewne rzeczy zrozumieć i wyciągnąć jakieś wnioski (akurat w tym przypadku chyba się nie da  :D ). Dla was jako moderatorów pewnie też to jest wskazówka i informacja zwrotna, że postać forum jaka jest teraz jest bardzo fajna i szkoda by było ją zmieniać i wprowadzać jakieś nowości z innego forum. Podejście moderatora powinno być bardzo wyrozumiałe takie jak jest na tym forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często pytający nie wie zupełnie co chce. Pyta o XC vs trail a naprawdę potrzebuje gravela albo mieszczucha :)

Teraz, Credo napisał:

postać forum jaka jest teraz jest bardzo fajna i szkoda by było ją zmieniać i wprowadzać jakieś nowości z innego forum. Podejście moderatora powinno być bardzo wyrozumiałe takie jak jest na tym forum. 

Dzień bez wazeliny dniem straconym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, durnykot napisał:

mycie auta wybranego Moda

- ciągłe uwielbienie wyrażane w każdym poście

- inne. 

Znowu wyplułem kawę nosem xDxDxD

Teraz, wkg napisał:

Dzień bez wazeliny dniem straconym :D

Pewnie stosuje się do przeprosin :D

Teraz, Credo napisał:

skoro moderator tak kazał

Powinno być: Nasz wspaniały, najmądrzejszy i wręcz najwspanialszy Pan Moderator xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dziaku napisał:

Były tematy zbiorcze dla danego przedziału cenowego i typu roweru typu np. "Rowery gravel do 3000 zł" itd. a tematy pojedyncze miały dotyczyć pojedynczych modeli np. "Kross Esker 6.0"

A co w tym przypadku:

Teraz, wkg napisał:

Często pytający nie wie zupełnie co chce. Pyta o XC vs trail a naprawdę potrzebuje gravela albo mieszczucha :)

?

Migracja na tutejsze forum?

Dzięki Mod Team za obecną formę forum, ale samochodu mył nie będę :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Giovanni_Cigno napisał:

Z tej strony Łabędź 

Shimano Białe Ptaszysko :D, kolejny ze starej gwardii

5 minut temu, wkg napisał:

Pyta o XC vs trail a naprawdę potrzebuje gravela albo mieszczucha :)

Przydałoby się tu też zrobić tematy z przedziałem cenowym i rodzaj roweru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, komandosek napisał:

Jak nie wie czego chce do tego stopnia by męczyc bułę o rower trailowy a tak naprawdę potrzebuje mieszczucha... to do wróżki może zgadnie :) 

Niekoniecznie, ludzie automatycznie wybierają "górala" - taki mamy klimat. Z magicznym słowem "progresywna geometria" A często go nie potrzebują.

Teraz, Accent_Szaj napisał:

Przydałoby się tu też zrobić tematy z przedziałem cenowym i rodzaj roweru

Merida ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...