Skocz do zawartości

[29"] dla niepełnosprawnego


kamils13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Forum przeglądam bez konta już jakiś czas, ale przyszła pora na pierwszy temat.

Kiedyś na początku 20 wieku jeździłem hardtailem i radziłem sobie zupełnie dobrze. Od 2008 w wyniku wypadku na moto totalnie nie ruszam lewą ręką. Bardzo nie chciałem wsiadać na rower, bo wiedziałem, że psychicznie zabije mnie to, jak jeździłem kiedyś vs to jak mogę teraz.

W 2017r jednak kupiłem rower. KROSS level b2 z ramą M (teraz pewnie wziąłbym L). Mam 185cm i ~90kg. Od tego czasu zrobiłem pi x drzwi 8k km, często po szutrach, lasach, plaży czy ciągnąc przyczepę z córą. Traski 40-50km 50/50 szuter asfalt też bywają. Głównie województwo Łódzkie ale i wakacje z rowerem fajne.

Lewą rękę opieram na kierownicy, korzystam tylko z tylnego hamulca i tylnej przerzutki i jest zupełnie dobrze. Dobrze do czasu, aż zaczynają się spore nierówności, duże korzenie itp.

Jeżdżę praktycznie cały czas z tyłkiem na siodle bo jedna ręka daje za mało stabilności. Zwykły sprężynowy suntour nie pomaga.

Wybaczcie długawy wstęp ale zrozumienie mojej sytuacji/potrzeby jest kluczowe.

Zrozumiałem, że chce nowy rower, na którym będzie stabilniej, bezpieczniej, bardziej komfortowo i będzie jeszcze więcej przyjemności z jeżdżenia. 

 

Pomyślałem o pierwszym w życiu fullu. Tylko jakim? Tu jest pytanie. Na pewno 29 koło, absolutnie nie musi mieś jakiegoś dużego skoku, bo nie jestem w stanie oderwać się nim od ziemii. Nie musi super podjeżdżać, tym bardziej super zjeżdżać. Ma być dużo komfortowszym i lepiej wybierającym następcom levela b2.

Im więcej czytam o trailach, xc, enduro tym głupszy jestem.

Budżet 6-8k pln. 

Pozdro

 

Kamil

Edytowane przez kamils13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pomyślałbym o jakiejś trailówce o niedużym (120mm) skoku. Będziesz miał bardziej komortową pozycję niż na fullu wyścigowym 100/100 i bardziej gąbczaste zawieszenie.

 

Tu jest fajne zestawienie dotyczące Twoich kryteriów cenowych: https://www.1enduro.pl/rowery-enduro-trail-do-8000-zl-2020/

Edytowane przez KSikorski
Uzupełnienie informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki.

Przy okazji.

Już kilka razy na forum spotkałem się z rowerami z decathlonu i zainteresowało mnie to jak siedzę i czwartą godzinę przeglądam różne oferty:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-s-29/_/R-p-304208?mc=8558247&c=Czerwony

 

Bardziej mi zależy na czułości czy tak jak napisałeś gąbczastości, na małe nierówności, niż wybieraniu na granicy skoku zawiasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamils13 napisał:

W 2017r jednak kupiłem rower. KROSS level b2 z ramą M (teraz pewnie wziąłbym L). Mam 185cm i ~90kg. Od tego czasu zrobiłem pi x drzwi 8k km, często po szutrach, lasach, plaży czy ciągnąc przyczepę z córą. Traski 40-50km 50/50 szuter asfalt też bywają.

Chylę czoła :yes:.

Kiepsko u mnie z geometrią, ale czy ten Rockrider nie jest nastawiony bardziej na wyścigi?

Może coś z Canyona w stylu https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-6/2625.html?dwvar_2625_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY ?

Weź również pod uwagę mocowanie przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...