Skocz do zawartości

[narzędzia] dobry czas na zakup narzędzi


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem Twoje posty jeszcze raz i nie ma tam nic na temat klucza do bębenka. 

W tak ogólnym opisie, równie dobrze mogłem Ci napisać żebyś nie kupował, bo nie ma w nim klucza do korka amortyzatora.

Zresztą masz dokładny wykaz narzędzi. Skoro wiedziałeś że będziesz rozbierał bębenek, to czemu nie zwróciłeś na to uwagi?

Inna sprawa. W końcu masz bębenek czy wolnobieg? Bo 7s to raczej to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

Przeczytałem Twoje posty jeszcze raz i nie ma tam nic na temat klucza do bębenka. 

W tak ogólnym opisie, równie dobrze mogłem Ci napisać żebyś nie kupował, bo nie ma w nim klucza do korka amortyzatora.

Zresztą masz dokładny wykaz narzędzi. Skoro wiedziałeś że będziesz rozbierał bębenek, to czemu nie zwróciłeś na to uwagi?

Inna sprawa. W końcu masz bębenek czy wolnobieg? Bo 7s to raczej to drugie.

W sumie masz rację, zapomniałem zaktualizować opis, że na rozbiór poszedł Giant na kasecie 9rz. 😒
Miałem kupić sobie rower aluminiowy do jazdy a uczyć się roweru na tym Krossie. A trafił się Giant z popsutym napędem i przy nim dłubię a Krossem póki co jeżdżę.
Giant ma kasetę, Kross wolnobieg.
Mea culpa

 

2 godziny temu, wkg napisał:

Młodzież jest teraz rozczeniowa i pyskata. Szkoda energii. Przynajmniej jest szansa, że czegoś się nauczy i na drugi raz pomyśli. I choć odrobinę się postara - chocby porządnie sformułowac pytanie. Także nie ma tego złego ... 

A Ty znów oceniasz na odległość - a być może młodszy jesteś mimo tych zakoli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie taki klucz, nie są drogie, ja mam chyba Bitul. Pamiętaj że ta miska ma lewy gwint, przynajmniej w piastach Shimano.

No i nie pakuj smaru do bębenka, tam gdzie są zapadki. Na kulki lekki smar, na zapadki i obudowę olej, też dość rzadki.

No i rozbieraj nad pojemnikiem. Kulek jest tam masa i na 100% jakaś poleci. Sam serwis jest banalny, ale wymaga cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Chwilę mnie tu nie było, ale napiszę opinię o moim zestawie BikeHand. Tak jak pisałem, posty WKG były bezużyteczne, bo narzędzia sprawują się bardzo dobrze.
Zestaw tych narzędzi powalczył z 18 rowerami i prawdopodobnie ogarnie ich dużo więcej. Większość tych rowerów była rozebrana do ostatniej śrubki a potem skręcona. Skuwacz łańcucha mniej więcej tyle samo łańcuchów rozkuł i wciąż żyje.
Teraz czego brakuje w zestawie a się przyda:
- cęgi do linek i pancerzy - nie muszą być dedykowane, ja używam takich do linek stalowych
- klucz do bębenka kasety
- klucz do wolnobiegu
- mocny klucz płaski 24 do kluczy typu suport itp

Swoją drogą, stojak serwisowy z Juli też się super spisuje

Poniżej 2 fotki w działań BikeHand

rama.jpg

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...