Skocz do zawartości
matzar24

Ból tyłka, a ból kolana

Rekomendowane odpowiedzi

matzar24

Czy ból tyłka od twardego siodełka może powodować ból kolana? Np. czy ten ból tyłka może powodować jakieś napięcie mięśnia, który znajduje się na przodzie kolana?

Ostatnio jeżdżę w okolicach 200W, bo nie mogę wycisnąć więcej, nie mogę depnąć.

Jeszcze miesiąc temu jeździłem w okolicach 300W.

Po pół godz. jazdy zaczyna boleć mnie prawe kolano (ból w centrum przedniej części kolana).

Siodełko mam ustawione w miarę dobrze, z tego względu, że zaczęło mnie boleć kolano, ustawiłem je trochę inaczej, ale to nic nie dało.

Ktoś ma jakąś poradę, doświadczenie z czymś takim? Proszę bardzo o pomoc, chcę jeździć kilka razy w tygodniu intensywnie, ale przez to kolano, jeżdżę 2 razy i mało intensywnie...

Czy jazda w dresach może mieć coś z tym wspólnego? Nie są obcisłe, normalne takie sobie spodnie dresowe do kostki.

Staram się jeździć w wyprostowanej pozycji w miarę, bo mam MTB, ale jeżdżę nim po szosach. Kręgosłup mnie nie boli. Mieszkam na Śląśku, więc teren jest średnio ukształtowany, więc średnio 600m / 100km. Zawsze jeździłem w okolicach 30 km/h, ale teraz ta prędkość spadła do 23 km/h.

Edytowane przez matzar24

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KSikorski

Idź do fizjoterapeuty.

Miałem w ostatnich miesiącach problem z dużym bólem w odcinku lędźwiowym. Poszedłem na bike fitting. Człowiek popatrzył na aktualną pozycję i stwierdził że na przykurcz w prawej łydce nic nie pomoże, zapłaciłem 100zł za godzinę konsultacji i zostałem odesłany do fizjoterapeuty.

Ból pleców wyleczyłem dwiema wizytami terapii manualnej i tygodniem ćwiczeń rozciągających na łydki i pośladki.

Zatem obawiam się że gdybanie na forum to kiepski pomysł.

Natomiast nie zdziwiłbym się gdyby powięź była ściągnięta, ślizgała się bokiem rzepki i powodowała jej przesuwanie prawo-lewo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• matzar24
      Przez matzar24
      Czy ból tyłka od twardego siodełka może powodować ból kolana? Np. czy ten ból tyłka może powodować jakieś napięcie mięśnia, który znajduje się na przodzie kolana?
      Ostatnio jeżdżę w okolicach 200W, bo nie mogę wycisnąć więcej, nie mogę depnąć.
      Jeszcze miesiąc temu jeździłem w okolicach 300W.
      Po pół godz. jazdy zaczyna boleć mnie prawe kolano (ból w centrum przedniej części kolana).
      Siodełko mam ustawione w miarę dobrze, z tego względu, że zaczęło mnie boleć kolano, ustawiłem je trochę inaczej, ale to nic nie dało.
      Ktoś ma jakąś poradę, doświadczenie z czymś takim? Proszę bardzo o pomoc, chcę jeździć kilka razy w tygodniu intensywnie, ale przez to kolano, jeżdżę 2 razy i mało intensywnie...
      Czy jazda w dresach może mieć coś z tym wspólnego? Nie są obcisłe, normalne takie sobie spodnie dresowe do kostki.
      Staram się jeździć w wyprostowanej pozycji w miarę, bo mam MTB, ale jeżdżę nim po szosach. Kręgosłup mnie nie boli. Mieszkam na Śląśku, więc teren jest średnio ukształtowany, więc średnio 600m / 100km. Zawsze jeździłem w okolicach 30 km/h, ale teraz ta prędkość spadła do 23 km/h.
    • greyspider
      Przez greyspider
      Witam,

Posiadam następujące pedały:
      https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/cz%C4%99%C5%9Bci-rowerowe/komponenty-rowerowe/peda%C5%82y-rowerowe/peda%C5%82y-platformowe-mtb-bontrager-line-elite/p/23423/?colorCode=bluedark_black

Jednak od początku gdy korzystam z roweru (niewazne jak ustawie siodło przód/tył, góra dół itd) to bolą mnie kolana, nawet jak nie jeżdzę.

Doczytałem się teorii że zmiana pedałów na crank 1 wielu osobom pomogła, byłyby to wówczas te pedały, troche lżejsze, jednak czym sie różnią to nie wiem, podobno łatwiej się obracają i dzieki temu kolana mniej dostaną w "kość":
      https://www.cyklomania.pl/crank-brothers-pedaly-stamp-1-large-czarne,id11742.html

Czy ta zmiana ma sens? Jest to widzę różnica w łożyskach, minimalna waga i widzę że cranki są troche cieńsze
    • Black_Sunrise
      Przez Black_Sunrise
      Cześć, już od zeszłego roku mam problem ze stawami kolanowymi mimo tego, że pilnuję kadencje i staram się nie nadwyrężać kolana. Po przejażdżkach rowerowych, zwłaszcza po tych dłuższych, bolą mi dość dolegliwie. Ból jest odczuwalny nie tylko w trakcie jazdy, ale też przy wstawaniu z fotela, na przykład, albo przy wyprostowaniu nóg po dłuższym siedzeniu. Miejscowo smaruję Voltarenem, ale jakoś mało pomocny jest. Może ktoś poleci suplementy, żeby zregenerować tą tkankę stawową? Zastanawiałam się nad kursem kolagenu, może ktoś brał i podzieli się opinią? Z góry dzięki