Skocz do zawartości

[Zakup crossa] Czy warto dopłacić do Indiana X-Cross 5.0?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zakupu crossa, chciałbym wydać do 2500 zł i w oko wpadły mi modele Indiana X-Cross jako bardzo pozytywnie oceniane za stosunek komponentów do ceny, z tym że przystawiła mi jedna rzecz: zastanawiam się czy brać Indiana X-Cross 4.0 czy 5.0. Różnią się one kilkoma rzeczami, m.in. 5.0 ma hamulce od SHIMANO a 4.0 od TEKTRO, 5.0 ma jedną przerzutkę z tyłu więcej, itp. dokładne porównanie tutaj: 

https://www.mediaexpert.pl/compare
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-indiana-cross-5-0-m19-czarny-brazowy
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-indiana-x-cross-4-0-m19-czarny

z tym że zastanawiam się czy rzeczywiście warto dopłacać  500 za te na moje oko drobne różnice? Poza tym jakbyście polecali inne crossówki w tym przedziale to chętnie poczytam.

Edytowane przez jantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

Właściwie to podbijam temat poprzednika. Dla mnie te wszystkie nazwy przerzutek to jest jak czary mary i hokus pokus. 
to też poradźcie. dziś sobie po bułki popylam Cross Tempo na kółeczkach 26 cali ( rocznik 2011). Przejazdy po 9 km do pracy i sezonowo w weekendy 60-80 km. 
Rower sie psuje, i rozważam upgrade . Pod uwagę biorę trzy modele czysto "wycieczkowe :
Unibike VOYAGER GTS z kolekcji 2020  
Indiana X road 5.0 też 2020 
Cross Trans 6.0

Rowery są w podobnych cenach. Który  wybrać

ja 120 kg, 180 wzrostu

Pozdrawiam 

Irek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blurppp indiana, bo tarczowe hamulce, lepsze przerzutki, korba w nowym, sztywniejszym systemie- wszystko to ważne przy twojej masie

@jantu ten za 1500 nie jest zły, dopłacając masz lepszą tylną przerzutkę z zsystemem shadow- nie wystaje, trudniej uszkodzić, nowy standard korby- większa sztywność, inna rama, imo ładniejsza, hamulce shimano są bardzo popularne, np. klocki hamulcowe są wszędzie, bo w prawie wszystkich shimano jest ten model. Lecz ogólnie różnica nie jest ogromna, podczas jazdy nie do odczucia, np. amortyzator jest ten sam, obie opcje- dopłacanie lub nie są imo prawidłowe.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blueforce dzięki wielkie za odpowiedź, jednak zdecydowałem się na droższą wersję i już pierwsze dziesiątki kilometrów zrobione

@blurppp generalnie polecam bardzo, tylko jakbyś kupował to zwróć uwagę na to że na stronie są dwie wersje,aktualnie kosztujące 2099 i 2199 zł, z takim samym opisem - więc ta droższa ma inną przerzutkę z przodu, Deore, a ta tańsza ma tak jak tam jest Altus, to tak jakbyś zamawiał, ale generalnie polecam podjechać, pojeździć i samemu sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 13:36, blurppp napisał:


Unibike VOYAGER GTS z kolekcji 2020  
Indiana X road 5.0 też 2020 
Cross Trans 6.0

 

z tych 3 to musisz pamiętać, że trekking to trekking, za demona prędkości robic nie będzie

 

i ten trzeci nazywa się Kross Trans 6.0, nie Cross

sam mam Trans 7.0, 6 ma przerzutki w piaście z tego co pamiętam i hamowanie w pedałach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma 51 lat i nie szukam demona prędkości. I prawdopodobnie zdecyduję sie na Unibike, o ile uda mi sie go gdzieś dostać, jest moda na rowery i są zwyczajnie nie do kupienia.  Dodatkowo doszła do listy Merida ( bo jest dostępna) rozważam model 9300 lub 9500 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do metody fajne rowerki, przymierzałem się...ale geometria mi nie podpasowała, mam krótkie nóżki i nie było dla mnie wygodnie, a mniejszego nie mieli i szans że znajdę nie było. Najważniejsze więc, przymierz się i przejedź, zobaczysz co pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...