Skocz do zawartości

[Gravel] Laik, który chce zobaczyć jak to jest


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie. Nie jestem żadnym znawcą, ani osobą, która robi nie wiadomo ile km tyg/msc/rocznie, ale kimś kto potrzebuje roweru do dojazdu do pracy głównie po asfalcie, potrzebuje się szybko przemieścić, bo w aucie już wytrzymać nie mogę, też aby mi służył do jakiejś dłuższej weekendowej jazdy po żwirku/asfalcie etc oraz żeby spróbować jak to się jeździ na tych szosach/gravelach.  Też ma to być coś co rozrusza moja nogi, po kontuzjach. Jednak coś we mnie ostatnio zaskoczyło, że nie trzeba się załamywać i poruszać się :).

Głównie jestem osobą, która posiada/posiadała rowery za max 500zł, kupione na giełdzie, tatusiek ponaprawiał swoim ojcowskim sposobem i się jeździło. Człowiek dorósł i skojarzył, że nie ma roweru. Po przesiedzeniu na internecie paru wieczorów, padło na gravela, a dokładnie wszystkim chyba kojarzony z tego co czytam Triban Gravel 120 https://www.decathlon.pl/rower-triban-gravel-120-id_8575940.html .

Zanim ktoś mnie zje. Chce spróbować po prostu jazdy na takim rowerze. Nie mam zamiaru na ten moment wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na coś co może okazać się słabe. Jeśli rzeczywiście spodoba mi się taka jazda na takim rowerku, a taki triban zacznie mi nie starczać, nie twierdze, że kiedyś w przyszłości pójdą większe pieniądze na zabawkę :).

Pytanie jest następujące, bo tak ja mówię jestem totalnie zielony. Czy znajdę coś co w tej cenie ewentualnie +/- 200zł będzie sprawdzało się lepiej? Będzie miało lepszy osprzęt? Czy jak na pierwszy rower typu gravel, dla osoby, która w życiu nie miała do czynienia z czymś takim, będzie to zupełnie wystarczające?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szambownik napisał:

bo trochę byłem w szoku jak przeczytałem, że większy rozmiar zapewni bardziej komfortową pozycję. 

nie w każdej sytuacji, chodzi o stosunek długości rury do wysokości główki ramy

Jeśli chodzi o tego tribana to wziąłbym S i nawet nie zerkał w kierunku M

A tak ogólnie to dorzuć 400 i weź ten https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc500-id_8502354.html

Będziesz miał "normalny" napęd a nie microshifta i karbonowy wideł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triban Gravel 120 też ma karbonowy widelec. A przynajmniej nie mniej karbonowy niż w RC500 czy nawet RC520 Gravel, więc już nie mieszajcie człowiekowi. 

46 minut temu, szambownik napisał:

Pytanie jest następujące, bo tak ja mówię jestem totalnie zielony. Czy znajdę coś co w tej cenie ewentualnie +/- 200zł będzie sprawdzało się lepiej? Będzie miało lepszy osprzęt? Czy jak na pierwszy rower typu gravel, dla osoby, która w życiu nie miała do czynienia z czymś takim, będzie to zupełnie wystarczające?

Z nowych nie, gravele u innych producentów startują od około 3000 PLN i też jest na co narzekać. Co najwyżej jakąś szosę do której wejdą nieco grubsze opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się przymierzyć do innego tribana (120, 520), geometria praktycznie taka sama.

Z braku innych punktów odniesienia zostają tabelki producenta, czyli bierzesz M, jesli rama okazuje się za wysoka i klejnoty są zagrożone, to wymieniasz od razu na S. A jeśli wysokość ok, a po kilku jazdach dojdziesz do wniosku, że nie chcesz być taki wyciągnięty,  to we własnym zakresie wymieniasz mostek na taki jak w S albo coś pomiędzy, bo różnica w długości mostka jest między tymi rozmiarami większa, niż w samej ramie.

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...