Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] Wymiana amortyzatora w rowerze Kellys Spider 10 - Co kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś roku jestem posiadaczem roweru Kellys Spider 10 27,5 . Jako ,że lubię pojeździć w terenie, szukam amortyzatora który będzie radził sobie nieco lepiej niż mój obecny czyli. Suntour XCT. Szukam jakiegoś w miarę dobrego amortyzatora powietrznego. Wybór jest na tyle duży ,że jakoś ciężko mi  zdecydować na jakiś konkretny model. Moja wiedza "rowerowa" ,również nie stoi na jakimś mega wysokim poziomie :p. Jaki amortyzator moglibyście mi polecić ? Powiedzmy ,że max ile mógłbym wydać to 700-800 zł. Wolałbym nówkę sztuke, używek troszkę się boje... 

 

Pozdrawiam i prosiłbym o jakieś porady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę innymi słowami - markhor to jest to samo co m30 (te same elementy wykonwcze, te same rury goleniowe...) tylko, że m30 nie były produkowane pod oś 110mm.

Odnośnie Ali to ramy i widelce z chin są objęte cłem antydumpingowym tak więc zawsze masz szansę, że zapłacisz 48,5% cła od ceny amora z przesyłką a na to wszystko klasycznie jeszcze VAT 23% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Dokumosa napisał:

Napiszę innymi słowami - markhor to jest to samo co m30 (te same elementy wykonwcze, te same rury goleniowe...) tylko, że m30 nie były produkowane pod oś 110mm.

Odnośnie Ali to ramy i widelce z chin są objęte cłem antydumpingowym tak więc zawsze masz szansę, że zapłacisz 48,5% cła od ceny amora z przesyłką a na to wszystko klasycznie jeszcze VAT 23% 

Wolałbym kupić jednak amortyzator na naszym rodzimym rynku :P . Podaliście sporo modeli i mam trochę mętlik... Najbliżej mi chyba do tych SR Suntour Epixon/Raidon. Jeśli się zdecyduje na któryś z nich ,to będzie to  dobry wybór na początek? Czy będzie odczuwalna różnica w użytkowaniu w stosunku do mojego obecnego amorka :P ? Do jakiej kwoty opłaca się je kupić?  Ceny są różne. 

No i pytanie podstawowe - Czy na pewno będą pasować pod mój konkretny model roweru? Czy będę musiał jeszcze coś dokupować/przerabiać?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dokumosa napisał:

Odnośnie Ali to ramy i widelce z chin są objęte cłem antydumpingowym tak więc zawsze masz szansę, że zapłacisz 48,5% cła od ceny amora z przesyłką a na to wszystko klasycznie jeszcze VAT 23% 

Tam idzie ASS z numerami 0045 to nie trafia na opłaty.

Pytam bo przyglądam się tym amortyzatorom od czasu jak kosztowały 150 usd z wysyłką. Widziałem fotki popękanych goleni i to mnie tylko wstrzymało przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przypadek dowalenia cła zaporowego 48,5 do ramy wysłanej niby z Singapuru (powinna być stawka na ramy/widelce 5%) co w efekcie podwoiło koszty więc teraz wierzę że nie dopłacę tylko jeśli sprzedawca wysyła z EU i gwarantuje pełny zwrot jeśli jednak nie będzie tax free.

No i powtórzę się - pod umierający standard 27,5 można kupić świetny amortyzator w rozsądnych pieniądzach bez szukania po chińszczyźnie czy katalogowych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że ten wątek spadł mi z nieba. U mnie jednak sprawa wygląda trochę inaczej, bo mam 29er. Na razie nie rozpisuje się o moim stylu jazdy, bo nie wiem, czy mogę (pewnie nie ;) ) podpiąć się pod wątek. Pomożecie, czy nowy temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura sterowa 1,1/8, oś QR9, skok 100mm. Budżet jak u autora 800, można naciągnać do tego równego 1k jeśli będzie naprawdę warto. Nie boję się używanych, jeśli będą po przeglądzie ew mogę sam zlecić zaufanemu mechaniorowi, jeśli cena będzie naprawdę ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Ostatnio miałem przypadek dowalenia cła zaporowego 48,5 do ramy wysłanej niby z Singapuru (powinna być stawka na ramy/widelce 5%) co w efekcie podwoiło koszty więc teraz wierzę że nie dopłacę tylko jeśli sprzedawca wysyła z EU i gwarantuje pełny zwrot jeśli jednak nie będzie tax free.

No i powtórzę się - pod umierający standard 27,5 można kupić świetny amortyzator w rozsądnych pieniądzach bez szukania po chińszczyźnie czy katalogowych cenach.

Sprzedam Ci Tip-a. Jeżeli sprzedawca ma wysyłkę Aliexpress Standard Shipping to pytaj go czy numery listów ma zaczynające się 0045. Jeśli tak przesyłki przechodzą bez opłat celnych, bo są wcześniej clone ryczałtem ( Aliexpress krótko mówiąc wysyłając kontener oszukuje co do zawartości ).

Importuje z chin, możesz brać za pewnik to co napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, KurczakNorris napisał:

Dzięki za linki.

Co do pierwszego, Szaju niby dobrze się o nim wypowiadał, ale mnie jakoś nie przekonuje. No i tak pół żartem, pół serio - cena proporcjonalna do wagi ^_^

Jeśli chodzi o drugi, powstało pytanie - w serii mam 100mm, da radę upchnąć tam 120-130mm? Kuszące, zwłaszcza że cena taka sama, a trochę bardziej rozwojowa sprawa - w niedalekiej przyszłości (max w przyszłym roku) w planach mam atak na bardziej agresywne szlaki, a nie jestem osobą, która często modyfikuje sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShyBike Cię nie przekonuje czy ten Maniek? Maniek fajny jest, może faktycznie nieco drogi, ale nowy i sprawdzony. Tylko, że chcąc założyć manetkę, wyskakujesz dodatkowo ze 120 PLN, jeśli oryginalna.  Raidon jest tańszy, z manetką i  też niezły w relacji cena/jakość/możliwości. Kup sobie pompkę od razu. 120 mm skoku założysz, jeśli masz taką potrzebę. Kupując z linka @ACTIVIA masz pewność serwisu zerowego, fachową poradę i dostęp do wszystkich potrzebnych rzeczy (oleje, uszczelki itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MaxCava napisał:

Sprzedam Ci Tip-a. Jeżeli sprzedawca ma wysyłkę Aliexpress Standard Shipping to pytaj go czy numery listów ma zaczynające się 0045. Jeśli tak przesyłki przechodzą bez opłat celnych, bo są wcześniej clone ryczałtem ( Aliexpress krótko mówiąc wysyłając kontener oszukuje co do zawartości ).

Importuje z chin, możesz brać za pewnik to co napisałem. 

Tak, znam ten "tip" i działa ale w przypadku drobnicy. Do ramy z miejsca chcą żeby dopłacić 100-200USD i one nie idą przez ich centra logistyczne w EU np. Liege w Belgii.

Ten maniek jest warty max 600zl - pracuje strasznie tępo w porównaniu nawet z reconem ale jest lepiej wykonany niż raidon/epixon. To jest maniek plastic-fantastic czyli plastikowe popychacze, stalowe sprężyny negatywne i marne (ale l niebo lepsze niż cokolwiek suntoura) uszczelki kurzowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...