Skocz do zawartości

[Max 10000zł] Hardtail 29er


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja. Przejechałem sie na fullu. Podstawowy Scott 970 w rozmiarze M.  Ale tylko taki mieli na miejscu reszta pod zamówienie .Bajeczka jeżeli chodzi o Komfort dla kręgosłupa. Moze jakis full do 10k? Grupa shimano minimum slxa? Do zwykłej jazdy po Górkach skok 120 mm to chyba Max prawda?

Czy ktoś ma doświadczenie z tym Cube stereo 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas001 napisał:

Aktualizacja. Przejechałem sie na fullu. Podstawowy Scott 970 w rozmiarze M.  Ale tylko taki mieli na miejscu reszta pod zamówienie .Bajeczka jeżeli chodzi o Komfort dla kręgosłupa. Moze jakis full do 10k? Grupa shimano minimum slxa? Do zwykłej jazdy po Górkach skok 120 mm to chyba Max prawda?

Czy ktoś ma doświadczenie z tym Cube stereo 120

Gdybym dysponował podobnym budżetem i dylematem skłaniałbym się ku Canyon Neuron

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-al/#sections-products

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas001 napisał:

Aktualizacja. Przejechałem sie na fullu. Podstawowy Scott 970 w rozmiarze M.  Ale tylko taki mieli na miejscu reszta pod zamówienie .Bajeczka jeżeli chodzi o Komfort dla kręgosłupa. Moze jakis full do 10k? Grupa shimano minimum slxa? Do zwykłej jazdy po Górkach skok 120 mm to chyba Max prawda?

Czy ktoś ma doświadczenie z tym Cube stereo 120

Ogarnij sobie to zestawienie i będzie ci łatwiej rozkminiać 

 https://www.1enduro.pl/rowery-enduro-trail-do-10000-zl-2020/

Btw od kiedy zmieniło się w rowerowym świecie, że przy wyborze nie patrzy się na geometrię, zawieszenie tylko na producenta przerzutek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartas001 napisał:

Bajeczka jeżeli chodzi o Komfort dla kręgosłupa

Nie po to robi się fulla. I zastanów się czy fula potrzebujesz i to jeszcze na Sxie.

33 minuty temu, cyganos napisał:

Do zwykłej jazdy po Górkach skok 120 mm to chyba Max prawda?

To aż za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Safar napisał:

Nie po to robi się fulla. I zastanów się czy fula potrzebujesz i to jeszcze na Sxie.

To aż za dużo. 

Głównie mówią to ci, którzy Fulla nie mają. :)

Zestawienie na 1enduro jest ok, ale brakuje tam najbardziej opłacalnego fulla do 10k, bo jest za mało Enduro. Ale jako uniwersalny rower z pogranicza XC, pasuje bardzo dobrze https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-900-s-29-id_8545706.html

Niby Decathlon i na SRAMie,  ale warto chociaż zobaczyć dla porównania z konkurencją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

Głównie mówią to ci, którzy Fulla nie mają. :)

Zestawienie na 1enduro jest ok, ale brakuje tam najbardziej opłacalnego fulla do 10k, bo jest za mało Enduro. Ale jako uniwersalny rower z pogranicza XC, pasuje bardzo dobrze https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-900-s-29-id_8545706.html

Niby Decathlon i na SRAMie,  ale warto chociaż zobaczyć dla porównania z konkurencją. 

Fajna maszyna ale chyba padło tu stwierdzenie że Decathlon jest passe ;)

Imo z 1enduro w top 3 w tej kategorii są trzy zacne rowery:

Canyon Spectral

Giant Trance

Canyon Neuron

Osobiście brał bym gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

passe ? Oni się dopiero rozkręcają ; )  Chyba nie żartują.

W dniu 31.05.2020 o 23:08, Bartas001 napisał:

Jeżdżę głównie po lasach, ścieżkach utwardzonych, kilka razy startowałem w maratonach i startować zamierzam nadal.

Ścigacz tu potrzebny, nawet ten z deca już jest za bardzo enduro : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2020 o 10:32, Safar napisał:

Natomiast kolejny problem, to w przypadku problemów odrzucają reklamację jeśli rower brał udział w maratonach. 

Uuu, grubo kolega pojechał. Ramy mają gps wszytego i szef działu reklamacji na bieżąco monitoruje czy dany egzemplarz był na maratonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

passe ? Oni się dopiero rozkręcają ; )  Chyba nie żartują.

Ścigacz tu potrzebny, nawet ten z deca już jest za bardzo enduro : )

Autor tego tematu odrzucił Decathlon, gdzieś na początku. Ja mam nadzieję że oni się rozkręcą bo pod względem wyposażenie ich rowery nie mają konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MaxCava napisał:

Uuu, grubo kolega pojechał. Ramy mają gps wszytego i szef działu reklamacji na bieżąco monitoruje czy dany egzemplarz był na maratonie ?

Po prostu nie wszyscy ludzie kłamią. Wystarczy zapytać czy był używany na maratonach. A kłamstwo, oszustwo w takim przypadku to (co oczywiście mniej istotne) odpowiedzialność karna za wyłudzenie - przy kwotach o których mówimy to przestępstwo a nie wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przeczytaj warunki gwarancji ze Skitemu. Ja juz nie mam cuba więc nie pamietam jak tam bylo. Ale wkladam ta teze o gwarancji miedzy książki.

Nie chce decathlonu. Nie chce srama.

Chce fulla xc. Nie traila czy dh.

Max 10 czy 11 tysia. Anthem 2 albo Cube 120 race. Cos jeszcze?

A taki Fuji https://www.olx.pl/oferta/fuji-rakan-kola-29-3-3-2017r-kolor-satin-black-w-red-rama-17-cali-CID767-IDEujJI.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, some1 napisał:

Głównie mówią to ci, którzy Fulla nie mają. :)

Przeczytaj tytuł i zapytanie o konkretny model roweru. A full nie powstał na potrzeby kręgosłupa.

 

16 godzin temu, MaxCava napisał:

Uuu, grubo kolega pojechał. Ramy mają gps wszytego i szef działu reklamacji na bieżąco monitoruje czy dany egzemplarz był na maratonie ?

A można np. sprawdzić listę startujących i przy dobrych lotach znaleźć zdjecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Safar napisał:

A można np. sprawdzić listę startujących i przy dobrych lotach znaleźć zdjecie?

Tak, jasne, zdjęcie identyfikuje, że to dokładnie ten egzemplarz. W każdym sądzie będzie dowodem zbrodni.

Oj Safar, Safar, bajki wymyślasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Safar napisał:

A można np. sprawdzić listę startujących i przy dobrych lotach znaleźć zdjecie?

Nie popadajmy w paranoję. Trzeba by mieć naprawdę mase wolnego czasu na takie śledztwa. Prawda jest taka, że jest to nie do udowodnienia, poza jakimiś wyjątkowo oczywistymi sytuacjami. Zresztą ten argument z maratonami jest moim zdaniem wyjątkowy idiotyczny. Serio rower dostaje bardziej w tyłek na Mazovii niż podczas bardziej agresywnego użytku w Beskidach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poważnie mówię, że miałem tego typu dyskusję ze sprzedawcą/serwisantem w znanym punkcie sprzedaży tej marki.

6 godzin temu, Sabarolus napisał:

Serio rower dostaje bardziej w tyłek na Mazovii niż podczas bardziej agresywnego użytku w Beskidach?

To jest pierwsze pytanie które przyszło mi na myśl i zadałem. Sorry... trochę inaczej.. czym to się różni od mocnego XC z kumplem w Kampinosie, sens podobny.

Nie chciało mi się wierzyć. Koleżka miała problem z ramą która była fabrycznie krzywa (co potwierdzili), bujała się z reklamacją tygodniami i w sumie wymienili na coś innego. Dlatego się zraziłem, mam prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...