Skocz do zawartości

[Amortyzatory przedni] RST Alpha 27,5+ Przekrzywiona sterówka w rozwidleniu


Muci3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem rura sterowa w rozwidleniu przemieściła się kilka mmnw dół przez co cały rower skręca w lewą stronę. Jest to dartmoor primal kupiony w zeszłym roku. Gwarancja dalej obowiązuje. Nie wiem co z tym zrobić czy na gwarancji coś takiego przyjmą czy nie czy może próbować jakoś to wybić do góry? Przez tą sytuację rozwaliło się łożysko od dolnej części sterów. Poradzi ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gwarancję to jej użyj i tyle. Dopiero jakby robili wąty a tobie nie będzie chciało się walczyć to możesz kombinować, czyli w tym przypadku dla bezpieczeństa wymienić cały widelec.

Najlepiej to wrzuć zdjęcie, bo nie do końca rozumiem o co ci chodzi (co się stało)

Edytowane przez Lawstorant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jak masz rurę sterową to ona zamocowana jest do rozwidlenia trzymającego golenie i ona w tym rozwidleniu w dziurze w której jest zamocowana z jednej strony poszła kilka mm w dół przez co rower zaczął skręcać jutro mogę wstawić zdjęcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

300349874_amortyzator-rock-shox-318-2012r.-180mm-1.5cala-ai18167_thumb2.jpg.a8f29c745d09f7749f2cb3dd4dbc45db.jpgtu masz pobieżnie pokazane co się stało

Teraz, Lawstorant napisał:

To znaczy, ze dosłownie masz krzywo widelec? Jest pod kątem względem osi góra dół?

Można tak powiedzieć jednak sterówka sama w sobie jest prosta ona się jakby obruszyła i zsunęła się z tego rozwidlenia z jednej strony kilka mm

Dlatego pytam czy to właśnie uda się oddać na gwarancję wysunięcie sterówki z jednej strony nie jest codzienną sytuacją i jest też dziwne gdyż na samym rowerze nie wiele przejechałem a skakać nawet nie zdążyłem ze względu na to że ściąga kierownice i boje się po prostu 

 

Tu masz jeszcze na szybko nabazgrolone coś w tym stylu oczywiście wszystko jest proste tylko rura jest pod leciutkim kątem przez co pękło łożysko i eykonuje skręt 

Screenshot_20200507-223052.png

Edytowane przez Muci3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.05.2020 o 08:50, Lezia napisał:

Nic nie szkodzi spróbować to reklamować. Ale jak dla mnie to jest "mechanicznie" skrzywione - podczas dzwona?

Nie nie było dzwona nawet nie miałem okazji skakać na nim jeszcze właśnie z tego powodu gdyż rok temu się to wydarzyło i trochę ciężko. 

 

W dniu 8.05.2020 o 08:44, uzurpator napisał:

"Rozwydlenie" nazywa się "korona" i jeżeli sterówka z niego wyłazi i nie jest to efekt grzmota, to oczywiście, że to na gwarkę idzie.

Dziękuję za informację będę pamiętał nazwę. 

Oddałem na gwarancję, przy czym na samym początku był problem ze sklepem który nie wierzył w to co mówiłem i twierdził, że wszystko ok uważając przy tym że stery się "uleżały" i należy dodać podkładkę pod mostek, co oczywiście zajęło im sporo czasu ponieważ nie mogli nawet jej założyć. Takie sklepy nie powinny mieć zezwolenia na prowadzenie jakich kolwiek napraw związanych z rowerami. Jeśli jest jakaś kategoria na forum gdzie można o tym napisać bylbym wdzięczny. A w tym momencie dziękuję wszystkim za pomoc związaną z moim problemem. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...