Skocz do zawartości

[amortyzator Przód] XC32 kilkuletni nowy ma sens?


mamarkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowy serwis RSa możesz zrobić sam (zdjęcie goleni dolnych, czyszczenie, czyszczenie gąbek i nasączanie nowym olejem, wlanie oleju do goleni dolnych). Są do tego instruktaże w Internecie, zarówno na stronie RS, jak i na YT na przykład. W każdym nowym, pudełkowym amortyzatorze warto to zrobić, w sumie bez względu na producenta). Uszczelkom w magazynie nie powinno nic się stać. Jeśli chcesz mieć RSa zamiast Suntoura, odpowiada Ci 80mm skoku (to akurat można zmienić) i wystarczy Ci blokada na goleni a nie w manetce, to czemu nie. Jest przyciężki ze względu na stalowe golenie, ma prosty tłumik TurnKey, ale ma kąpiel olejową i przy dbałości o niego jest bardzo wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten amortyzator 4 lata. Co roku podstawowy serwis i chodzi jak trzeba. Rower śmiga po maratonach więc amor dostaje nieźle w kość (na goleniach brak zarysowań). Ze względu na wagę chciałem go już dawno zmienić ale nie chce się zepsuć :D

Jest jeszcze jedna sprawa, ten amor podczas pracy charakterystycznie oddycha (wydaje taki dźwięk) - mnie to nie przeszkadza ale inni się odwracają co za nimi tak sapie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą goleń można zarysować, o każdą goleń należy dbać, jak o każdy sprzęt. Ich wadą jest waga i podatność na korozję, jeśli się je zaniedba. Co do stalowych goleni RSa, według opinii wielu użytkowników, pracują wyraźnie lepiej od stalowych goleni np. Suntoura. Ja stalowe golenie miałem tylko w prostym SR Xcepie 75 dawno temu. O rower dbałem, XCepa pogoniłem komuś za parę dyszek, w stanie idealnym.

@Lezia, tak, RSy tak lekko gwiżdżą. Suntoury powietrzne czasem też.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...