Skocz do zawartości

[Trening] Przyrost mocy w sezonie


Katrina

Rekomendowane odpowiedzi

Korbę kupiłem używaną, prawie nową - z rozbiórki, taką jak mam SLX M675 HTII 38-24 bez blatów. Blatów mam a tania była. Waży tyle co XT a blaty tańsze więc nie ma sensu wyżej. Instalacja na własnej korbie 1200 PLN. 

Facet ma jeszcze fajną amortyzowaną sztycę karbonową za pół ceny ale niestety niedawno kupiłem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 20:36, Katrina napisał:

Cześć
Czas na kolejne, lamerskie i beznadziejnie denne pytanie z cyklu: "jak trenować". Mamy koronawirusa (ja nie!) to różne rzeczy przychodzą ludziom do głowy kiedy siedzą w domach i się nudzą, nie?

Załóżmy że startuję sobie z sezonem 1 lutego w danym roku, mając FTP na poziomie rzędu 100-120W. To tylko przykład, bo nie mierzyłam i to jest taka wartość jaka mi przyszła na myśl.
Do jakiej wartości mogę dojść do czerwca? O ile W można zwiększyć tą stałą moc (prędkosć przelotową*) w ciągu np miesiąca, zakładając 3-4 treningi w ciągu tygodnia po minimum 1.5-2h?

nie ma co wróżyć z fusów, to zawsze jest niewiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. wiadomo odrobinę to wróżenie z fusów można ograniczyć jeżeli odpowiesz sobie na np. na pytanie: jak długa była przerwa od systematycznego jeżdżenia?

Jeżeli tylko odbudowujesz formę po przerwie (np. 3 miesięcznej albo 1 rocznej) to przy regularnych treningach przyrost początkowy (tzn. przez pierwsze kilkanaście tygodni, może kilka miesięcy) będzie nadspodziewanie wysoki - to podobno normalne, bo jedynie przywracasz formę, która kiedyś była.

Ale w zależności od częstotliwości i intensywności treningów FTP można budować lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spojrzeć gdzie się jest vs świadomość, że szczyt możliwości przeciętnego kowalskiego to 3.9W/kg (statystycznie, wg Coggana, przy odpowiednim podejściu). To jak długo zajmie dojście do tego poziomu to inna bajka. No i oczywiście trzeba mieć świadomość, że im wyższa waga, tym trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...