Skocz do zawartości

[dętka] jaka dętka? Proszę o pomoc


marta1947

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tylko zmieniasz oponę na tą do trenażera to użyj tej która była wcześniej. 

Jeśli nie to dopasowaną do szerokości opony - czyli np. Continental Tour 28 All (pasuje do opony 35c) i dopasowaną do otworu na wentyl w obręczy - jeśli to rower szosowy to prawdopodobnie z zaworem Presta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Jeśli tylko zmieniasz oponę na tą do trenażera to użyj tej która była wcześniej. 

Jeśli nie to dopasowaną do szerokości opony - czyli np. Continental Tour 28 All (pasuje do opony 35c) i dopasowaną do otworu na wentyl w obręczy - jeśli to rower szosowy to prawdopodobnie z zaworem Presta. 

No właśnie ta która była  jest chyba za duża, totalnie się na tym nie znam, ale taka się właśnie wydaje, na dętce jest napisane 29 x 1.9/2.3.

To nie jest rower szosowy, to mtb.

 

Dziękuję za przykład dętki, bałam się, że musi to być jakaś specjalna opcja skoro to trenażer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Do trenażerów są dedykowane opony.
Sugeruj się tym, co masz napisane na oponie, czyli szukaj dętki o podobnym oznaczeniu.

No oponę dokupiłam, taką jaką polecono mi do zmiany, żeby korzystać z trenażera, tylko ta dętka nie pasuje teraz :P
 Ale kolega wyżej podał konkretnie co mogę kupić, tak też zrobię.

Te oznaczenia są dla mnie niezrozumiałe na maxa. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chcesz więcej informacji ?
Z grubsza chodzi o to, żeby średnica się zgadzała - opona 700 i 622 pasują do obręczy o takiej samej średnicy, i do tego dobierasz dętkę, której oznaczenia są podawane w milimetrach lub calach ( w tym przypadku decyduje przede wszystkim szerokość ! ).
Ot cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marta1947 napisał:

Te oznaczenia są dla mnie niezrozumiałe na maxa. :(

ETRTO oznacza oponę o szerokości 35mm i średnicy wewnętrznej 622mm, a to samo można zapisać w systemie calowym - 29" to średnica opony 1,35" to szerokość opony. 

Potrzebujesz dętki do opony o szerokości 35mm albo 1,35", do koła 28/29 - bo można używać ich zamiennie. Któraś z tych wartości musi się znaleźć w zakresach podawanych w opisie dętki. 

Do tego ważny jest jeszcze zawór/wentyl - albo jest to szerszy zawór samochodowy Schrader/Auto albo węższy szosowy Presta. Tutaj z kolei trzeba spojrzeć na obręcz i to czy ma otwór pod jeden albo drugi. Continental ma taką fajną pomoc dydaktyczną ale nie mogę znaleźć zdjęcia :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...