Skocz do zawartości

[luz] Sunrace MS8 11 rzędów 11-46


chudzinki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie może tak być. W ogóle jak to możliwe? Przecież tam jest ciasne pasowanie. Ściągnij kasetę i nagraj filmik dlaczego to się tak rusza.

PS: Taka rdza na łańcuchu. Wstyd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest konstrukcja tej kasety, ale podejrzewam że rozpadł się pająk. To niemożliwe żeby cokolwiek stało się z bębenkiem. Rozkręcaj i wrzucaj filmik, jestem mega ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudzinki napisał:

A jak ma wyglądać po umyciu wodą? :huh:

Jak łańcuch. Bez rdzy. Wystarczy osuszyć ścierką i nałożyć olej.

Teraz, Dokumosa napisał:

A kaseta jak by była przykręcona jak powinna to siły tarcia między koronkami są na tyle duże, że nie ruszyłbyś tego ręką.

Wiem i też myślałem o...

Teraz, Dokumosa napisał:

Może korpus bębenka pękł

Tyle że to stal. Nie wiem co by trzeba było zrobić.

No nic, czekamy na sekcję zwłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dwa pająki są, 3+3 na górze, potem reszta luzem.

 

A może założył kasetę MTB na bębenek 11 road? Poprzeczny się skasował, pierścień niby dokręcony - bo się gwint skończył - ale zębatek nie ścisnęło?

 

 

 

Moim zdaniem nic się nie rozpadło, to po prostu pająk jest luźny względem reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cervandes napisał:

Moim zdaniem nic się nie rozpadło, to po prostu pająk jest luźny względem reszty.

Zakładałem już trochę kaset i nigdy tak dużego luzu nie było. Chociaż może być to złudne, bo to koronka 46T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była kaseta Shimano HG500 11-36 10s.

No nic, jutro rozbiorę i popatrzę, ale niepokoi mnie fakt, że ruszają się tylko te cztery...

5 minut temu, skom25 napisał:

Wystarczy osuszyć ścierką i nałożyć olej.

Osuszyć? Nie u mnie. Umyć z grubsza wodą z błociska, szejk jeżeli uciorany i olej. To nie sprzęt do jazdy po asfalcie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam luz na SR MX 80, 11-50z. głównie właśnie na zestawie największych koronek, oczywiście znacznie mniejszy, jednak jest  i jest to denerwujące.

Luz znika jak porządnie, ale naprawdę porządnie skręci. Znacznie silniej niż w Shimano.

Piasta to Deore. A o kasecie jak sie poszuka na necie, to problem jest dość częsty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie się nie zgadzam. Luz jest, jak składasz kasetę to przed przykręceniem nakrętki przecież zestawy pająków albo luźne koronki tańczą lewo prawo jeśli poruszasz.

 

Mało tego, jeśli dokręcisz mocno kasetę w położeniu takim, że się pająki opierają o przeciwną powierzchnię, to w trakcie jazdy - jak depniesz - to kaseta strzeli, bo się przemieści na właściwą stronę wypustek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tyle słyszałem zachwytów nad Sunrace. Pisałem już jakiś rok temu, że macałem przerzutkę 12s i wykonanie było badziewne. Widzę że kaset dotyczy to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem wersję pod MTB. Tandetny plastik, kiepskie wykonanie i z tego co pamiętam, naklejki imitujące karbon :) Wydaje mi się że szał na to już minął, bo dawno nie widziałem żeby ktoś to montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem jak z tym u mnie. Kasety mx8 i mx3 na bębnach dt po poluzowaniu nakrętki nie mają prawie żadnego luzu. W dodatku moja mx8 11-46 zrobiła już tyle kkm (8) co jej poprzedniczka m8000 (tak samo jak poprzednio jazda na 3 łańcuchy kmc x11 oem) ale w przeciwieństwie do xt jeszcze pojeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oba pająki alu wyraźnie latają, w stosunku do Shimano, co ciekawe same koronki już nie.

Acha..., oryginalną czerwoną alu nakrętkę wywaliłem, bo jak dokręcałem zgodnie jak chciał producent to mi się luzowała, jak dowaliłem silno to zniszczyło mi wypustki, więc odkręciłem jak się dało i dałem stalówkę Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...