Skocz do zawartości
  • 0

[napęd] 9 czy 10 jaka przerzutka.


Gość Tomek

Pytanie

Gość Tomek

Witam powiedzcie mi jaki napęd wybrać 9 czy 10?

9 Shadow tani 10 Shadow plus droższy

Jaka przerzutka? Może być używana.

Kaseta 11-36 lub 11-40

Dwublat z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Xt shadow sgs 9s ogarnia 11-40 10s, tylko trzeba mieć szosowe manetki, lub klamkomanetki 10s ( bez DYNA SYS)

Tylko  nie Tiagra bo podobno ona jest dodatkowo inna niż szosowe 10 s w innych grupach

Chińczycy robią Sun Race 9s 11-40 albo 11-42, mam nie jeżdżoną, ale nie pamiętam na ilu zębach się kończy.  Bez przedłużacza haka 42z  już będą w kolizji ząbek ząbek... 40 wchodzi na styk, nie w każdym rowerze będzie śmigać idealnie. U mnie było ok z korbą Deore 627, 38-24

Kaseta  9s z końcem 36 z od lat jeździła w 9s z różnymi przerzutkami xt   w tym z krótkim wózkiem.

Moje wrażenie porównawcze - miałem wrażenie że w jesiennym lecie kaseta 10 s lubi zapychać się liśćmi, jakby bardziej. Tzn przy 9 nie pamiętam żebym jesienią odtykał kasetę z liści!!!

Subiektywnie jednak - jakby kaseta 10 lepiej działała, zmieniała, pod obciążeniem, łańcuch KMC, kaseta jakieś ordynarne deore... , mam stosunkowo nie duże doświadczenie , jedna kaseta jeden łańcuch, kilkaset kilometrów i nie w Beskidach.

W 9s zwykle miewałem albo XT, albo wspomniane 12-36 i łańcuchy Sram 970, 990.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

9-tka spokojnie ogarnia 11-36, jak z 11-40 nie mam pojęcia, ale w przypadku kolegi kluczowy jest budżet na napęd. Jeśli patrzymy w kierunku 9 będzie taniej, ale też trzeba nieco poszukiwać fajniejszego sprzętu niż obecnie produkowane Alivio. 10 za to będzie droższa i tak samo nie przyszłościowa co 9, bo na ten moment jest tylko Deore, a cała reszta już nie jest produkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK

Budżet jak najmniejszy.

Znalazłem deore RD m592 za 90zł.

Kaseta sunraca 100zł 

Łańcuch sunraca z 30zł 

I manetki jakaś najtańsza https://allegro.pl/oferta/shimano-st-m390-klamkomanetka-9-acera-8256293482?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria_TOP_new_sport_bicycles&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=CjwKCAiAzJLzBRAZEiwAmZb0atSEMPtCOZ_MctvI35VBTwJGCWX_SwoaLx2PB9tBa9qsjZ2U0wm0aBoCqi8QAvD_BwE

Razem coś koło 260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK
2 godziny temu, itr napisał:

Xt shadow sgs 9s ogarnia 11-40 10s, tylko trzeba mieć szosowe manetki, lub klamkomanetki 10s ( bez DYNA SYS)

Tylko  nie Tiagra bo podobno ona jest dodatkowo inna niż szosowe 10 s w innych grupach

Chińczycy robią Sun Race 9s 11-40 albo 11-42, mam nie jeżdżoną, ale nie pamiętam na ilu zębach się kończy.  Bez przedłużacza haka 42z  już będą w kolizji ząbek ząbek... 40 wchodzi na styk, nie w każdym rowerze będzie śmigać idealnie. U mnie było ok z korbą Deore 627, 38-24

Kaseta  9s z końcem 36 z od lat jeździła w 9s z różnymi przerzutkami xt   w tym z krótkim wózkiem.

Moje wrażenie porównawcze - miałem wrażenie że w jesiennym lecie kaseta 10 s lubi zapychać się liśćmi, jakby bardziej. Tzn przy 9 nie pamiętam żebym jesienią odtykał kasetę z liści!!!

Subiektywnie jednak - jakby kaseta 10 lepiej działała, zmieniała, pod obciążeniem, łańcuch KMC, kaseta jakieś ordynarne deore... , mam stosunkowo nie duże doświadczenie , jedna kaseta jeden łańcuch, kilkaset kilometrów i nie w Beskidach.

W 9s zwykle miewałem albo XT, albo wspomniane 12-36 i łańcuchy Sram 970, 990.

 

 

Na sprzedaż masz tą kasetę czy jak?

Za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...