Skocz do zawartości

[rama] Dziwny odprysk na tylnym trójkącie - rękojmia?


Darens

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Dzisiaj zauważyłem odprysk na tylnym trójkącie. Odprysk jest dosyć głęboki i dziwne jest to, że pod palcem czuć tak jakby rdzę, jest chropowaty, a kolor ma jakby ciemnobrązowy. Rama jest aluminiowa(!)

 

Rower kupiony 18.01.2020 i od tego czasu zrobiłem jedną przejażdżkę.

Mam dowód na to, że ten odprysk już był w dniu zakupu po powrocie do domu - jest to zdjęcie, które wysłałem znajomym żeby się pochwalić. Niestety zdjęcie jest dosyć kiepskiej jakości, ale widać ten odprysk. Po lewej stronie od podnóżki jest napis PHANATIC a odprysk jest nad literą A i N.

Jutro mogę zrobić lepsze zdjęcie poglądowe.

Jest to ciekawe, bo odprysk na aluminium z reguły ma kolor jasny, a tutaj jest jakby coś innego.111.thumb.jpg.e9d55394238658916aa3ff392f64f3bc.jpg

Czy to zdjęcie z dnia zakupu może być podstawą do rękojmi w sklepie?

 

EDIT: pobierzcie to zdjęcie i zróbcie zbliżenie, coś będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać...

Już sprawdzałem. Reklamacja nie obejmuje lakieru.

Ale naprawdę ciekami mnie barwa/rodzaj tego uszkodzenia, bo gdyby pod lakierem było gołe aluminium to jeszcze zrozumiem, ale to co to jest to nie wiem.

Jutro zrobię dokładniejsze zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób normalne zdjęcie, bo na tym jedyne co widać to rower.

Co do samej jakości wykonania ramy, to raczej cudów nie oczekuj. Już sam fakt mocowania hamulca w standardzie IS, wskazuje że producent poleciał po całości. Także jeżeli w 2019/2020 ktoś oferuję taką ramę, to ewidentnie widać że jest to najbardziej budżetowy wypust jaki istnieje. Zresztą potwierdza to Twój poprzedni wpis z numerem seryjnym na mufie suportu.

Pocieszę Cie tylko, że w nowych rowerach zdarzają się naprawdę różne dziwne historie, czego ja sam padłem "ofiarą". Niestety w moim przypadku nie jest to tak błahy problem jak odprysk lakieru, a udowodnić że problem był w momencie zakupu się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to faktycznie zrób jakieś konkretne zdjęcie bo tu niewiele widać. To może być jakiś starty podkład, jakaś powłoka konwersyjna (czyli dodatkowa powłoka antykorozyjna). Jak Ci to bardzo przeszkadza to wróć z tym do sklepu. Jak dla mnie to poza estetyką nie będzie to miało na nic wpływu. Ciekawi mnie tylko co to oznacza, że gwarancja nie obejmuje lakieru, jak będzie schodził płatami, nie będzie adhezji, nie spełni podstawowej normy to też będzie oki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...