Skocz do zawartości

[suplementy] Na ból/sztywność kolana.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio powrócił (tak!) u mnie ból kolana po "troszeczkę" bardziej forsownej jeździe. Znam go dosyć dobrze z przeszłości i nie jest on raczej związany z pozycją na rowerze - tej nie zmieniałem od 10 miesięcy. Stara kontuzja - ostro zbite i zaszyte, prześwietlenie nie wykazało żadnych przemieszczeń ale na pewno jest ono "wyczuwalnie" słabsze. Tak na marginesie odkąd zacząłem jeździć na rowerze sprawność kolan mi się znacznie poprawiła.

Nie jest to jakiś dokuczliwy ból raczej takie irytujące sztywnienie czasem podczas jazdy czasem podczas siedzenia przed kompem (praca). Teraz pytanie: od znajomego zapalonego snowboardzisty dowiedziałem się o cudownym i podobno popularnym wśród sportowców specyfiku z USA (nie będę podawał nazwy żeby za reklamiarza nie robić) który zawiera głównie glukozaminę. Podobno już po tygodniu dwóch poprawia stan stawów. Mieliście jakieś doświadczenia z taką suplementacją? Może z kolagenem (ten akurat brałem i chyba mi pomógł??)? Czy po prostu zadbać o większą ruchliwość stawu i tak wiem zrzucić jeszcze z 50kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto ponownie udać się do lekarza?
Ja wczoraj byłem u specjalisty z bólem w prawym kolanie, następstwem grudniowego upadku. Okazało się, że obydwa stawy mam strasznie zajechane, a do poprawnej diagnozy bólu potrzebne będzie USG, jak nie rezonans. Powiedział, że okładami czy maściami ból owszem - można łagodzić, ale nie usunie się w ten sposób jego przyczyny, a ta może prowadzić nawet na stół chirurgiczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lekarza odwiedzę prędzej czy później (powiedzmy tak z dwa tygodnie jak nic się nie zmieni) - na razie kolano nie pogarsza się i nie przeszkadza mi w chodzeniu, jeździe a nawet jakiś siłowych sprawach. Po prostu bardziej mnie irytuje.

A tak sobie jeszcze pomyślałem - może jakiś stabilizator? Kurde muszę się skonsultować z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Możesz śmiało podać nazwę.

W moim przypadku (chondromalacja, torbiel bakera) suple kolagenowe i inne podobne raczej niewiele dają. Brałem Animal Flexa (też polecany, zdaje się że też z USA), MSM, sporo innych pierdół i lipa. Troszkę pomogły mi dopiero wizyty u fizjoterapeuty i siłownia. Niestety kolan lepiej nie lekceważyć i w przypadku jakiegokolwiek nawracającego bólu podczas jazdy najlepiej jak najszybciej skonsultować to z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mi fizjo odradzał nawet zastrzyki z kwasem hialuronowym, no i miał rację,w ogóle jak poszedłem do niego z kolanami to ziają się moimi pośladkami i brzuchem , kolana owszem obadał, ale priorytetem było to co napisałem i po roku ćwiczeń okazało się, że to ma sens, (chondromalacja, złe ustawienie stóp, zawijałem do środka jak chodziłem, pozycja swayback ),ale to wszystko brało się z nieczynnych mięśni pośladkowych i słabym brzuchu

a te wynalazki do łykania,to lepiej  na tacę dać, efekt będzie taki sam,czyli żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...