Skocz do zawartości

[rama] el nino


Jogus

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwol, ze zacytuje sam siebie:

 

kula 19:08:44

ale co CUBE lepsza niż Accent

 

Krzysiek 19:12:09

accent to tanie, niskobudzetowe ramki, bez renomy, prestizu i zaufania, z brzydkim jak noc malowaniem i od lat wiszace non topper na allegro poczynajac od modeli m001, 002, 003, az po dzien dzisiejszy z wynalazkiem el nino zwanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwol, ze zacytuje sam siebie:

 

kula 19:08:44

ale co CUBE lepsza niż Accent

 

Krzysiek 19:12:09

accent to tanie, niskobudzetowe ramki, bez renomy, prestizu i zaufania, z brzydkim jak noc malowaniem i od lat wiszace non topper na allegro poczynajac od modeli m001, 002, 003, az po dzien dzisiejszy z wynalazkiem el nino zwanym.

 

To była rozmowa na gg ale dzieki Xsystoff-owi rama na dzień dzisiejszy odpada :)

 

I zastanawiam się nad CUBE pomimo tego że jest cięższa :(

 

joł B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę kupić rame -> amor i osprzet

 

Na początek to chce zrobic a potem już z czasme dokupować coraz to lepsze części ale musze mieć pierw na co wydawać :)

 

A gdybym miał wystarczająco kasy to bym kupił i cały rower

 

P.S

Gdzie moge sprawdzić ile są warte teraz znaczki pocztowe :( ? (mam ich od groma i wiecie można potraktować to jako czarna godzine :P A pamietam że jeden znaczek był wart 400zł :P )

 

joł B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zakupy na raty? Ostatnio dosyć często są promocje na sprzedaż ratalną, takie jak: niskie oprocentowanie, długi czas spłaty, a czasem nawet zerowe oprocentowanie, w którym pokrywa się jedynie koszty ubezpieczenia kredytu, co wychodzi chyba nie więcej niż 5% od całej kredytowanej kwoty... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

accent to tanie, niskobudzetowe ramki, bez renomy, prestizu i zaufania, z brzydkim jak noc malowaniem i od lat wiszace non topper na allegro poczynajac od modeli m001, 002, 003, az po dzien dzisiejszy z wynalazkiem el nino zwanym.

Od ramki ElNino porszę się odp... czepić, zwłaszcza ci, którzy jej nie używali, albo tacy co porównują ze sprzętami za ileś-razy-tyle kasy i się dziwią niektórzym rzeczom. Teścik ramy (meinen autorstywa zresztą): http://www.forumrowerowe.org/rama-Accent-El-Nino-t22344.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ramki ElNino porszę się odp... czepić,

:lol: Nie ma to jak filozofia "to co ja mam jest najlepsze, a jak nie to wy..." .

 

zwłaszcza ci, którzy jej nie używali, albo tacy co porównują ze sprzętami za ileś-razy-tyle kasy i się dziwią niektórzym rzeczom.

Pomijajac brzydkie malowanie, ktore jest kwestia gustu, to przytoczylem same fakty. Accent robi tanie ramy - czyli jest producentem niskobudzetowym. To fakt. Nie ma prestizu i renomy - to drugi fakt. Od kiedy przegladam allegro (bedzie juz ze 3 lata) to accenty zawsze tam wisialy caly czas. To tez jest fakt. W niewiele wiekszej cenie naprawde mozna kupic cos ciekawszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

chcialbym sie zapytac co sadzicie o ramie accent el nino :P . wiem ze na forum jest duzo tematow o tej ramce, ale wiekszosc z 2006r a moglo sie to juz pozmieniac. chodzi o rame do xc czasem na trasy ponad 150km. i czy majac 175cm wzrostu bedzie dobra 19' bo aktualnie mam 18 meridy i jest mi za mala. oraz czy bedzie pasowac z amortyzatorem o skoku 100mm. dzieki za pomoc i opinie. :)

chyba ze macie jakies inne propozycje do 500-600 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Składałem rower dla kolegi. Wybraliśmy na bazę El-Nino 2008 biało-czarną. Moje uwagi to:

 

1.Niechlujne malowanie, pod lakierem były jakieś paprochy, farba krzywo położona- na łączeniach czarny-biały

2.Waga o 100g ponad różniła się od katalogowej (rama 17")

3.Lakier łatwo odpryskuje.

 

Do ramy pasuje amor 100mm, my zamontowaliśmy Recona. Ogólenie za tą cenę 500zł ja jestem zawiedziony, nie kupiłbym jej, na żywo jest brzydsza niż na zdjęciach no i cięższa niż podaje producent. Mając 500-600zł w kieszeni rozejrzałbym się za jakimś używanym Trekiem lub Giantem. Jeśli chcesz kupić nową ramę to za ok 600zł to mogę polecić Poisona , mają w ofercie ze 2-3 modele w tej cenie. Ramy lepiej wykonane od accenta i lżejsze. Ew. (jeśli trafisz) to na allegro bywają Cube AIM , LTD (te już cięższe). Jeśli uważasz że 18 meridy jest za mała, to 19" powinna być okej. Aczkolwiek weź pod uwagę, że Meridy są dość długie. I podejrzewam, że taki Cube w rozmiarze 20" może mieć rurę górną równą tej w Twojej obecnej meridzie. Pozdr! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500 nie opłaca się kupować El nino, ja swoją kupiłem za 430 ze sterami i sztycą.

Co do krzywego malowania, to da się przeżyć, trzeba przyglądać się wnikliwie i z bliskiej odległości żeby to zobaczyć, a więc bez przesady B)

Mi na razie lakier nie odprysnął w żadnym miejscu (mam ją od listopada 2008).

Podczas mycia łatwo porysować czarne elementy jakimś zaschniętym błotem itp.

A u mnie obyło się bez paprochów :)

Tylny trójkąt nie jest zbyt sztywny, ale jako turysta to nawet wagę ramy przeżyję ( ok. 2080 g ze sterami i zaciskiem sztycy).

Ogólnie to jestem z niej w pełni zadowolony, cóż chcieć więcej za 4 stówy.

Starsze roczniki to te same ramy co te nowe, jedynie malowania się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy znazlem ja za ponizej 500 zl, wiec za 400 byla by warta??. ale dzieki za opinie, wiec sie jescze nad tym zastanowie. ja mam meride kalahari i wydaje mi ise wlasnie ze ma dosyc krotka rure (55cm)

 

http://www.allegro.pl/item565530517_nowa_r...y_i_sztyca.html

a tu by bylo warto za 460 ze sztyca i sterami. bo z wygladu ta rama jest świetna, a ta mi sie tez drapie, wiec to nie jest taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rama el nino nadaje się dla cięższego bikera (95kg) do spokojnej bez skoków itp. jazdy po mieście ,rzadziej po lesie czy jest wystarczająco wytrzymała ? Szukam ramy do kwoty 500 zł i nie ukrywam że EL NINO mi się podoba (wizualnie ,zwłaszcza niebieska). Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...