Skocz do zawartości

[Do 2000] Rower do miasta i w prosty teren


Skalsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Potrzebuję pomocy przy podjęciu decyzji o zakupie roweru "idealnego" do moich potrzeb. Naczytałem się bardzo dużo i sprowadziłem ogólnie wybór mam między dwoma modelami:

Lazaro Quantum v4 (ewentualnie X-force v4 - tu kwestia między tarczówkami a V-brake)
a
Marin Muirwoods

Mam 180cm wzrostu, przekrok wychodzi 78-79cm, czyli dla pierwszego była by to rama 19 a w przypadku Marina rozmiar L. Dodam, że ważę 115kg. 

Generalnie na rowerze nie jeździłem od wielu lat, w sumie nigdy nawet nie miałem roweru z amortyzatorem więc i nie mam wyrobionego zdania w tej kwestii. Chciałbym go używać do częstej jazdy po mieście i okolicach (lasy i inne tereny podmiejskie, drogi raczej ubite, ale to różnie bywa w naszych lasach) plus najpierw okazjonalne trochę dłuższe wycieczki a docelowo i parodniowe w perspektywie czasu (sakwy itp) - najpierw muszę odbudować sporo kondycję. Potrzebuję więc roweru solidnego (szczególnie patrząc na moją wagę) i niezawodnego. 

Z tego co rozumiem (proszę poprawcie mnie jeśli się mylę) to ten Marin jest bardziej "rozwojową" opcją ze względu na ciekawą ramę - startowo ma osprzęt taki sobie, ale jak już będę w stanie bardziej sprecyzować swoje oczekiwania to będzie możliwość rozbudowy o coś ciekawszego.

Z drugiej strony mam ten Lazaro - już na starcie całkiem fajnie wyposażony, wizualnie ładniejszy (ale to akurat dla mnie kwestia mało istotna). 

Oba kosztują podobnie - jeśli Marina to znalazłem czarny za 2100 w moim rozmiarze, ewentualnie ten rasta za 2000, niemniej ten kolor średnio mi odpowiada. Czy to jest przyzwoita cena ogólnie? Czy może lepiej czekać na lepszą? (używane mnie nie interesują) No i kłopot jest jeszcze taki, że nie jestem w stanie do żadnego przymiarki zrobić, w mojej dziurze z dostępem do czegokolwiek kłopot. No i większego budżetu ponad to 2100 może 2200  to raczej też już nie uskrobię na ten moment - coś musi zostać na jakieś dodatkowe elementy jak oświetlenie itp.

Bardzo prosiłbym o pomoc lub ewentualnie sugestie czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w Twoim przypadku wziąłbym Marina, przede wszystkim ze względu na ramę oraz to, że jest 2 kg lżejszy. Pytanie tylko czy nie będzie Tobie przeszkadzał brak amortyzatora. Jeśli w okolicznych lasach nie masz bardzo dziurawych ścieżek z korzeniami to nie powinno być problemu. Osprzęt jest zauważalnie słabszy, ale do miasta i w prosty teren da radę. 2100 zł wydaje mi się przyzwoitą kwotą, zwłaszcza za kolor czarny, który jest najbardziej poszukiwany. Zielony nieraz kosztował poniżej 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Skalsky napisał:

Marina to znalazłem czarny za 2100 w moim rozmiarze, ewentualnie ten rasta za 2000, niemniej ten kolor średnio mi odpowiada. Czy to jest przyzwoita cena ogólnie? Czy może lepiej czekać na lepszą?

Lepsze już raczej były na jesieni-początku zimy. Zwykle nowy w sezonie kosztował 2500zł, po sezonie cena spadała nawet do 1800zł. Tylko te obniżki to przeważnie na zielone, czarne potrafiły trzymać cenę - widocznie bardziej popularny/poszukiwany kolor ;) Teraz pewnie podobnie będzie z "rasta" kontra czarny.

6 minut temu, Skalsky napisał:

No i kłopot jest jeszcze taki, że nie jestem w stanie do żadnego przymiarki zrobić, w mojej dziurze z dostępem do czegokolwiek kłopot.

Też mam 180cm i mam Muirwoodsa L. Przymierzałem się też do XL i było w sumie ok, ale to już tak na granicy. Jakbyś potrzebował potwierdzić jakieś wymiary to pytaj, chcę go w tym roku sprzedać ale póki co jeszcze jest pod ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Skalsky napisał:

 

Witam,

jeżdże na marinie muirwoods od początku lipca 2019 - w sumie przejechałam na nim 5tys km po Trójmieście i TPK (40% asfalt, 60% trójmiejskie lasy i szutry). Rower jest genialny :) Ze zmian: wymieniłam przez zimą opony na specalized trigger sport (47mm). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na Mariana. Raz że opcja dużo bardziej rozwojowa - fajny frameset, do tego unikasz byle jakiego widelca (dobry i co najważniejsze działający to koszt 600-800zł ) i masz sprzęt na lata. Brakiem amora bym się nie przejmował - można wrzucić szerokie i gładkie opony (np. Conti Double Fighter) żeby poprawić komfort. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty. Ta rama to świetny wybór. Klasyk stallovy z potencjałem. Może być świetnym ulicznym wojownikiem, crosem, turystykiem jak i gravelem z krwi i kości. Bardzo udana rama, choć nie wiem czemu Marian upiera się nad takimi masywnymi rurkami dolnymi trójkąta. A mógł by być ideał ;-)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj @mookoli @m0d - jak autor już wybrał to ja podepnę się pod temat i zapytam - macie porównanie Muirwoodsa z jakimiś innymi, podobnymi rowerami, na przykład fitnessami? 

Kurcze, planowałem już prawie na 100% zmienić mojego Cotica na Treka FX, bo jednak geo tego pierwszego nie do końca mi leży, ale ten Marin ciągle kusi.

Stal na plus, miejsce na szerokiego laczka na plus, tylko tabelki trochę na minus (tak mi się przynajmniej wydaje) - chyba że celować w mniejszą ramę.

Bardziej myślę o czymś w stylu Muirwoodsa RC, ale to już inna kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze jedno pytanie bym miał :) Chciałbym zamówić sobie do tego Marina jakieś przyzwoite błotniki i bagażnik - moglibyście coś polecić pasującego? On ma koła 29 a z tego co widziałem to większość jednak do 28 - jak wspominałem, nie znam się kompletnie i nie chciałbym zamówić czegoś w nieodpowiednim rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

macie porównanie Muirwoodsa z jakimiś innymi, podobnymi rowerami, na przykład fitnessami? 

Jedynie z gravelem i pełnosztywnym mtb ;) Mogę coś skrobnąć wieczorem jakbyś był zainteresowany.

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Marin ciągle kusi.

 

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

tabelki trochę na minus (tak mi się przynajmniej wydaje) - chyba że celować w mniejszą ramę.

Jakiego rozmiaru szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej L-ki, może M. Jeździłem na S ale to mało miarodajne. 

Skrobnij, chętnie poczytam. 

Obecny Cotic jest mocno "fitnessowy" - długa górna rura, mostek 90mm, nisko - jeździ się fajnie ale mocno sportowo. Szukam czegoś co mnie nieco bardziej wyprostuje, ale może mostek z większym wzniosem i kierownica jak w Muirwoodsie RC by poprawiły "zwykłego". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Skalsky napisał:

W sumie to jeszcze jedno pytanie bym miał :) Chciałbym zamówić sobie do tego Marina jakieś przyzwoite błotniki i bagażnik - moglibyście coś polecić pasującego? On ma koła 29 a z tego co widziałem to większość jednak do 28 - jak wspominałem, nie znam się kompletnie i nie chciałbym zamówić czegoś w nieodpowiednim rozmiarze. 

W tej chwili używam SKS Bluemels Trekking 53mm i jest OK. Mam też bagażnik: Topeak EXPLORER (jakkolwiek wolę jeździć z plecakiem ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...