Skocz do zawartości

[Hamulce hydrauliczne] Tektro 300 - na co wymienić?


Roch1920

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

możecie zaproponować mi na co opłaca się wymienić hamulce, które mam aktualnie w rowerze?
Mam aktualnie:

Dźwignie hamulcowe Tektro HDC 300
Hamulce Tektro HDC 300, hydrauliczne, tarcze 160 mm

Budżet 350 - 400 zł.

Dodam powód tego pytania. Klamka lewa zdechła, poci się, co najgorsze nie hamuje. Tak odpowietrzałem i nic to nie daje. Jak była miękka, tak dalej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lawstorant napisał:

Jaki to ma sens kiedy na rowerplus można dostać za 412 zł + wysyłka?

33 zł w kieszeni, a hamulce jak nowe. Taki to ma sens wg. mnie a rynek zweryfikuje. Są ludzie co za zakup 5 zł taniej rodzinę sprzedają po kredytówkach...

Poza tym nie wciskam, nie każę kupić - rzuciłem propozycję, bo właśnie wystawiłem wczoraj na sprzedaż.

 

23 minuty temu, BMXdoPieca napisał:

slx m675, troche lekko ponad 400zł niższa wersja m7000 ale w moim odczuciu przyjemniejsze niż deore m6000

No tak, tylko akurat hamulców nie kupiłbym bez gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się różnią m675  od m7000 - zakładam że średnica tłoczka w zacisku jest minimalnie inna .

Od m6000 na pewno różnią się pokrętłem regulacji klamki , w m6000 jest zdaje się na inbus. Zacisków nie porównywałem.

m675 na pewno są warte uwagi , nowe z żywicznymi klockami  na Alledrogo za 415zł z wysyłką .

Na wspomniany budżet to moim zdaniem idealny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z panem wyżej. Slx to już pierwsze hamulce które sprawne można nazwać "kotwicami" :D

Bardzo popularny model w grawitacji, używałem ponad sezon i byłem zadowolony, nigdy ich nie zagrzałem ani ni nawet nie zapowietrzyłem 

Teraz, Janu_sz napisał:

Zakładam,że jak T300 wystaczało to i na m200 ogarnie.

Adekwatna nazwa do posta xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyskówki mnie nie podniecają ale co do slx'ów... 675 to nie niższa tylko wcześniejsza wersja i poza tym że mocowania manetek się różnią to są technicznie tożsame hamulce. A m6000 pomimo że przyzwoite heble to jednak "trochę" im brakuje do m666/m675/m7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za taki odzew, jutro spróbuję na spokojnie rozpatrzeć wasze propozycje. 

Hamulce mam od początku, jedynie co musiałem wykonać wymienić klocki oraz odpowietrzyć. Rower to mój główny środek lokomocji po konurbacji Górnośląskiej. Jedynie w weekendy mogę pozwolić sobie na więcej kilometrów. Niestety moi znajomi praktycznie nie jeżdżą, dlatego też mam mniej motywacji do dłuższej jazdy. Wagowo jestem w waszej lekkiej, więc możecie też to wziąć pod uwagę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli SLX M7000 są niewiele droższe od Deore M6000, to bierz SLX. Jeżeli różnica w cenie jest duża, to M6000 też będą spoko.

Tylko że według mnie, bierz najnowszą serię, czyli 6000/7000. Mają mocowanie I-Spec II, czyli gdybyś kiedyś wymieniał manetki, to kupisz sobie te mocowane na jednej obejmie jak Ci się spodobają.

Ja mam Deore M6000, hamują całkiem nieźle, ale brakuje "tego czegoś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu opinii na temat zaoferowanych mi hamulców wybiorę M6000.

SLX nie są potrzebne mi do mojego stylu jazdy, na upartego deorkę też można nazwać pewnym zbytkiem.

Teraz będę szukał ciekawej ceny. Mam nadzieję, że znajdę coś ciekawego przed wiosną, a także nie zabiję się jeżdżąc bez przedniego hamulca. ^_^ 

 

Dziękuję za udzielone rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widzę sporą różnice w poszczególnych sklepach.

Najnizsza cena to ~415 zł za komplet, najwyższa to ponad 550 zł. 

Jak będę miał więcej czasu to poszukam dokładniej. Gdybym znalazł za 394 zł komplet to zamawiam od razu, bez zbędnego gadania. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...