Skocz do zawartości

[zlot] Stallovy - reaktywacja A.D. 2020?


Rekomendowane odpowiedzi

Zdróweczka wszystkim, a polejemy za dwa tygodnie. :thumbsup:

Ja będę singlać raczej bankowo, jedyne stalowe z biegami to albo mikry retro Raleigh Esquire albo Kona Joe, bulwarowcy widzieli w 14' wersję z mądrzejszą kierą.  Jakieś zembiszcza i sznurki będę zabierać zapasowe celem kombinacji choć nie zdecydowałem jeszcze czy przałajać czy emtebić. 

Po piątkowym obiedzie wyruszam z Paprykarza dziesiątką lub nieco naokoło - jeśli ktoś potrzebuje fotel i bagażnik na rower niech wrzeszczy prywatnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak: nocleg 45 zł, śniadanie 15 zł a reszta to we własnym zakresie. Obiad jeśli chcemy 20 zł ale myślę że jak ustalimy plan na sobotę to zobaczymy czy  gdzieś na trasie czy jak wrócimy. 

Co do ogniska - jest możliwość rozpalenia ale gospodyni sugeruje grilla - z racji temperatur :)

Więc pozostaje nam zorganizować sobie prowiant węgiel i napoje chłodzące. To już sam nie wiem czy każdy dla siebie czy robimy jakąś ściepę i ktoś z samochodem to ogarnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRASA NA SOBOTĘ - PROPOZYCJA

Chciałbym wystąpić przed szereg i zaproponować trasę na zlot. Te miejsca objechaliśmy z rodziną w 4 rundach i warto je zaliczyć. Jest to dość ambitna 105km trasa, więc musimy brać pod uwagę, że nie wszyscy dojadą do końca... uczcimy ich pamięć przy wieczornym grillu. Jest kilka rzeczy, które można by zmienić w trasie i kilka punktów obowiązkowych. Link do trasy

Punktu obowiązkowe:

  • Kłomino - miasto duchów
  • Wrzosowiska
  • Borne Sulinowo
  • Bunkry w Nadrzycach i Silosy Atomowe

Do przemyślenia:

  • Rezerwat Diabli Skok można spokojnie pominąć, bo w Górznej (tam mamy nocleg) jest o wiele ciekawszy rezerwat Uroczysko Jary, dzięki temu można trasę mocno skrócić. Uroczysko Jary do zobaczenia w piątek lub niedzielę. Link do skróconej 85km wersji.
  • Między rezerwatem Diabli Skok a Ptuszą na pewno jest droga przez las i miejscowości Budy i Prądy. Niestety nie znalazłem jej na mapie.
  • Od Ptuszy do prawie samego Zjazdu Rancho można jechać prawym brzegiem jeziora i zobaczyć wysadzony most. Jest niesamowicie urokliwa (uwaga na komary wielkości indyków). Nie ma ten trasy zaznaczonej na mapie, ale warto tędy przejechać, chociażby następnego dnia
  • Między Zjazdem Rancho a Jasrowiem na północ jest takie długie jezioro, które można objechać wokół, to jednak proponowałbym na piątek lub niedzielę. Ma fajną wijącą się ścieżkę wokół.
  • Złotów warto też sobaczyć, choćby z powodu Kaczego Dołka. Co powiecie na piątkowy nocny wyścig na promenadzie wokół jeziora?
  • Zobaczcie na wykresie, że w większości trasa jest płaska. Single powinny dać radę. Mam zamiar wziąć Genowefę na 29+ z 36:18.
  • Muzeum w Bornym można odpuścić (serio, nie warto), ale warto zobaczyć cmentarz, ruiny domu oficera, kwaterę Hitlera i galerię PRL.

Do zabrania:

  • Zapas wody i prowiantu. Na trasie, którą będziemy jechać nie będzie za wiele punktów oprócz Bornego Sulinowa, Ptuszy i Jastrowia, gdzie można będzie coś kupić.
  • Latarki - schronów i bunkrów po drodze jest kilkanaście i fajnie by było połazić trochę po nich. Bez latarek się nie da a uwierzcie, że warto je zobaczyć.
  • Dętka na zmianę
  • Coś na komary
  • Maseczki na wszelki wypadek na zwiedzanie czegokolwiek w Bornym Sulinowie
  • Napoje wyskokowe na ognisko

sulinowo.thumb.jpg.75f5acacd1638eeeef559bdc297d80d8.jpg

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom jest to świetny punkt, bo w promieniu 3-5 km są fajne trasy na krótkie wypady. Opiszę je jutro dokładnie i postaram się zrzucić trochę zdjęć. Bliżej Bornego Sulinowa nie ma tanich i pojemnych noclegów pod rower.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa super! Takie pytanie: jest sens wieźć jakiś nawet cienki łańcuch żeby pospinać rowery pod bunkrami czy są to tereny odludne? (myślę pod kątem naszej Twierdzy Przemyśl gdzie w fortach w sezonie jest wielu turystów a okazja czyni wiadomo kogo). 

Niedzielna trasa z mostem czy jeziorem oczywiście na plus. Sobotnia - jak tylko pogoda pozwoli spokojnie do przejechania. Co do piątku w Złotowie to jak najbardziej, ale ściganie się na grubych kiszkach? :D

 

 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały spoiler, co może was czekać...

Herbem Złotowa jest rogata krowa, czyli jeleń
IMG_20170530_103546.jpg.ecdf0a58f9f70f5de85a70086491d577.jpg

Złotów ma przepiękne małe jezioro z promenadą i Kaczym Dołkiem :-)
IMG_20170530_103550.jpg.31a705c2299dd3a8c9a3896c898693e2.jpg

Niedaleko naszego miejsca noclegu jest zburzony most
IMG_20170531_145952.thumb.jpg.663db85264296e1178f4d7cac87bad66.jpg

I tam gdzie śpimy mają wcale nie małe zoo (konie, egzotyczne kury, owce, barany, lamy, alpaki, dziki)
IMG_20170531_193104.jpg.7d517514f916b0a0464d74219f29d9ff.jpg

W szkole w Górznie jest też takie tajne , małe muzeum
IMG_20170602_114914.jpg.ae00c49a0bd13071314f0240c3c2c984.jpg

W rezerwacie przyrody Uroczysko Jary widoki są zjawiskowe 
IMG_20170530_144817.jpg.bd59d7f4b9c0c4f13f2e504589cbe0fc.jpg

Wrzosowiska tak wyglądają w maju, jeszcze nie zakwitły
IMG_20170603_105535.jpg.7c581dd30054ffdde3ab67fb596d3a1c.jpg

Kłomino - na zdjęciu widać sarenkę
IMG_20170603_122342.jpg.b6516afa610bd7ca40815819569d7b2a.jpg

A wszędzie w lasach są bunkry
IMG_20170603_133038.jpg.041f0fce38bd2db057fa112d852101a3.jpg
IMG_20170603_151032.jpg.e22dfbf57ab5601df6a413dd4a84dc1a.jpg

Ścieżki rowerowe są super
IMG_20170605_123502.jpg.9624ee789cbb06d102da4d739cd62461.jpg

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kone, egzotyczne knury, owoce, banany, dzikie altanki, brzmi dumnie ;) 
Wychodząc na brzeg, kciałbym zorganizować paraolimpiadę dla obecnych na zlocie. 
Pierwsza, wyrzut ramiakiem pospolitem z amelinium t6061 na odległość, łącząca takie dyscypliny jak rzut młotem, oszczepem, miotanie kulą, beretem i krzesłem.
Druga, wyścig na czas wyznaczoną trasą, rowerem biegowym, stworzonym przez mój zespół myśli nieprzyzwoitych, od długości i urozmaiceniu terenu, będzie przywodził na myśl wyścigi takie jak TDP, F1, WRC, Wrack Race.
Medale tylko za pierwsze miejsce, nagrody pocieszenia dla wszystkich  ;) 

Pozdrow'er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię tylko że osoby  ze skrzywionym kręgosłupem moralnym, rzepką w kształcie gruszki, kontuzją wczesnoporonną, chcące wziąć udział w Paraolimpiadzie Złotów 2k20 proszeni są o przedstawienie zgody na piśmie od swoich opiekunów, rodziców, dziadków.
Z poważaniem Dżesław Long

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafalxM wyszedł ze słuszną inicjatywą wymiany informacji dot. dojazdu i danych kontaktowych uczestników zlotu. Informacje są w arkuszu Google Docs do którego link prześlę osobom które póki co zgłaszały przyjazd. Pozostałych zainteresowanych proszę o kontakt na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker: arkusza nie dostałem, możesz słać na mojego nicka na gmail.com

Dotarłem do stolicy oryginalnych Stallovych i przebieram łańcuszkami nie mogąc piątku wyczekać.  Do zobaczyska! 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...