Skocz do zawartości

[amortyzator przedni do XC] waga 100kg+


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Prośba o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji :)

Rower merida big.nine 500 lite 2019 rok, oś 15x110, koło 29", obecnie zamontowany Suntour XCR.

Wzrost 192 cm, waga 105 kg

Jeżdżę po pomorskich lasach w okolicach Gdańska.

Nie zamierzam skakać, ale nie też nie jeżdżę nad wyraz delikatnie. Górek w okolicy jest wbrew pozorom sporo, a ścieżek pełnych korzeni jeszcze więcej :)

Wytypowałem trzy amory, nad którymi się zastanawiam:

1. Reba RL https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-amortyzatory-przednie-amortyzatory-29-amortyzator-rock-shox-reba-rl-29-100mm-15x110mm-boost-oneloc-2020-o_l_230_10532.html

2. Suntour Axon https://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/axon/29-cali_amortyzator-axon-rl-rc-pcs-29-boost-34-czarny-mat-taper-2019/1869

3. Sid RL https://www.olx.pl/oferta/amortyzator-rowerowy-rock-shox-sid-rl-29-27-5-debon-air-boost-CID767-IDCFc1F.html

 

Najbliżej mi do Reby, ze względu na serwis i dobre opinie oraz łatwość w przypadku odsprzedaży. Axon kusi mnie goleniami 34 mm przy zbliżonej do Reby wadze, a Sid tłumikiem debon air, ale obawiam się, że jestem na niego za ciężki.

Prośba o pomoc doświadczonych kolegów w wyborze. Uważacie, że przy mojej masie Reba będzie wystarczająco sztywna? Czy iść w Axona i mieć większy kłopot z serwisem?

 

Z góry wszystkim dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Rebie ważąc 100 kg - sprawowała się świetnie.
Ważąc w granicach 90-95 kg przeszedłem na SIDa - również sprawuje się świetnie. Ale - ma tłumik Charger 2, więc koszty serwisowania są wyższe. Chyba, że kupisz z Motion Control, ale to już zupełnie bez sensu. ;)

Polecam Rebę. Sprawdzony w boju, prosty, w skrócie - wół roboczy. Jak będziesz co jakiś czas robił serwis, to Cię nie zawiedzie. :)

Jak kupisz RS, pamiętaj o zrobieniu serwisu "zerowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba będzie dobra, trwała, prosta i tania w serwisowaniu. A jak chcesz lżej i większa kasę chcesz wyłożyć to Fox 34 z fit4 lub sid ultimate. Co byś nie kupił to obowiązkowo serwis zerowy i ustalenie odpowiedniej progresji (tokeny). Najlepszy na jakich jeździłem ostatnio to lefciak ocho (mega czuły i stabilny) ale nie każdy chce zmieniać piastę. Potem sid, fox i reba. Innymi nie warto sobie głowy zabrać (że względu na nieuzasadnione koszty lub liche działanie i trwałość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie należy generalizować w tej kwestii...

Axon werx (32mm) 29" sztywność skrętna 20Nm/*; sztywność wzdłużna 184Nm/*.

Reba 120 29" skrętna 31Nm/*, wzdłużna 193Nm/*.

Fox 34 Factory 120 29" skrętna 22,5Nm/*; wzdłużna 192,5Nm/*.

Nm/* - moment siły potrzebny do skręcenia/wygięcia o 1 stopień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.12.2019 o 14:49, Dokumosa napisał:

Raczej nie należy generalizować w tej kwestii...

Axon werx (32mm) 29" sztywność skrętna 20Nm/*; sztywność wzdłużna 184Nm/*.

Reba 120 29" skrętna 31Nm/*, wzdłużna 193Nm/*.

Fox 34 Factory 120 29" skrętna 22,5Nm/*; wzdłużna 192,5Nm/*.

Nm/* - moment siły potrzebny do skręcenia/wygięcia o 1 stopień.

A Lyrik Boost  27.5 ile ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...