Skocz do zawartości

[Suport] BB30 - Shimano Hollowtech


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory rodzaj suportu bedzie lepszy:

skrecany

gub.JPG

czy wciskany?

token.JPG

Mufa 68mm BB30, naped 1x11, korba GRX RX810 (42T), rama karbonowa.
Pod wzgledem serwisowym wydaje sie skrecany lepszy (klucz juz mam :) ), ale czy lepszy w uzytkowaniu?

Polecicie jakies modele/firmy, tak zeby nie rozkrecac tego zbyt czesto?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć który lepszy. Jeżeli nie będziesz dbał (serwisował) to zajedziesz szybko. Ja pierwszym rowerem z wciskanymi łożyskami zrobiłem 16K i były OK. W rowerze którym jeżdżę obecnie, też wciskane mam przejechane 25K tylko jak nowe to łożyska wymyte i nałożony nowy smar i tak co 8-10K. Jak dbasz tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbaniem nie zmienisz faktu, ze jedna konstrukcja jest lepsza od drugiej, szczegolnie w kontekscie dosc wymagajacych dla wkladow standardow tolerancji w jakich sa wykonane karbonowe mufy, ktore czasami sa dosc zalosne.

Zdecydowanie skrecany wklad. Nie musi, to wlasnie zalezy od jakosci mufy ale moze pomoc.

Jak masz do czynienia z mikro nie-osiowoscia mufy, to taki skrecany wkad moze cos takiego skorygowac, czego nie zrobia osobno wciskane miski. Do tego dochodzi jakosc lozysk. 

Tu na forum dosc popularny jest Ninja Tokena. Mi osobiscie nie podoba sie jego konstrukcja, pisalem o tym niedawno. W sytuacji "wymagajacej" mufy taki wklad, poprzez swoja konstrukcje pozbawiony jest funkcji korygujacych. Jak wiesz, ze masz dobra mufe, mozna taki wklad uzyc. 

Jak juz decydowac sie na skrecana opcje, to w pelni aluminiowy wklad np Wheels mfg, Praxis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...