Skocz do zawartości

[sztyca] Problem ze zbyt luźną rurą podsiodłową


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: rama NS Bikes,Octane One Zircus

Objawy: luźno wpadająca sztyca, po włożeniu można nią delikatnie poruszać na boki

Nawet bardzo mocne zaciśnięcie zacisku nie do końca blokuje sztycę - przy użyciu nieco większej siły można nią poruszać na boki

Zastanawiam się co robić w takim przypadku - czy pasta do karbonu coś pomoże? Gdyby sztyca miała tam wejść raz to jeszcze mały problemy, ale chciałbym mieć możliwość opuszczania jej i podnoszenia, także koniecznie z zaciskiem mimośrodowym.

Redukcja 30.9 na 27.2 - nie kosztuje sporo więc można by spróbować, ale czy trzymanie sztycy jedynie na 80mm długości jest wystarczające? 

Sztycy 31.2 niestety nie wcisnąłem, trzeba by nieco spolerować sztycę/rurę podsiodłową. 

Ktoś przerabiał podobny problemy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie trzyma wymiaru . Próbowałeś inną sztycę o tej średnicy ? Może trzeba reklamować sztycę albo ramę .

Miałem kiedyś podobny problem ale to było w ramie CrMo . Trzeba było naprawdę mocno zacisnąć .

Redukcja o dł 80mm mnie nie przekonuje . Standardowo na alu sztycach znaczek jest 100mm od końca , a i to czasem wydaje się mało .   CANE CREEK  robi takie redukcje ( tzn 100 ) do swoich amortyzowanych sztyc . Kiedyś w Centrum Rowerowym mieli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma luz na boki (nawet delikatny) to będzie komin pracował na boki a tym samym zapewne sobie pęknie. Pasta montażowa do węgla tu nic nie pomoże. Sztyca powinna się pewnie opierać swym końcem w rurze podsiodłowej a jak jest nawet nieznaczny luz to koniec będzie rozbijał w tym miejscu podsiodłówkę na boki stopniowo zwiększając wyginanie się komina. Zmierz sztycę czy masz 30,9 czy jednak 30,8. Jak będzie 30,9 reklamuj ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o redukcjach - przypomniało mi się że ktoś opisał jak kupił 2 redukcje 80 , w jednej obciął ,,kołnierz " i wepchnął głębiej do ramy . Druga oczywiście normalnie . Tylko szyca musi być odpowiednio długa , tzn głęboko wchodzić w ramę  żeby to jakoś poskładać .  Tak czy siak druciarstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...