Skocz do zawartości

[Lyrik 29 2018] Za krótka rura.


Ilia

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kacperek12 napisał:

A sterówka nie jest uniwersalna???

Nie. Są widelce AHED i z prostą rurą. Stalowe, aluminiowe, karbonowe i pewnie jeszcze jakieś. Stalowa sterówka ma inny kształt niż aluminiowa,  bo aluminium jest kruche.

Rura z XCMa nie będzie pasować. Na pewno ma inne wymiary na łączeniu z koroną, o ile w ogóle robi się XCMy z rurą AHED. Dwa, że XCM ma stalową rurę. Trzy: XCM jest do rekreacyjnej jazdy, jego bezpieczna granica to skok z krawężnika.

 

13 godzin temu, Dokumosa napisał:

W niektórych foxach sterówka potrafi wypaść przy nabijaniu gwiazdki. W każdym razie sporadycznie a do tego trzeba mieć nową sterówkę która nie występuje jako część zamienna.

Chciałbym zobaczyć jak wygląda to łączenie rury z koroną. Trochę już tych gwiazdek nabiłem, a pierwszy raz słyszę o takich przypadkach. Myślałem, że ta rura jest mocno wciśnięta w koronę.

2 godziny temu, Dokumosa napisał:

Activia sam struga sterówki.

Tego też nie wiedziałem. Myślałem, że ta rura dla wzmocnienia jest może poddawana jeszcze jakiejś obróbce, np. termicznej lub jest kuta a potem szlifowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy do słowa zaraza dodać jakiś kolor albo całą paletę i już sypią się pozwy ;)

@Ilia Dodatkowo alu sterówka z RS nie pasuje do FOXa itp. - każdy ma swoje rozwiązania, średnicę, moletowanie itp.

Sterówka jest wciśnięta w koronę, na dole sterówki jest większej średnicy opór tak że wychodzi tylko w jedną stronę. Luzy na połączeniu sterówka - korona się zdarzają i FOXach i RSach (nie widziałem w suntourze, mańku czy RST ale to generalnie niszowe dla mnie widły).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kacperek12 napisał:

Do górnej śruby tej co dociska stery czy do czego?

Pręt Gwintowany M20, nakrętki, podkładki, kawałek rurki, kilka szmat (by owinąć golenie) dwa klucze płaskie lub imadło i jazda,  i pomaga w tym też imadło można wkręcić pręt gwintowany z nakrętką w imadło a kluczem tylko kręcić.

 

too-funny.png?w=840

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Pokopałem w necie i biorę (prawie) nowego Lyrika. Dodatkowe pytanie mam. Właśnie się dowiedziałem, że ja trochę zacofany jestem, bo mój widelec nie ma DebonAir. A najlepsze, że myślałem, że ma i nie zorientowałem się pomimo tego, że rozkręcałem widelce z Debonem i Solo. Wracając do meritum. Zmieniaj ktoś z was może shaft na Debona i może jako tako opisać odczucia. W sumie i tak go będę miał, ale jestem ciekaw opinii innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa mówisz o tych najnowszych kurzowkach na 2020 rzekomo mających oferować niższe tarcie? Z tego co pamiętam co pisała kiedyś Fonika od Wicha to oni nie zauważyli specjalnych różnic między zielonymi SKFami a tymi czarnymi dla RSa. Mowa oczywiście o normalnej jeździe, a nie sunieciu promenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zielone dawaly nieco lepsze rezultaty ale fakt że w praktyce mało to wyczuwalne. Te nowe ultra-low friction w zestawieniu z kilkoma elementami dają radę. Te elementy to inne uszczelnienia tłoka i popychacza sprężyny powietrznej, smar o znacząco lepszych parametrach pod względem redukcji tarcia niż pm600, inne uszczelnienia w tłumiku, olej o lepszych właściwościach redukujacych tarcie w tłumiku. Innymi słowy bez dba i chargera 2.1 same uszczelki też nie dadzą wyraźnej zmiany bo zamulanie będzie w innym miejscu. Każdy kto przesiadł się na nowego pike'a czy lyrik'a od razu ma banana na gębie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Chciałbym spróbować choć szczerze wątpię. Z moich doświadczeń tylko BOS chodzi tak, że człowiek od razu się sam uśmiecha. Czyli mamy coś co dostajemy w motocyklowych amortyzatorach - zero efektu przyklejenia, mega płynna prace i wydajny tłumik. Ale tam jest otwarta kąpiel, gdzie nie ma potrzeby cudowania z kosmicznymi uszczelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dokumosa napisał:

Każdy kto przesiadł się na nowego pike'a czy lyrik'a od razu ma banana na gębie.

Nowy czyli jaki? Używając swojego Lyrika mam wrażenie, że lepiej już się nie da, ale nie zauważyłem jakiejś dużej różnice np. do Foxa 34, którego używałem wcześniej.

Edytowane przez Ilia
Poprawa błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...