Skocz do zawartości

[Koła rowerowe] jakie opony wybrać


MistrzMichael

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić nie drogo (ok 30 zł/szt.) opony (26x1,95) do roweru przeznaczonego do spokojnej jazdy po mieście/przedmieściach. Zastanawiam się nad oponami Kenda bo są tanie ale opinie mieszane: jedni polecają inni piszą, że to badziew (aczkolwiek to się tyczy raczej osób, które dużo jeżdżą po trudnych terenach i wiadomo ze opona za 30 zł się do tego nie nadaje). Nie znam się na tym totalnie wiec może mi ktoś coś  podpowie? poleci jakieś tanie, przyzwoite opony?

dorzucam link do 1 z moich wybrańców https://allegro.pl/oferta/opona-kenda-26-x-1-95-k948-zielona-mtb-terenowa-7364018569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musisz mieć kolor? Zazwyczaj te kolorowe tanie opony są dość śliskie, ze względu na "plastikową" mieszankę gumy. Jeśli z Kendy w tej cenie, to może lepiej czarne Kenda Khan w tym rozmiarze. Dużo spokojnych jeźdźców na nich jeździ, do miasta na asfalt, na suche warunki jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię renowacje roweru wyjętego z piwnicy bo nie chce latać po mieście wszędzie z buta. Nie wiem ile km dziennie będę jeździć (pare km na uczelnie, do sklepu, ewentualnie jakieś przejażdżki) na pewno spokojna, lekka jazda. Ten rower to też taki trochę "wakacyjny projekt artystyczny" xd (odmalowana rama na zielono itp) no i pojawiła się taka wizja "artystyczna" żeby jedna opona była zielona a druga czarna. To tylko taki kaprys i jeśli ta zielona opona to serio syf to wole kupić 2 czarne w tej cenie co mi trochę posłużą. No i nie musi być kenda, one mi się porostu najczęściej wyświetlają w tych cenach. Jeśli jest coś w tej cenie innej firmy i lepszej jakości to wolę taką.

Ogl opony muszę kupić bo stare są całe popękane na bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytet to wygląd, a do tego ma być tanio, to bierz. Nie będziesz na tym po głazach w deszczu do błota zjeżdżać a potem podjazdy robić po 15% nachylenia po mokrych liściach. Symetrycznie wziąłbym sobie jedną czarną i jedną zieloną z takim samym bieżnikiem. Kenda jako firma oponiarska ma rzeczy bardzo dobre, dobre i takie sobie, ale mimo wszystko jakąś tam renomę mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...