Skocz do zawartości

[10-11,5k tys] Trance 2(27.5) vs Trance 2(29)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Który z tych rowerów sprawdzi się na średnie ścieżki, bez skalistych terenów, ale i również do jazdy po mieście, osprzęt jest różny, więc co przemawia za jednym lub drugim?
Osobiście posiadam Trance na kołach 29 bo jest szybszy, ale w razie jak mi ukradną rower to ubezpieczenie(CUK) zwraca wartość roweru -5% wkładu i wtedy pomyślałem że kupie sobie Trance na kołach 27,5 - większy skok.
Tutaj porównanie ze strony Gianta:
https://www.giant-bicycles.com/pl/comparison/gc@999-gc@996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale podobno te zawieszenie nie utrudnia pedałowania, wiekszy skok wiec nie bedzie na plus? by sobie poskakac, bunny hopy z krawezników itp? takie all mountain?
https://roweroweporady.pl/giant-trance-2-test-jak-boze-narodzenie-w-srodku-lata/

I co masz na mysli mniej wygodna pozycja?
Na rowerze na pewno nie chce byc pochylony jak na XC, im bardziej miejska pozycja tym lepiej, czyli kierownica jak najwyzej i by bylo miekko pod czteroma literami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Amortyzatorów nie zalejesz ... normalnie myć ma myjce ciśnieniowej tylko ostrożnie i z większej odległości łożyska

myjka cisnieniowa? nigdy, przeciez mi łańcuch i inne rzeczy zardzewieja, 
Jak myje rower to tylko sciereczka delikatnie przecieram wszystko i poleruje recznie, a potem od razu na sucho by woda sie nigdzie nie przedostala, jestem perfekcjonista.

A te pytanie co do zalania to nie bez powodu pytalem bo przedni amortyzator zalalem, bylo tam bloto i woda ale to byl inny amortyzator co prawda bo z poprzedniego roweru (Santour XCR AIR), stad myslalem ze co kazda zla pogode, deszczowa gdzie jezdzilem w deszczu to musze amortyzator rozbierac i go czyscic z wody ktora sie tam dostala (najczesciej z przodu) bo z tylu to sie domyslam ze woda sie tak latwo do tylnego zawieszenia nie dostanie z uwagi na prawa fizyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, greyspider napisał:

myjka cisnieniowa? nigdy, przeciez mi łańcuch i inne rzeczy zardzewieja, 

Łańcuch zardzewieje ? :D Co Ty opowiadasz, po myjce zrób kilka km i suchutki. Zobacz po błotnych maratonach jak wszyscy grzecznie stoją w kolejce do myjki żeby nie uwalić bagażnika ...

Wstaw ten rower do sypialni żeby go oglądać a do jazdy kup coś bardziej praktycznego i taniego :D  I pamiętaj:  czysty rower to smutny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę czyste muszą być tylko powierzchnie robocze: golenie amortyzatorów i uszczelki przeciwkurzowe, "goleń" i uszczelka przeciwkurzowa sztycy regulowanej, łańcuch i zębatki napędu, klocki i tarcze hamulcowe. 

Resztę można umyć od święta.

 

Uszczelnienia rowerowe zazwyczaj nie nie są projektowane z myślą o zatrzymywaniu wody pod dużym ciśnieniem, takim jak w myjkach ciśnieniowych, tylko deszczu i wody chlapiącej spod kół. W związku z tym nawet skoncentrowany, mocny strumień ze zwykłego węża może się przebić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć

odgrzeje temat. 
Aktualnie posiadam Trance 2 2016 w rozmiarze L. Chciałbym wymienić na aktualną 2 i pojawiły się dwie wątpliwości. 

Skąd pomysł aby zmienić? 
1. Bezdętki
2. 4 tłoczkowe hamulce
3. widelec 34 
4. sztywna tylna oś

Wątpliwości
1.  Rozmiar L czy XL. Sprawdziłem XL i wydawał się też ok. Niestety testu przeprowadzałem przed sklepem także.... Wzrost mam na pograniczu rozmiarów (187cm, raczej długie nogi, 95kg)
2. 27.5 czy 29. Czy 29'' nie sprawi, że rower stanie się "ociężały", mniej zwrotny? Czy ktoś miał możliwość przetestować? 

Gdzie i jak jeżdżę? 
Bielsko Biała (Sahaira, gondola, twister, rocknrolla), Szczyrk, Srebrna Góra, Rychleby, Świeradów, Przesieka. Czasem wybiorę się też na przejażdżkę szczytami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...