Skocz do zawartości

[Gravel] do weekendowych wypadów


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Qaed napisał:

Marin Muirwoods bardzo mi się nie podoba, więc odpada :)nie chciałbym jeździć na rowerze, który mi nie pasuje pod względem wyglądu. 

Ciekawie wygląda koncepcja całkowicie sztywnego roweru xc, tylko z drugiej strony tak sobie myślę , czy ma sens wywalać jakiś fajny powietrzny amorek z nowego roweru i dawać karbonowy widelec? 

Najlepiej złożyć na przyzwoitym osprzęcie , często też producenci wypuszczają te samą ramę że słabszym osprzętem , bądź używka w dobrej cenie  tak dobrej że opłacała by się modernizacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam już mętlik w głowie. Byłem przymierzyć jari. Niestety 1.5 już nie było i sprzedawca zaproponował mi 2.3. Nawet dodał, że na początek lepiej by było 2.3 bo osprzętowo delikatnie słabszy ale i tak frajda będzie idealna a po czasie mogę sobie powymieniać co będę chciał. Jakieś podpowiedzi ? Bo już nie wiem co robic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak 56. To odrazu było wiadomo, że taki rozmiar. Tzn sprzedawca powiedział, że to specyficzne rowery i nauczyć się trzeba na nich jeździć. No i o glebę nie dużo. No a jednak szkoda by było poobijać rower. Jeszcze brałem pod uwagę marina. Lecz on nawet mi sie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podsumowując

Jari 2.3 ma korbe 44/28 jari 1/5 ma 46/30

kaseta to 12/36                            11/34

13 przeciwko 10,5 kg

Z jednej strony rozsadek mowi o tym ze mniejsza kasa bedzie lepsza ale z drugiej jak jest opcja to moge doplacic.

Edytowane przez djzwierzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak ale nie jestem ekspertem. Brałbym jednak 1.5, 3kg rożnicy to nie w kij dmuchnął - szczególnie, że chcesz szybko. Sztywne osie i taper - również. Te stalowe rowery to na wielkie wyprawy ze sporym obciążeniem, obije Ci się to zawsze rdza jest twoim wrogiem :  (  Steal is real ale trzeba to lubić ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no a już się zdecydowałem na 2.3. Pytanie jak zabezpieczyć rower aby to sie nie pojawiło ? myślę żeby w newralgicznych miejscach po obklejać rower.

Czyli dalej wszyscy uważają aby brać amelinium ...

 

Lub druga opcja. Zostawic zlomka i nim do pracy jechac w zimie. :)

 

Edytowane przez djzwierzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djzwierzak napisał:

Czyli dalej wszyscy uważają aby brać amelinium ...

Cóż - jeżeli to ma być rower na dalekie wyprawy - bierz stal. Przy bagażach 3 kg nie zrobi Ci różnicy. Ale jak chcesz śmigać szybciej po twardym (po miękkim nie będzie szybciej a może być wolniej) - bierz aluminium + karbon a lepszy osprzęt jako bonus. 

Jak wszyscy Ci mówią, że jesteś koniem - kup sobie uzdę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 00:27, wkg napisał:

Marin Miurwoods - no fajnie, reklamowany tu szeroko ale proponuję go najpierw zobaczyć i próbować podnieść. Ciężki, budżetowy grzmot, nie dla kogoś kto jeździ 30 km/h

To jest dokładnie taki sam "grzmot" jak wszelkie stalowe budżetowe gravele typu Four Corners czy Jari 2.x ;) I może mieć dokładnie takie samo zastosowanie, tyle że nie oferuje baranka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, djzwierzak napisał:

No to inaczej. Czy osprzęt z 2.3 starczy czy jednak będzie delikatnie brakować ? Chociaż korbę i kasete można wymienić bez wymiana przerzutki prawda ?

Jak od razu chcesz coś zmieniać to lepiej rozejrzyj się też wśród innych sprzętów. Z tego co piszesz wynika, że są kwestie które niezbyt rozumiesz, a do tego to chyba jak na razie jedyny rower do którego próbowałeś się "przysiąść". Nawet ja coś innego Ci się na pierwszy rzut oka nie widzi, to idź do sklepu, zobacz, przymierz, bardzo prawdopodobne że wybierzesz coś innego niż początkowo zakładałeś ;)

 

Teraz, wkg napisał:

Ważyłeś to ?   

Tak. 13,5kg w rozmiarze L.

Teraz, wkg napisał:

ledwie zdołałem podnieść

Uuu, no to ćwiczyć trzeba ;)

Teraz, wkg napisał:

jakaś porażka i do tego paskudny. No, uroda to subiektywna sprawa, wiem ale jakoś mi się z Ukrainą kojarzył

No i dlatego super jako mieszczuch, zwłaszcza w czarnym kolorze - nie rzuca się w oczy i wygląda oldskulowo. Zresztą wygląda praktycznie identycznie jak Four Corners (tak, ten też jest kontrowersyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, djzwierzak napisał:

No właśnie innych w moim budżecie ciężko. Marina dziś dosiadłem. Taki hmmm dziwny. Jakaś taka turystyczna pozycja. Wole jednak lepiej się pochylić na baranie.

Do tego ta rama która idzie w dól. Niema takiej prostoty w ramie. Tylko udziwnienia.

A jak by taki porównać jari 1.5 do tego http://skleprower.pl/rower-octane-one-2019-gridd-28-p-201.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...