Skocz do zawartości
cinol123

[Wypadek] Uwaga na ludzi z Azji

Rekomendowane odpowiedzi

cinol123

hmm, już kilka razy byłem blisko dzwona z ludzi z Azji, głownie Hindusami z Ubereata itp, bo troche ich po miescie jezdzi, przewaznie po złej stronie sciezki, generalnie maja wywalone na zasady, a moze nawet nie tyle wywalone, co nie zdaja sobie srpawy ze my tu mamy jakies zasady których wiekszosc ludzi stara się przestrzegac.

W koncu stąło się, jadę dzis po sciezce rowerowej, na Ulicy Swietokrzyskiej w Waw, w moim kierunku sciezka pusta, widzę w oddali, że z naprzeciwka jedzie sobie jakis ktoś, Generalnie pusto, ja On i paręnaście metrów  za mną ktos kogo wyprzedzałem....

Dojeżdżamy do siebie (miałem ok 29km/h według GPSa), jestem 2mery od goscia i ten ... robi na swoim małym i zwrotnym rowerku (cos jak Pelikan, kołka z 20cali), gosc robi lewoskręt a ja centralnie wale w niego, gdzies chyba w okolice suportu ... SZOK, nie wiem o czym gosc myslał ale nie dał mi najmniejszej szansy jak i sobie na unikniecie tego dzwona.

Ja nie wiem o co chodzi z nimi,... nie dosc ze jezdza po złej stronie sciezki, to jeszcze potrafia robić rzeczy zupełnie nieprzewidywalne. no wk#%^%$ mnie dzis na maxa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

Przynajmniej są sympatyczni. Wyedukują się z czasem : )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59

Hindusi mają w genach ruch lewostronny - może to jest powodem ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123
30 minut temu, Pablo59 napisał:

Hindusi mają w genach ruch lewostronny - może to jest powodem ? 

Smiem się niezgodzić. Na przestrzeni ostatnich 10lat mialem okazje wielokrotnie robić na stopie zawodowej coś z Azjatami (głwonie Hindusami), i niezaleznie od lokalizacji (Holandia, USA, Czy Indie), problemy zawsze były te same. Oni po prostu podchodzą do życia inaczej, bałagan jest ich częścią życia.  To zupełnie inna mentalność niż np europejska.

Ale są wsród Azjatów narody jak np Koreanczycy Japonczycy, czy nawet Chinczycy, którzy sa "normalni" jesli chodzi o życie w chaosie.....z mojej perspektywy, to mozna po poziomie rozwoju ekonomicznego  danego kraju od razy wskazać mistrzów bałaganu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
michuuu
2 godziny temu, cinol123 napisał:

Ale są wsród Azjatów narody jak np Koreanczycy Japonczycy, czy nawet Chinczycy

Te nacje z kolei potrafią zabić pracoholizmem. Dla nich praca ponad wszystko.

Ja osobiście nie dawałem rady. Próbowałem z Koreańczykami i się nie da.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
gyrill

Typowe zderzenie kultur (pun intended :D).

Raz, że tam skąd pochodzą jest kosmiczne zagęszczenie ludności, dwa, że poważanie dla prawa jest inne, więc też inny sposób jazdy. 

Trzy, że ci kolesie na Uberze jeżdżą za śmiszny pieniądz a normy mają wyśrubowane - liczy się czas. Oni tu przyjeżdżają specjalnie żeby tak pracować latem i wiosną pod przykrywką studiowania, bo i tak im się bardziej opłaca ten proceder niż siedzieć u siebie. Smutna prawda, był o tym reportaż. Inaczej na nich patrzę po lekturze, chociaż w Poznaniu też jest ich pełno i jeżdżą najgorzej na świecie, zaraz po szalonych dresiarzach na MTB i niedzielnych ścigantach na rowerach miejskich.

Z tej mieszanki dostało się Tobie dzwonem, współczuję, mam nadzieję że wszyscy zdrowi. 

Edytowane przez gyrill

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PiotrKaaaaaaaaaaa
9 godzin temu, Dokumosa napisał:

Mały przekręt, prędkość filmu jest trochę przyśpieszona...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Niech będzie i 2x to i tak jest dramat. Potem tacy przyjeżdżają do takiego mało rozwiniętego pod tym względem kraju jak nasz i się nie potrafią odnaleźć ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta