Skocz do zawartości

[Osprzęt] Upgrade roweru Kross Hexagon 5.0


kmalcherczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Dokumosa napisał:

No ale wiesz... osprzęt za 1500+ na rowerze wartym 500zł ;) 

Cóż - może geometria pasuje : ) To taki pół cross - pół 29-er. Nie wiem, ile waży ta rama. Ja też do końca nie rozumiem logiki tych wymian choć hamulce i manetki są dla mnie istotne - szczególnie przy tym nieszczęsnym 38-24. Pewnie Paragon by bardziej pasował. 

Tak czy inaczej te graty akurat można przełożyć do innej ramy kiedyś - w przeciwieństwie np. do karbonowej sztycy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten wątek i jako że miałem hexagona z 3x8 i jeździłem nim po górach to się wypowiem.
Dla mnie 22x32 było za twarde więc wymieniłem kasetę na 34. Oczywiście, że da się to nadrobić kondycją ale to przychodzi z czasem, a na cholerną górę jakoś trzeba i bez niej jakoś wyjechać. To jest po prostu najtańsze rozwiązanie i w zasadzie załatwia sprawę.

Swoją drogą teraz mam 22x36 i jest jeszcze lepiej, ale nie wiem czy taka kombinacja występuje dzisiaj w napędzie 3x8. Wtedy tego nie znalazłem.

Natomiast zamiast pakować się w cały nowy napęd, taki czy inny, lepiej tą kwotę spożytkować na nowy amortyzator. Nie dość, że będzie wygodniej i znacznie bezpieczniej, to jeszcze lżej, bo tanie amory to kowadła. A jak jest lżej to też trochę pomoże pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opini i rad :) a ja głupi z tego wszystkiego :)

Chyba w takim razie zrobię tak jak doradził mi kolega, pojeżdżę na tym co mam, jak zajadę jakąś część to wymienię na wyższy model a na razie może serio te amorki zmienię? Jaki to jest koszt dla mojej ramy/roweru, powietrzne chyba są do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dadelo.pl/amortyzator-rock-shox-paragon-gold-rl-pd13819/?v_Id=118854

To jest crossowy o skoku 65mm i średnicy 30mm - Ty masz 75mm skoku. Jeżeli zależy Ci na amortyzatorze do ostrzejszego ciorania to raczej 100mm skoku i 32mm ale tu trzeba szukać wśród Manitou. Rox Shox już nie robi takich amorów dla twojego mocowania koła.

A zmiana tylko kasety 8-kowej na 11-34 da ci łatwiej pod górę.

PS: Nie wiem, czy zauważyłeś, że wszyscy Ci piszą mniej więcej to samo : ) Sens tych zmian jest nie do końca jasny ale skoro chcesz to masz podane i omówione wszystkie opcje i szczegółowo rozpisaną najlepszą ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim hexagonie hamulce były mechaniczne, jako tako dawały radę tylko ja ważę 25kg mniej niż autor. Zresztą ból rąk przy mechanikach skutecznie zniechęcał do nadmiernego rozpędzania się ;)

Z amorów albo RS Paragon albo Suntour NRX. Bo normalne 100mm chyba mogło by za bardzo zabużyć geometrię, a może nie? Mój hexagon miał 100 w standardzie, a wsadziłem tam 120 ale to była starsza konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca z tym zaburzeniem geometrii - po prostu skok się różni o centymetr. RS Paragon jest dla kół 28 cali a RS-y 100 mm dla 29 cali a przecież to to samo - różnią się tylko oponami. Brałbym Paragona - to inna liga niż Santour.

Ale może ktoś bardziej biegły się tu jeszcze wypowie.

Natomiast kurcze jakbym tak miał włożyć 1500 w osprzęt, 800 w amor, pewnie jeszcze 200 w przekładki co przy wartości hexagona powiedzmy 600 to bym faktycznie sprzedał,  dołożył i w Decathlonie kupił XC500 na Rebie i zamknął temat : ) Tyle, ze z górki bym nim tak nie dokręcił jak na korbie 40 a i pozycja bardziej ścigancka : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...