Skocz do zawartości

[Osprzęt] Upgrade roweru Kross Hexagon 5.0


kmalcherczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Korba 36-22 będzie super miękka do kasety 11-36. Tak miękka, że będzie podrywać przednie koło i będą kłopoty z utrzymaniem równowagi. Z drugiej strony 36 to dużo mniej niż twoja obecna korba więc nie będzie szybciej tylko 36/42 wolniej. Pisaliśmy o korbie 38-24. Najszybciej będziesz miał z korba 3x która linkowałem na początku.

Brakuje suportu.

Manetki które wybrałeś to dwie klasy niżej niż zalinkowane przeze mnie i dodatkowo nie z tego wypustu ale powinny pasować. Nie chodzi o wykorzystanie tylko o kulturę pracy, luzy ... 

Przerzutka ma krótki wózek GS i nie obsłuży tak szerokiego zakresu przełożeń zgodnie z dokumentacją. Potrzeba SGS.

https://productinfo.shimano.com/#/spec/MTB/Rear Derailleur?fst=1&q=RD-M781

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wkg napisał:

Właściwie korba która spełni twoje wymagania poszerzenia zakresu i na miękko i na twardo to https://allegro.pl/oferta/shimano-mechanizm-korbowy-fc-m533-22-32-44t-170mm-7958350942

 

To z listy + Korba która zaproponowałeś: https://allegro.pl/oferta/shimano-mechanizm-korbowy-fc-m533-22-32-44t-170mm-7958350942

 

 

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel sobie te zakupy na 2 sklepy bo jak widzę te ceny na tarcze hamulcowe czy łańcuch to mi się słabo robi.

Osobiście nie brałbym  przerzutki m781 bo zajeździłem 2szt na dystansiw <1000km każda (luz na głównym sworzniu). M786 pod tym względem ma się lepiej.

Przednia przerzutka nie pasuje. To boczny ciąg, 3 przełożenia. Musisz szukać przerzutek ze starej (2012) serii bo tam pojemność była 14T w nowych jest 10T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Podziel sobie te zakupy na 2 sklepy bo jak widzę te ceny na tarcze hamulcowe czy łańcuch to mi się słabo robi.

Osobiście nie brałbym  przerzutki m781 bo zajeździłem 2szt na dystansiw <1000km każda (luz na głównym sworzniu). M786 pod tym względem ma się lepiej.

Okey to co myślisz o tym? + Korba https://allegro.pl/oferta/shimano-mechanizm-korbowy-fc-m533-22-32-44t-170mm-7958350942

Ewentualnie w tym sklepie jest korba taka: FC-M6000 40-30-22 170mm ale dla mnie chyba będzie gorsza.

1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Ciągle uparcie wsadzasz niepasujące przerzutki przednie. Swoją drogą nadal uważam, że 3x10 będzie lepsze niż 2x10 w scenariuszu z korbą 14T. 

To która z tych jest właściwa bo z przednią nie potrafię dobrać prawidłowej :/

Właśnie robię 3x10, korba 3 jak widzisz w linku. 2x10 zrezygnowałem z powodu zjazdów, nie będzie czym kręcić :)

1.png

 

I krótkie pytanie bo nie wiem czy dobrze rozumiem "slang" np. 14T oznacza różnicę ilości zębatek pomiędzy jednym blatem na drugim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przerzutki z grupy i okresu tego co korba. Wszystkie wspomniane to ciąg boczny, u Ciebie rama ma ciąg górny. Podpowiem że podwójny ciąg (dual pull) mają zwykle przerzutki z obejmą na górze (high clamp).

14T dot liczby zębów pomiędzy zębatkami. W 3x zwróć uwagę na pojemność całkowitą oraz wielkość max blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Proszę przeczytaj UWAŻNIE co napisałem post wyżej odnośnie ciągu i z jakiej serii przerzutki należy szukać.

Czy taka będzie dobra?

https://www.bikester.pl/shimano-deore-fd-m611-przerzutka-przednia-3x10-prdkoci-schelle-dual-pull-czarny-srebrny-474116.html

Bo wychodzę tu na debila a po prostu się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - ile autorze ważysz. Bo tak wiesz - trochę pracy włożyliśmy, ty całkiem sporą trochę kasy wydasz, z wyjątkiem tej grzmot-korby której moim zdaniem nie wykorzystasz (chyba że grzejesz > 50km/h z górki) to masz całkiem fajny zestaw spotykany w rowerach za 6 000. Pytanie tylko o hamulce - a właściwie o przedni hamulec (tył to pikuś). Ja swój zamieniłem na XT, klocki na metaliczne i się zrobiła brzytwa. Może warto zapolować choć na przedni. Będziesz miał świetny zestaw i powoli będziesz mógł w przyszłym roku zabierać się za wymianę kół lub amorka :D

I nie zapomnij o suporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

A tak z ciekawości - ile autorze ważysz. Bo tak wiesz - trochę pracy włożyliśmy, ty całkiem sporą trochę kasy wydasz, z wyjątkiem tej grzmot-korby której moim zdaniem nie wykorzystasz (chyba że grzejesz > 50km/h z górki) to masz całkiem fajny zestaw spotykany w rowerach za 6 000. Pytanie tylko o hamulce - a właściwie o przedni hamulec (tył to pikuś). Ja swój zamieniłem na XT, klocki na metaliczne i się zrobiła brzytwa. Może warto zapolować choć na przedni. Będziesz miał świetny zestaw i powoli będziesz mógł w przyszłym roku zabierać się za wymianę kół lub amorka :D

 

94kg / 178cm - sylwetka raczej wysportowana, lubię jeździć siłowo, przyzwyczajenie z siłowni trochę. Rower 29 cali Rama S bo mam krótkie nogi i w poprzednich że tak powiem jajkami o rame waliłem :)

dlaczego "grzmot korby" haha :)?

My tu tak mieszamy z tym wszystkim że ja się tu gubię co 3 posty :)

 

Jaką Korbę w końcu wybrać bo raz piszesz że 3x10 dla mnie lepsze potem że nie wykorzystam haha :)

O kołach nie myślałem ale opony zmieniłem na schwalbe smart sam 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chcesz mieć twardo to napisałem, że korba 22-32-42 bo inne będą bardziej miękkie od tego co masz na najszybszym przełożeniu. Od początku Ci radziłem korbę SLX 20-30-40 z drążonymi ramionami. Obie to 3x ale kolor Ci nie odpowiadał. Grzmot bo ciężka. 

Jak wolisz twardo to OK ale prawdę mówiąc powinno się jeździć z większa kadencją i wtedy takie wielkie blaty nie są potrzebne. Też kiedyś jeździłem siłowo. Długo tak nie pojeździsz. Widać, że jeździsz na króciutkich dystansach. Ja mam blat 38 i dwóch najszybszych koronek z tyłu praktycznie nie używam a najwolniej znowu nie jeżdżę. Tu zrobisz jak uważasz z tą korbą. Obie mają tanie blaty na wymianę :D 

Pytałem o wagę bo hamulec to ważna sprawa. Szczególnie przedni. A piórkiem nie jesteś. Ja tam nie lubię przepłacać - oszczędziłeś na łańcuchu, oszczędź na manetkach, znajdź taniej na allegro tylny Deore a z przednim to bym się zastanawiał nad XT albo https://www.rosebikes.pl/magura-844639-844639

PS: Jakbyś licznik zamiast km/h przestawił na wyświetlanie kadencji i doszedł do średniej > 90 zobaczyłbyś o ile sie mniej męczysz i o ile więcej sił zostaje na podjazdy. I nie słabł byś tak szybko. Bo jeżeli przełożenie 22/32 pod górkę jest dla Ciebie za twarde to o czymś świadczy. Chyba. że np. mieszkasz w Szczyrku a pracujesz na hali Skrzyczeńskiej : )

Z tymi kołami to żartowałem, jak się nie ścigasz tylko jeździsz sobie rekreacyjnie to spoko, nawet smart samy się nadadzą ... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Kolego, chcesz mieć twardo to napisałem, że korba 22-32-42 bo inne będą bardziej miękkie od tego co masz na najszybszym przełożeniu. Od początku Ci radziłem korbę SLX 20-30-40 z drążonymi ramionami. Obie to 3x ale kolor Ci nie odpowiadał. Grzmot bo ciężka. 

Jak wolisz twardo to OK ale prawdę mówiąc powinno się jeździć z większa kadencją i wtedy takie wielkie blaty nie są potrzebne. Też kiedyś jeździłem siłowo. Długo tak nie pojeździsz. Widać, że jeździsz na króciutkich dystansach. Ja mam blat 38 i dwóch najszybszych koronek z tyłu praktycznie nie używam a najwolniej znowu nie jeżdżę. Tu zrobisz jak uważasz z tą korbą. Obie mają tanie blaty na wymianę :D 

Pytałem o wagę bo hamulec to ważna sprawa. Szczególnie przedni. A piórkiem nie jesteś. Ja tam nie lubię przepłacać - oszczędziłeś na łańcuchu, oszczędź na manetkach, znajdź taniej na allegro tylny Deore a z przednim to bym się zastanawiał nad XT albo https://www.rosebikes.pl/magura-844639-844639

PS: Jakbyś licznik zamiast km/h przestawił na wyświetlanie kadencji i doszedł do średniej > 90 zobaczyłbyś o ile sie mniej męczysz i o ile więcej sił zostaje na podjazdy. I nie słabł byś tak szybko. Bo jeżeli przełożenie 22/32 pod górkę jest dla Ciebie za twarde to o czymś świadczy. Chyba. że np. mieszkasz w Szczyrku a pracujesz na hali Skrzyczeńskiej : )

Z tymi kołami to żartowałem, jak się nie ścigasz tylko jeździsz sobie rekreacyjnie to spoko, nawet smart samy się nadadzą ... 

 

 

Zacznę od końca, licznik mam ale bez kadencji bez pomiaru kadencji. SIGMA BC 16.16

Jeśli chodzi o dystanse to różnie 40-50km ale np. w poprzedni weekend zrobiłem 119km (mój rekord) i nie ma tutaj aż tak źle.
W takim razie zaraz stworzę sobie koszyk na tego SLX który polecałeś i zobaczymy. Kurde kiedyś rower był prosty teraz połowy słów nie rozumiem :O :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w terenie a nie po asfalcie 116 w jeden dzień to super. Jak ja sobie kupiłem  licznik z kadencją i próbowałem dojść do 80 to na początku myślałem, że padnę po kilku km :D

Kadencja jest fajna bo pracują płuca i serce a nogi zostają świeże na twarde podjazdy : )

Dobre hamulce niestety są drogie : ( Ja mam taki: https://allegro.pl/oferta/hamulec-przod-shimano-deore-xt-br-m785-metal-f03c-8141640696

A który to rejon Polski, macie tam górki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planowany jest dalszy upgrade roweru to zaczynasz od dupy-strony. Rama, amortyzator(y), koła to podstawa. Reszta to tylko koszty eksploatacyjne. Poza tym jak wspominałem zapenwe kilka razy - przechodząc na 3x10 nie wprowadzisz realnej wartości dodanej do setu 3x8 (i nie dlatego, że 3x10 jest zły ale dlatego, że 3x8 jest dobry).

Poza tym korba trekingowa (44/32/22) w 29erze to przegięcie pały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wiesz... osprzęt za 1500+ na rowerze wartym 500zł ;) 

Osobiście mógłbym jeździć na manetkach acera lub niższych (i nie narzekać ;)), mieć hamulce MT200 ale nie mógłbym mieć "uginacza" (tym bardziej, że tu jest coś z absolutnie najniższj półki), nieodpowiedniej geometrii ramy czy kół ważących 5kg (z oponami, tarczami i kasetą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2019 o 10:32, wkg napisał:

- Łańcuch Shimano - świetnie się nadaje na gumę do majtek,

Bzdura

W dniu 10.07.2019 o 10:32, wkg napisał:

- Korba 36-26 potrzebuje ciężkiej kasety 11-42 z tragicznym stopniowaniem

Bzdura

W dniu 10.07.2019 o 10:32, wkg napisał:

- Prawa manetka powinna być XT

Bzdura

W dniu 10.07.2019 o 10:32, wkg napisał:

- Jak już się uprzesz to pamiętaj, żeby manetki były na obejmę !

Ok, tu się zgadzam.

W dniu 10.07.2019 o 10:32, wkg napisał:

- Jak nie ważysz 100kg i nie masz dłuuuuugich zjazdów to tarcza 160. Im większa tym szybciej się zwichruje.

Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...