Skocz do zawartości

[uchwyt latarki] Spadająca jakość gumowych uchwytów.


dran2

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy widział ktoś ostatnio mocowanie tego typu wykonane z gumy? Używałem takich od zawsze i wszystkim polecałem, ale ostatnio zarówno na Ali jak i Allegro trafiłem na nowe tworzywo, jakiś śliski plastik zamiast twardej lepkiej gumy. Ślizga się to po kierownicy i do niczego się nie nadaje.
2. czy widział ktoś podobny uchwyt na latarkę o średnicy poniżej 19mm?

$_20.JPG?set_id=8800005007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie nie to co chcę osiągnąć. Potrzebne mi są solidne ale szybkozdejmowalne uchwyty. Te z obrazka można mocować otwartą stroną na kierownicy, zdjęcie, założenie, dołożenie drugiej czy wymiana lampki albo roweru zajmuje wtedy sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cenę możesz mieć 5 tych uchwytów na każdym rowwerze po 1. Do tego 5 latarek przykręconych do tej drugiej częsci i sobie w sekundę będziesz mógł miksować jak potrzebujesz (uchyt dzieli się na 2 części).

Ten model co masz u mnie był montowany na różne sposoby ale i tak albo gubił latarkę albo się przekręcał na nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych "moich" tak robię. Są na stałe na latarkach i montowane na rowerach w miarę potrzeb, na wcisk, w sekundę. Ale w tym "twoim" mi to nie pasuje bo nie chcę mieć nic na stałe na kierownicy, szczególnie że będę potrzebował po dwa bo tak jeżdżę w lesie. Szukam czegoś ściąganego w całości, razem z latarką.

2 minuty temu, Dokumosa napisał:

Ten model co masz u mnie był montowany na różne sposoby ale i tak albo gubił latarkę albo się przekręcał na nierównościach.

No właśnie o to chodzi. Lata temu robili je z fajnej gumy, sztywnej i lepkiej, trzymały się kierownicy i lampki jak przyklejone. A dziś to jakiś śliski tandetny plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wkleić w uchwyt kawałek miękkiej gumy. Gdyby otwór był za mały to ściernica listkowa na wiertarce szybko go powiększy. Albo choćby na próbę okleić go taśmą izolacyjną. Albo podkleić uszczelką do okien lub czymś podobnym.

Znalezione obrazy dla zapytania uszczelka do okien

Można też jako opcję okleić kierownicę w miejscu mocowania uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ciężko teraz dostać uchwyty z tego miękkiego plastiku,ale z mocowaniem do kierownicy nie było i nie ma większego problemu,jak dla mnie gorzej trzyma sama latarka.

Tylko ja używam wersji obrotowej tego uchwytu.

Może kiedyś trafię na te "stare" materiały,na razie wzmacniam po prostu połączenie uchwyt-latarka paskiem z dętki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Quell napisał:

kierownicy nie było i nie ma większego problemu,jak dla mnie gorzej trzyma sama latarka

Ja używam ich na odwrót. Zaciskaną częścią na latarce, wciskaną na kierownicy. Chcę mieć coś co mogę zdjąć i założyć  w sekundę, jedną ręką, nie zostawiając nic na kierownicy. Właśnie z tego powodu mam problem z właściwie każdym innym mocowaniem które testowałem albo które mi polecano, ta taniocha za dolca była zawsze najlepszym uchwytem jaki mogłem chcieć. Wszystko inne to przerost formy nad treścią i utrudnianie sobie życia. I z tego powodu nie działa żadne oklejanie, podkładanie dętek i tego typu metody, kilka wciśnięć i wszystko odpada albo się niszczy. Działały stare materiały, zwykła czarna guma jak w oponie.
Eh, kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów :(

IMG_20190511_185455.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dran2 napisał:

I z tego powodu nie działa żadne oklejanie, podkładanie dętek i tego typu metody, kilka wciśnięć i wszystko odpada albo się niszczy.

Nie działa,przede wszystkim dlatego,że całość staje się za gruba i trzymanie jest jeszcze gorsze.

Ja po prostu daję kawałek dętki jako zawleczkę/blokade.

 

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Quell napisał:

Ja po prostu daję kawałek dętki jako zawleczkę/blokade.

Co, ponownie, jest dokładnie tym czego nie chcę. To co chcę osiągnąć to możliwość ściągnięcia całego uchwytu (albo nawet dwóch uchwytów na raz) z kierownicy jednym ruchem, bez zawleczek, blokad, oringów i śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to, jest wyjątkowo brzydkie i strasznie wysokie. Bez urazy ale potrafię przeszukać Allegro czy Ali w poszukiwaniu różnych patentów na mocowanie lampki. Napisałem ten temat bo miałem nadzieję że ktoś zetknął się z wersją tego uchwytu której szukam bo sam na aukcjach nie jestem w stanie jej odróżnić od plastikowej. A z tego że na rynku są setki innych rozwiązań jestem świadom, ale jeżeli nie są oparte o ten sam koncept to (zanim nie popchnie mnie do nich desperacja) nie jestem nimi zainteresowany.
Inna sprawa że tych aukcji jest coraz mniej, może w Chinach się zorientowali że ten plastik się nie nadaje i wrócą do gumy. Oby przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje ci cierpliwe przeszukiwanie Ali i czytanie w opisach z czego ustrojstwo jest zrobione. Ty chyba kupiłeś takie:

image.png.b7ac479eab17b3a54ac94d86dde4d0df.png

gdzie w opisie jest plastik

image.png.23ed4f94662493b6ca4fb3440ec21000.png

Są też takie

image.png.7986804f900c3504091c526feb153fc8.png

Gdzie w opisie jest też guma:

image.png.1d4bf0ec9e0b372bd3210ca1df57c6a4.png

Tylko trzeba napisać do chińczyka co konkretnie z tej gumy jest zrobione. Zwykle szybko odpisują.

Innej możliwości nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 10.07.2019 o 16:29, Garlock napisał:

Zakupiłem ten uchwyt ostatnimi czasu i niestety pomarańczowe elementy to z pewnością nie jest guma, więc będę coś podkładał (jakiś kawałem dętki pewnie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten uchwyt, to nie jest guma ale da się to skręcić tak, że bardzo dobrze trzyma i żadne dodatkowe podkładki nie są potrzebne. Gorzej, że śruby są z gównolitu i po prostu gwint się wyrabia. Póki działa jest świetne, ale jak latarkę za każdym razem zdejmuje to już nie bardzo.


Ja ostatnio używam tego (aukcja przykładowa, nie kupowałem tego w ogóle na aliexpress):
https://pl.aliexpress.com/item/32842019934.html
Jazda-na-rowerze-rower-silikonowy-elasty

To jest guma, tanie, banalne i trzyma jak głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.05.2020 o 10:54, kipcior napisał:

Też mam ten uchwyt, to nie jest guma ale da się to skręcić tak, że bardzo dobrze trzyma i żadne dodatkowe podkładki nie są potrzebne. Gorzej, że śruby są z gównolitu i po prostu gwint się wyrabia. Póki działa jest świetne, ale jak latarkę za każdym razem zdejmuje to już nie bardzo.


Ja ostatnio używam tego (aukcja przykładowa, nie kupowałem tego w ogóle na aliexpress):
https://pl.aliexpress.com/item/32842019934.html
Jazda-na-rowerze-rower-silikonowy-elasty

To jest guma, tanie, banalne i trzyma jak głupie. 

Używam tego do małej codziennej lampki na AA/14500, ale przy czymś większym zakładanie jest już niewygodne, a w lesie latarka na 16500 skacze w tym jak głupia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...