Skocz do zawartości

[rower] Canyon Spectral AL 6.9 2014/2015 - warto w 2019?


bols86

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze gadasz, tez jestem tego samego zdania zeby odeslac - skoro i tak jestem skazany na ich wymiane to przynajmniej jeden sezon na nich pojezdze, od tego jest gwarancja aby z niej korzystac:D. No nic wybor raczej padnie na Neurona AL 7.0 - swoja droga te hamulce MT400, czy one naprawde nie hamuja?.

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ładnie, dostaniecie po 2 miesiącach nieużywania roweru (bo nie jest powiedziane, że wystarczy odesłać koło) kółko pięknie nasmarowane, może wymienione łożysko od którego nic nie zależy ewentualnie (bo to najczęściej spotykany sposób załatwiania reklamacji) ośkę QRM wymienioną na QRM+ z taką plastykową niebieską nakrętką - co nic nie daje. I absolutnie nic się nie poprawi. A stare koła sprzedać oczywiście można - za 200 złotych - każdy liczy po swojemu.. 

Oczywiście, nie mówię, że to wada kładąca  ten rower. Mi się ten rower podoba. Tylko koła i hamulce od razu na allegro póki nowe i ktoś je zechce i od początku mieć porządne. Chyba, że bierzecie na kredyt i ten rok opóźnienia pomoże utrzymać płynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim!, wiekszosc nocy spedzilem na zaglebianiu sie w kazdy z rowerow z listy TOP10 do 13 000 zł nazego kolegi z 1Enduro. Ogolnie to po analizie calego zestawienia mam dwoch mocnych kandydatow nad ktorymi sie zastanwiam i podjrzewam ze dokonam wyboru jeszce dzisiaj - nie ukrywam licze na Wasze wsparcie :). Obydwa przy obecnym kursie euro mieszcza sie w 10 000 zł co jest swietna wiadomoscia, pytanie tylko co do katow, ktory bedzie bardzie "uniwersalny", zastanawiam sie nad katami glowki, w obu przypadkach sa inne i co najwazniejsze reachem - w przypadku rozmiaru L bedzie to nastepujaco:

YT JEFFSY 29 AL BASE - 445mm
RADON SLIDE TRAIL 8.0 - 464mm

Sugerujac sie ponizsza tabelka powinienm chyba celowac mimo wszytsko w 464mm (186cm wzrostu).

frame-size-height-reach-top-tube-table.p

YT JEFFSY 29 AL BASE – 9750 ZŁ

YT Jeffsy 29 AL Base - rower trail do 13000 zł

  • skok: 140 / 140 mm
  • rozmiar koła: 29″
  • materiał ramy: aluminium
  • kąty: 67° / 74,5°
  • długość górnej rury (M): 592 mm
  • reach (M): 425 mm
  • sztyca regulowana: SDG Tellis
  • amortyzacja: Fox 34 Float Rhytm / Fox Float DPS Performance
  • hamulce: SRAM Guide T
  • napęd: SRAM NX Eagle 1×12
  • masa: 13,9 kg

RADON SLIDE TRAIL 8.0 – 9750 ZŁ

Radon Slide Trail 8.0 - rower trail do 13000 zł

  • skok: 150 / 140 mm
  • rozmiar koła: 29″
  • materiał ramy: carbon
  • kąty: 65,6° / 75,5°
  • długość górnej rury (M): 592 mm
  • reach (M): 445 mm
  • sztyca regulowana: SDG Tellis
  • amortyzacja: Rock Shox Revelation RC (Charger) / Rock Shox Deluxe RT3
  • hamulce: Magura MT5
  • napęd: Shimano SLX 1×11
  • masa: 13,5 kg

 

Edytowane przez bols86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaoferowali jeszcze 300 zł do wydania na akcesoria. No dobra to zostały nam na placu dwa modele, Giant Trance 2 29 i Canyon Neuron CF 8.0, ciężka decyzja, bardzo ciężka!

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, poza tym różnica w cenie to prawie 3000 zł - dla mnie ro chyba za dużo za tak mało, po drugie wydaje mi się (poprawcie mnie proszę jeśli się mylę), ze GIANT lepiej się sprawdzi jako rower do mieszanej jazdy z naciskiem na lasy.

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku czerwca buga organizowała testy gianta w otominie, jeździłem trancem 1, na pewno opony do zmiany na wstępie, straszne kotwice.

Spodziewałem się że lepiej będzie to podjeżdżało - może kwestia ustawienia pod siebie, na testach dostałem z siodłem ustawionym tak, że na koło się ześlizgiwałem i chyba przy moich 187cm szedłbym  w xl a jeździłem na L. Na zjazdach bardzo miło mnie zaskoczył, banan na gębie i tyle.

 

Zadzwoń do bugi, może jeszcze mają jakaś testówkę.

Edytowane przez radziuGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radziuGD napisał:

Na początku czerwca buga organizowała testy gianta w otominie, jeździłem trancem 1, na pewno opony do zmiany na wstępie, straszne kotwice.

Spodziewałem się że lepiej będzie to podjeżdżało - może kwestia ustawienia pod siebie, na testach dostałem z siodłem ustawionym tak, że na koło się ześlizgiwałem i chyba przy moich 187cm szedłbym  w xl a jeździłem na L. Na zjazdach bardzo miło mnie zaskoczył, banan na gębie i tyle.

 

Zadzwoń do bugi, może jeszcze mają jakaś testówkę.

Hmmm Buga mówisz, to jest jakiś sklep czy coś?. Trochę mnie zmartwiło ze mając 187 cm wzrostu myślałeś o ramie XL, ja mam 186 i chciałem celować w ciemno w L. Teraz to już nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

W teście https://magazynbike.pl/2019/05/21/szczesliwy-powrot-sciezkowce-na-diecie/ wygrał Canyon.

Sam też mam dylemat co wziąć Canyon Neuron CF 9.0 SL czy może Whyte S-120 RS ...do ogólnego zastosowania...lasy, pola,  2-3 x w roku Świeradów.

O Giancie myślałem ale podobno słabo podjeżdża.

Też mam 187 cm.,około 100 kg. przykrok 85 cm.  Co byście polecili? 

PS. Przesiadam się ze Scotta Scale 960 po przekładach wszystkiego na XT.(maratony już mnie nie bawią)ale chcę wszędzie dojechać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc @wkg dlaczego uwazasz ze Neuron CF 9.0 S jest ciezkim rowerem na lasy i pola?.

@Daniyal9 jezdziles moze na Giancie czy bazujesz na opini z tego artykulu?, pytam bo nie mialem okazji jezdzic ani na Neuronie, ani na Giancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie połowa klientów Canyona jest z nich niezadowolona: https://pl.trustpilot.com/review/www.canyon.com Ja bym na pewno nie kupił roweru tej marki - za duże ryzyko.

Jeśli Ci to nie przeszkadza, to Neuron ma bardziej uniwersalną Geometrię i lepsze wyposażenie, natomiast Whyte to rower do enduro o krótkim skoku zawieszenia, do tego gorzej wyposażony. Jeśli szukasz bardziej wszechstronnej maszyny, to raczej Neuron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Giancie nie jeździłem w terenie.  Tylko przed sklepem Trance 29 2 i cóż za mało by cokolwiek powiedzieć.

Testowałem Whyte 150 -tkę(Super maszyna ale ponad moje potrzeby-Enduro),niestety chłopaki nie mieli 120 bo kurier zawalił. (szkoda).

Później była: Merida https://www.rowerymerida.pl/produkt1627/one-twenty-9xt-edition-rower-merida.html..i cóż trochę lepiej od mojego Scotta ale mnie nie powaliło. Whyte 150 lepszy chociaż trochę do czegoś innego.

Myślałem tez o Orbea Occam THR 30 ale dystrybutor nie ma by potestować. 

Tak się zastanawiam czy w Canyonie da się od razu przejść na mleko przy tej obreczy carbonowej.?(jeżdżę od 2 lat na mleku i nie chcę wracać do dętki).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anthem jest mocno nastawiony na XC.

Godzinę temu, Daniyal9 napisał:

Witam. 

W teście https://magazynbike.pl/2019/05/21/szczesliwy-powrot-sciezkowce-na-diecie/ wygrał Canyon.

PS. Przesiadam się ze Scotta Scale 960 po przekładach wszystkiego na XT.(maratony już mnie nie bawią)ale chcę wszędzie dojechać. 

 

Jeśli nie Canyon, to czemu nie Scott Spark? W linkowanym teście był zaraz za Canyonem, geometria coś pomiędzy XC a trailem.

https://www.scott.pl/produkt/812/4928/Rower-Spark-920/

Sam poważnie myślę, czy nie kupić sobie takiego w przyszłym sezonie (choć jeśli nawet, to tańszego AL). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...