Skocz do zawartości

[hamulce V-brake] Jak zwiekszyć siłe hamowania


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, itr napisał:

Czy Pan Pytający kupiłeś już pancerz ten, który polecałem ? To naprawdę pierwszy krok, plus linka... Potem wymiana hamulca na shimano. w trzeciej kolejności buster.   ....

Na razie wymieniłem fajkę. Wyraźnie się polepszyło. Z pancerzem może w przyszłym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Teraz takie pytanie o klocki. Jak przeglądam obecne oferty w necie (Allegro), to widzę takie oto Deone za ok. 14 zł i Prox za ok. 10 zł i Te pierwsze pomimo, że całe czarne są 3-komponentowe. Ma ktos jakieś doświadczenia z tymi produktami? Chodzi mi o to aby nie piszczaly, bo  z przodu mam jakieś stare Meridy i pomimo wielu kombinacji z ustawieniami nie da się zlikwidować pisku

 

Klocki Deone.JPG

Klocki Prox.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Proxy na Allegro mają duzo pozytywnych opinii. Teraz pytanie co do starzenia się klocków. Znalazłem w domu zapasowe Medida Green Brake, ale juz chyba maja z parę lat. Poczytałem ten wątek https://bicycles.stackexchange.com/questions/21331/does-the-age-of-brake-pads-make-any-difference

i piszą tam, że guma klocków się starzeje w każdym srodowisku. Ktoś wspomniał o teście naciskania paznokciem powierzchni klocka - powinna się nieco ugiąć i stworzyć tymczasową rysę. jeśli nie to znaczy, że guma stwardniała i nie nadaje się do użytku. Chociaż 1 użytkownik napisał, że załozył awaryjnie  12-letnie klocki, nieco starte ale wystarczajace grube i działały OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 7.06.2019 o 09:32, zekker napisał:

Jakim?
Przy tego typu środkach byłbym ostrożny, bo niektóre potrafią zostawić "tłustą" powierzchnię, np. benzyna ekstrakcyjna.
Ja bym jak już to płynem do mycia naczyń czyścił. Wyszorować, dobrze spłukać i obręcze powinny być czyste. Tak samo można klocki umyć.

 

Wypróbowałem i widzę, że miałeś rację :) Przydaje się gąbka do mycia naczyń z jedną szorstką powierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to normalne, że klocki tak szybko się zużywają? założyłem kilka dni temu Author 3cc, 3 przejażdżki, niecałe 100km i w zasadzie klocek jest do zmiany (zimno i mokro). Wcześniej wytrzymał mi koło 800km więc też nie wydaje mi się jakoś dużo, zwłaszcza, że jeżdżę po płaskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...