Skocz do zawartości

[Gravel/MTB] Zakup do 4000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Davaeorn napisał:

Oczywiście

A widzisz, zasugerowany ceną spojrzałem na : https://www.dobrerowery.pl/kross-esker-6-0-2019?combination_id=27541&gclid=EAIaIQobChMIxfuFkaXT4gIVAUQYCh2-qQ1rEAYYAyABEgJ_WPD_BwE

a tymczasem:

https://www.dobrerowery.pl/kross-esker-4-0-2019?combination_id=27533&gclid=EAIaIQobChMIxfuFkaXT4gIVAUQYCh2-qQ1rEAYYASABEgJaJ_D_BwE stalowy : )

Piasty na centerlock i brak tapera, moim zdaniem tu Jari przebija ... 

52 minuty temu, Fiwan napisał:

Seguoia na kwadrat? :/ 

Nie, no skąd. Korba FSA na łożyskach maszynowych. Moim zdaniem bardzo fajny rower ! Ciekawe ile waży realnie.

A pytanie - koniecznie stal ? Ja akurat patrzę za gravelem na kilkudniowe jazdy po bardziej cywilizowanych miejscach stąd wolę alu + carbon ale stal to stal ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wkg napisał:

A pytanie - koniecznie stal ? Ja akurat patrzę za gravelem na kilkudniowe jazdy po bardziej cywilizowanych miejscach stąd wolę alu + carbon ale stal to stal ; )

Chce sie skupic na stali z (chyba) dwoch powodow.

Ma znacznie większa nosnosc (moja masa + bagaze), a dodatkowo jest stosunkowo malo awaryjna - nie planuje kraks, ale jak sie zdarzy to wiekszego problemu z naprawa nie bedzie, przy karbonie juz gorzej. Karbon wole zarezerwowac do szosy xd.

 

Aczkolwiek pisząc oczekiwania, wymienilem mechaniczne tarcze, czemu? Łatwiejszy serwis poza domem itp.

Ma ktoś moze doswiadczenie z hydraulicznymi? czy nalezy sie ich "obawiac"? Czy bede w stanie sobie z nimi poradzic bez wiekszego problemu i bez dodatkowego (duzego/ciezkiego?) sprzetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, clavdivs napisał:

Jak Ci nawali zacisk mechaniczny poza domem to nie wiem co możesz zrobić. Pewnie nic. W niewielkim regionalnym serwisie teraz jest łatwiej o jakiś najprostszy zestaw hamulców hydrauliczny, niż o zacisk do klamkomanetek szosowych.

wierze na slowo.

 

niestety gdzies musza byc kompromisy ;x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czysto teoretyczne:

spotkal sie ktos z gravelem (mocowania na bagazniki itd jak sequoia) z rama stalowa i widelcem stalowym/karbonowym, z barankiem (najlepiej dirt drop bar 12-25%), na sramie z jednym blatem z przodu (32-36t) i 11 z tylu (11-42 np) + tarcze (kazdy rodzaj). 

Oczywiscie w cenie +/- 10% 6000pln

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sequoia ma obie sztywne osie. Korba na kwadrat.  Mega komfortowy rower. 

Uwaga na koła, szybko padają piasty. Niby sztywna oś a łożyska kulkowe. Mi padła przednia ośka, miska się wyrwała. Kumplowi, który waży ciut powyżej 100kg w bardzo krótkim czasie padły obie. Ten sam feler. 

W ramach gwarancji otrzymałem koła Mavic Allroad. 

Kasetę zmieniłem na Sunrace 11-40, by lżej się żyło:D

IMG_20190418_133828_097.jpg

Edytowane przez yakuza79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 17:47, wkg napisał:

Mów o rowerach a nie o ludziach bo łazisz za mną i się popisujesz : (

I powodzenia z torebusiami bo widze teraz "bickepacking" będzie trenowany : )

I przejedź się na Reynoldsie - zobaczysz : )

Z tym Reynoldsem to bym się tak nie zapędzał. Znaczy się firma robi jedne z lepszych rurek stalowych, ale...

Czy Reynolds super tłumi/ jest lekki/ wytrzymały to zależy od konstrukcji ramy przede wszystkim i od doboru konkretnych rurek. Reynolds to po prostu marka i jest masa różnych stopów/rurek tej marki o rożnych właściwościach (rower z nierdzewnej 953 jest często droższy od wypasionego karbonowego). Napisałeś przy Marinie, że to Cro-Mo a nie Reynolds; popularne rurki Reynoldsa to właśnie stal chromowo-molibdenowa :). Nie do końca prawdą jest też, że rowery ze stali Reynolds są jednocześnie super lekkie i wytrzymałe, bo projektując ramę siłą rzeczy poświęcasz jedno kosztem drugiego.

Faktycznie można się jednak sugerować tym znaczkiem na ramie, i tu się zgodzę, bo rowery na Reynoldsie rzadko robi się kiepskie z racji na wyższą cenę. Podobnie jest z rurkami Columbus...

Pozdrawiam, FS

Edytowane przez phill86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Reynolds to producent - tyle, że z olbrzymim doświadczeniem. Robi kilka rodzajów rurek - z różnych stopów i z tego co wiem to nie opisuje dokładnie składu - tylko w przybliżeniu. 

Masz rację, nie było to zręczne :D Tak jakby napisać, że to rower a nie Trek :D

Inna sprawa to to, że zawsze jeździłem na Reynoldsie albo Columbusie i byłem zawsze bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yakuza79 napisał:

Mógłbym ewentualnie wskazać na osprzęt, za tę cenę specialized powinien wsadzić wyższą grupę. Nie żebym narzekał, wszystko działa w najlepszym porządku. 

 

nie wiem po jakim terenie najczesciej jezdzisz, moglbys powiedziec cos o tylnej przerzutce? "wyrabia" na wybojach ? 

 

do takiej sequoi, kiedy mi ma sluzyc na szutrowe drogi, na wypad z sakwami, nie lepszy bedzie osprzet bardziej mtb?

szczerze zastanawiam sie (na przyszlosc, nowego osprzetu nie bede od razu zmienial :D) nad kaseta 11-42 i korba 1x 32, Czemu ?

 

mam szosowke, wiem kiedy jade "na asfalt" a kiedy w planach mam cos innego, chcac sie "poscigac" szosa i czesc. Jadac na szutry, z sakwami gdzies nie widze wiekszego sensu dla posiadania blatu 46 (np). Przy kasecie 11-42 i korbie 32 ratio w skrajnych przypadkach jest 0,8 i 3,36 (gdzie w standardowej konfiguracji - wedlug oficjalnej strony, rozne podaja roznie - jest kolejno 0,99 i 4,58). Max predkosc przy okolo 80 obrotach i oponce 700c 38 w granicach 34 km/h wydaje mi sie zadowalajaca/wystarczajaca. Przy zmianie osprzetu doszloby do zmiany hamulcow z mechanicznych na hydrauliczne i dylematem bylby wozek (osprzet SRAM), czy wchodzic w "sztywny" x-horizon czy po prostu w jakis ze sprzeglem?

 

Moze ktos sie wypowiedziec na temat tego co planuje szybciej lub pozniej zrobic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu według potrzeb. Ja nie wyobrażam sobie jazdy z jednym małym blatem  mimo że mieszkam w bieszczadopodobnym terenie. Niemal zawsze używam większej zębatki. 

 

Co do przerzutki to nie wiem za bardzo co masz na myśli. To zwykłe Alivio, łańcuch czasami trzepie po ramie. Po prostu jak jeżdżę nie zwracam na to uwagi. 

Edytowane przez yakuza79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy zrobili duże wyprawy też pisza o osprzęcie mtb ale raczej 2x lub 3x :D

Kadencja 80 to fajnie ale czasem z górki masz ochotę odpocząć leniwie kręcąc korbą po długich podjazdach i akurat tu np. wolisz większy blat.

Ale w tym budżecie to ja już bym chyba wolał alu https://goodbike.pl/pl/p/Rower-Fuji-Jari-1.1-2019/1793 za 6600. Hydrauliki, 105, karbonowy widelec ... A z trochę gorszym osprzętem 4 000 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli porównujemy 2019 to tysiąc mniej. 5600 vs 6600. Po prowizji allegro to kilkaset złotych mniej.  Soot z 2018 ma inną specyfikację (np. mechaniki zamiast hydraulików jak w Jari 1.5) Chyba, że znajdziesz Soota 50 z 2019 za 3400 ale nie sądzę.

Ja lubię Kellysa ale na Soota 50 nawet nie patrzyłem - brak mocowań pod bagażnik nie tylko na widelcu ale i z tyłu. Myślę też, że jest znacznie cięższy ale wagi nie mogę znaleźć - to tylko domysły. Ramy Kellysa są ciężkie jak diabli.

Z innych "drobiazgów": trzy rozmiary co 35mm w Kellys a wiele rozmiarów co 20mm w Fuji, napęd - Kellys ma szosowy 50-34 z 11-32 Fuji ma 46-30 i 11-34. Pod sakwy Kellys sie raczej nie nadaje na większe podjazdy.

Dalej: Fuji to firma z długą tradycją, rowery perfekcyjnie zmontowane w Kellys obsługa fatalna - mam, to wiem.  Spróbuj napisać do nich maila z pytaniem o długość szprych -  : )

Myślę, że co do wagi raczej tego Soota możn porównać do Jari 1.5 za 4000 ale fakt - tu już mechaniki (jak w Soot z 2018 za 4700) choć niezłe i Tiagra.

I - dla mnie ważne - ten Kellys jest po prostu paskudny : (( To bardzo indywidualna sprawa ale z tą grubą rura wygląda ochydnie -  jak mtb przerobiony na szosę a Jariski są cudne : ) Nawet w alu widać, że to stalowa proweniencja.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ogół wiem, co piszę. Szczyt sezonu to był przed sezonem komunijnym, teraz to już dożynki.

https://allegro.pl/oferta/fuji-jari-1-1-56cm-rower-gravel-shimano-105-2x11-8148566876

https://allegro.pl/oferta/fuji-jari-1-1-54cm-rower-gravel-shimano-105-2x11-8126518925

I do tego 20 rat 0% 

Wiem, 6600 to dużo ale gotówką do ręki (przecież bankowi muszą z 10% odpalić) i poza allegro myślę, że 5999 dałoby radę. A teraz porównaj z tą Kellysową wydumką :D

A tak wogóle to brałbym chyba https://allegro.pl/oferta/fuji-jari-1-5-54cm-rower-gravel-tiagra-2x10-8126476912

Rama i widelec to samo, osprzęt się wymienia i tak w miarę zużycia, 1 kg bym przecierpiał, te mechaniki nie są złe a bez rat 0% i prowizji pewnie z 3600 trzeba by zapłacić ... 

Hehe ... to mi się spodobało:

Tak co do różnic - obręcze Kellysa nie urywają tyłka ... ale to tylko z lektury forum - ja mam Kellysa z Mavicami. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...