Skocz do zawartości

[Upgrade] Wymiana korby i kasety


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, cinol123 napisał:

Juz daj Pan spokoj z tymi zbednymi zebatkami,   jak ktos lubi np ciasne kasety, to ma pod gorke jeszcze blat zmienic?

Autor wątku sam dokładnie w pierwszym poście opisał, że korzysta tylko ze środkowej zębatki i od wielkiego dzwonu z największej, o młynku nawet nie wspomniał więc zakładam że zapomniał że ma coś takiego. Do tego używał kasety 11-30 i narzekał tylko na to że czasem musiał ten blat wrzucić. Nie ma co gdybać, że lubi ciaśniejsze stopniowanie kasety, skoro widać że nie za bardzo ogarnia co się tu w ogóle dzieje i jego zakupy są dość przypadkowe. Mógł wziąć korbę 2-rzędową i wymienić przednią zmieniarkę jakby poszukał wiadomości, pomyślał i policzył, ale nie - trójblat bo będzie dalej jeździł na środkowym, a szosowy bo środkowa zębatka większa niż ma teraz. I wyszło klasyczne "zmienił stryjek siekierkę na kijek".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekręciłem przednią przerzutkę o grubość dwóch włosów i już nie obciera, zluzowałem baryłkę o pół obrotu i zrzuca dobrze bez obciążenia, ale zaraz się przejadę. Panowie, pełna zgoda z Wami zrobiłem błąd, trzeba było się najpierw Was zapytać a później brać za robotę i całkiem ten napęd zmienić. Korby już nie chciałem oddawać, bo swoją porażkę facet ma wsiąść na klatę i kropka a nie jak ba... przepraszam kobieta przymierzać kieckę po 100 razy. Zajeżdżę ten napęd za kilka lat pewnie i jak Bozia da zdrowie to już cały rower wymienię, kto wie jaka moda będzie za kilka lat. Tymczasem jeszcze raz wielkie dzięki, bo naprawdę chęć takiej altruistycznej pomocy robi wrażenie. Do rad za kilka lat :) ps. Napiszcie mi już tylko, gdyby to drobniutkie obcieranie jeszcze było, to czy mógłbym założyć łańcuch dla 10s czyli węższy? Czy to będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest perfekt, nawet jeszcze trochę baryłkę mogłem zluzować. Teraz można napisać, że to jest napęd na 5/5 Po tym co mi wbiliście do głowy, może nie zapamiętam szczegółów przełożeń itp. ale na pewno to, że przy wymianie napędu nie należy się spieszyć a przespać z tematem, dopytać a później działać. Pozdrawiam wszystkich

@Uzurpator, dokładnie na teraz bym takiej korby potrzebował 40z i kasty 10-32/34 11r  Oczywiście nie wiem nawet, czy nawet takowe napędy występują. Gdzieś czytałem, ze SRAM ma kasety od 10, najważniejsze to to, ze dziś tylko do sprawdzania używałem lewej ręki jadąc uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wszystko gra i buczy jak mówi młodzież, napiszcie mi jeszcze "starzy wyjadacze" ze zwykłej ludzkiej ciekawości (uwaga! ponoć pierwszy stopień do piekła), czy ten rower  www.specialized.com/pl/pl/mski-sirrus-elite-alloy/p/134213?color=239698-134213  też ma korbę (Praxis Alba) szosową połączoną z piastą MTB? Czy taka (nieprawidłowa?) linia łańcucha spowoduje u mnie przykładowo szybsze zużycie napędu? Przecież łańcuch w zasadzie cały czas pod jakimiś tam skosem pracuje. Tak jak zaznaczyłem, już nic teraz nie zamierzam zmieniać a tylko pogłębić odrobinę wiedzę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czy idealna linia łańcucha to taka, w której od środka suportu (środka roweru) do środka korby jest taka sama odległość jak od środka piasty do środka kasety? Skąd są w takim razie wartości producentów 47,3mm, 50mm itp.? Sorki, jeszcze może na to mi odpowiecie i nie będę blokował już forum. Jak Boga kocham o tej linii się dopiero teraz dowiedziałem a myślałem, że co nieco o rowerach już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...