Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
Gluhy1109

[Strzelający łańcuch] Cult halflink

Rekomendowane odpowiedzi

Gluhy1109

Witam serdecznie, mam problem... ostatnio podczas skakania na rowerze, pękł mi łańcuch, jest to łańcuch halflink, więc pomyślałem, że wymienię pęknięte ogniwo i wszystko będzie ok.

Tak jak pomyślałem tak zrobiłem, lecz... łańcuch strzela... tylko najśmieszniejsze jest to, że nie cały czas, lecz na konkretnym odcinku, kiedy "odpowiednie" ogniwa "wchodzą" na przednią zębatkę.. I tu moje pytanie, czy coś z niego będzie, czy kupić nowy. Pozdrawiam 
P.S jeżeli naprężę część łańcucha schodzącą z przedniej zębatki, strzelanie znacząco cichnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57

Sprawdź czy nie jest łańcuch wyciągnięty. Założyłeś nowe ogniwko i nie dopasowuje się do zębatek które również mogą być do wymiany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gluhy1109
1 godzinę temu, dorota57 napisał:

Sprawdź czy nie jest łańcuch wyciągnięty. Założyłeś nowe ogniwko i nie dopasowuje się do zębatek które również mogą być do wymiany.

Oo o tym nie pomyślałem... w sumie trochę km zrobiłem, ale wydaje mi się, że zębatka nie jest jeszcze do wymiany, bo niecały rok ma, bo była wymieniana razem z łańcuchem, ale to też sprawdzę :) I jeżeli łańcuch jest wyciągnięty, to raczej kupić nowy, prawda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57
Teraz, Gluhy1109 napisał:

jeżeli łańcuch jest wyciągnięty, to raczej kupić nowy, prawda?

Sprawdzić czy wyciągnięty, zębatki również czy nie dojechane. Jak dokładałeś ogniwka to sprawdziłeś czy zginają się na pinach, nie ma oporów. Jak będziesz kupował łańcuch lub zębatki to warto zainwestować i kupić droższe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• denestorn
      Przez denestorn
      Witam wszystkich,

zaczynam przygodę z rowerem szosowym, i na początek kupiłem używanego peugeota. Trochę pojeździłem i zaczął przeskakiwać łańcuch. Wiem że sam łańcuch był wymieniany przez poprzedniego właściciela przed sprzedażą. Kaseta jest stara. Poza tym nie wchodzą wszystkie biegi z tyłu i w ogóle jakoś krzywo odnośnie koła wisi przerzutka.

Dołączam zdjęcia i proszę porady doświadczonych, czy da się to wyregulować? czy do wymiany kaseta i przerzutka? Dziękuję.
    • Wielmozny
      Przez Wielmozny
      Witam, 
      Mój problem to przeskakujący łańcuch. Kupiłem rower w połowie kwietnia 2018 i prawię od początku (max miesiąc po kupnie) łańcuch zaczął mi przeskakiwać do przodu razem z korbą w taki sposób że nie było żadnego oporu koło nie dostawało energii a łańcuch i korba szły trochę do przodu. Towarzyszy temu głośny strzał. Serwisy nie wiedzą co to może być, zmieniłem na gwarancji piastę, całą korbę z suportem i nie mam  pojęcia co może być przyczyną. Łańcuch na ten moment mam wyciągnięty i niedługo będę kupować nowy, ale wydaje mi się że to nie przez zużycie napędu ponieważ działo się to praktycznie od razu po kupnie roweru. Załączam filmik który obrazu co się dzieje u mnie w rowerze, oczywiście dzieje się to podczas pedałowania i jazdy do przodu, ale nie miałem jak tego nagrać podczas jazdy więc naciskając na pedały w miejscu wywołałem identyczny przeskok który występuje podczas normalnej jazdy. Nie mam już do tego sił proszę o jakieś sugestię co to może być. Tutaj link do filmiku gdzie jest pokazany strzał--> https://youtu.be/pYcFI7U1K-8
    • TheJW
      Przez TheJW
      Czy ktoś miał już okazję przeprowadzić jakiś długodystansowy test łańcucha KMC X12?
      Jak z jego wytrzymałością i współpracą z napędem Eagle?
      Będę musiał się przed sezonem zaopatrzyć w jakieś łańcuchy na zmianę i zastanawiam się, czy kupić 2x KMC X12, czy 2x SRAM X01 (ktoś upadł na głowę z ceną...). Miałem wziąć GX, ale wyczytalem, że są plastelinowe i już po 1000km nadają się na złom i zużywają kasetę.
    • adamDi2
      Przez adamDi2
      NOWE ŁAŃCUCHY ZE SPINKAMI:

- 11s Shimano CN-HG600 - 2szt, cena 60 zł.
      - 11s Shimano Ultegra/XT CN-HG701 cena 90 zł.
      - 11s Shimano Dura Ace CN-HG901, cena 130 zł.
      - 11s Shimano XTR CN-HG900 - 3szt, cena 120 zł.
      - 11s Shimano CN-HG601 - 2szt, cena 60 zł.
      - 11s Shimano Ultegra CN-6800, cena 80 zł.
      - 11s Shimano CN-HG700, cena 80 zł.
      - 11s Shimano CN-HG74, cena 80 zł.
      - 8s KMC 1D, cena 20 zł.

Łańcuchy nowe! Bez przebiegu !!

• Siodemek
      Przez Siodemek
      Witam,
      Stoję przed wyborem łańcucha do swojego Inbreada w singlu, kupiłem korbę  SLX FC-M7000, blat Banless (30 t) i  reduktor Reverse 15t i muszę dobrać łańcuch zanim wszystko zmontuję.
      Obecnie mam wsadzoną 2-rzędową korbę od shimano z blatem 28t który był w korbie i reduktor Reverse (13t) na początku kupiłem KMC x610HG ale od sameg początku było z nim coś nie tak, skakał na zębatce z tyłu przy wieksej sile i po około 200 km wymieniłem go na 10rzędowy łańcuch KMC który miałem wcześniej w 1x10 i wszystko było spoko.
      Teraz w związku z nowymi blatami z przodu i z tyłu chiałem kupić nowy łańcuch, tylko jaki? Zastanawiam się nad KMC Z1eHX lub KMC X1 rdzewny czy nie rdzewny nie wiem czy robi mi to aż taką różnicę, ale ciężko je kupić, może ktoś poleci coś bardziej dostępnego i wytrzymałego?