Skocz do zawartości

[rama] czy istnieje taka rama?


giagi

Rekomendowane odpowiedzi

Nio to teraz mam dylemata; rama Primal 27.5+ plus adaptery (nie wiem tylko czy suport nie pójdzie zbyt nisko przy normalnych oponach) czy rama od Meridy a może lepiej focus?

Dobrze, że przynajmniej wybór amorka jest prostszy :) 

W sumie wybór ramy sprowadza się do kwestii czy klasyczne XC czy modny Trail a przeznaczenie dla każdej zgoła inne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Primal jest tak seksowny, że sam bym sobie takiego chętnie złożył.

1 godzinę temu, giagi napisał:

W sumie wybór ramy sprowadza się do kwestii czy klasyczne XC czy modny Trail a przeznaczenie dla każdej zgoła inne..

 

22 minuty temu, Brombosz napisał:

Trail nie powinien być modny tylko powinien być potrzebny, tak jak każdy inny posiadany rower.

Musisz sobie odpowiedzieć co potrzebujesz. Trail jest w cięższy teren niż XC. Dla mnie dla odmiany komfortowy rower do miasta to full do enduro, od kiedy zacząłem zeskakiwać ze schodów, zamiast z nich zjeżdżać i zaliczać wszystkie możliwe hopy w drodze do Biedry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zapewne nieco wypaczone podejście bo to co niektórzy nazywają ATB czy MTB (czyli najniższy przedział cenowy) to szrot. Sztywniaki AM/trail traktuję właśnie jakie takie wszędowjazdy ATB czyli rower rekreacyjny. Do trailu bez fulla ze skokiem 140 bym nie podchodził a xc to wylajtowane wyscigówki o geo uniemozliwiajacej jazdę po bułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ciągle coś kosztem czegoś.... jak szybkie to nie wygodne, jak wygodne to ci to nie wygląda itd.

Wracając do Primala - myślałem, że na sztywnej osi jest tylko wersja plusowa...

A teraz patrzę, że faktycznie wersja 2018 27.5 ma sztywną oś :rolleyes: no i boosta ale to akurat jest do obejścia. Nie potrzebnie wersję 2018 chyba odrzuciłem na samym początku za ten płaski kąt.

Jakie są realne wymiary tej ramy w rozmiarze S? Pytam bo od swego czasu przestałem wierzyć tabelkom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być mocno i wygodnie a wyszło lekko i sportowo :)

Rama zakupiona, wprawdzie to model sprzed paru lat ale nowa - leżak magazynowy. Myślę, że ta rama była godna uwagi...

Muszę przyznać, że jakość wykonania tej Meridy jest naprawdę wysoka; lakier, spawy mistrzostwo, jestem ciekaw jak wyjdzie gotowy bike ;) 

 

20190222_125421.jpg

20190222_125441.jpg

20190222_125446.jpg

20190222_125617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...