Skocz do zawartości

[amortyzator] Manitou R7 Super Clickit


Rekomendowane odpowiedzi

Bizon i tu sie mylisz naprawde jego konsrukcja jest wyzsza niz pozostale firmy ale nie tak duzo oklo 10 mm.

Ja posiadam wersje 100mm juz mam przejechane na nim okolo 1000 km, szczerze mowiac praca sie poprawila tak jak jest to opisane w instrukcji.

Waze 68 kg cisnienie mam ustawione na 100 psi i wybiera male kamienie jest super

Jeżdzilem po naprawde ostrym terenie roznego rodzaju kamienie poprzeczne korzenie przejazdy przez rzeke po osrych kamieniach no czasem potezne zjazdy z zeskokami z roznych kamienistych schodow 0 luzów super tez dziala tłumienie powrotu osobiscie mam prawie na min

Amorek Boski

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Może to nie jest pytanie do tego tematu ale ma pytanko. Mam zamiar kupic Manitou R7 Super Clickit. Tylko teraz jest sprawa tego jaki skok. Jest do kupienia za 950 zł biały pod v-ki ale 80mm. A ja ważę ok. 60 kg i nie wiem czy nie lepszy by był skok 100mm? Czekam na wasze opinie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój następny R7 (bo ten pewnie kiedyś padnie) będzie miał 80mm. Ważę podobnie do Ciebie. Myślę, że amor z takim skokiem będzie odpowiedni. Zawsze te pare gram mniej ;)

 

Przy okzaji małe sprawozdanie z użytkowania. Przebieg ponad 7000 km. W tym sezonie udział w 8 maratonach, jutro kolejny. Uszczelki na miejscu. Żadnych, nawet najmniejszych luzów. Pozbyłem się blokady skoku podczas wymiany kierownicy. Nie mogłem manetki odkręcić. Wściekłem się i chlasnąłem linkę B) Jakiś czas temu zauważyłem, że nieco rzyga jakimś smarem na górne golenie. Sprawę zignorowałem (Ulf ze swoim blackiem miał podobnie). Ostatnio chlapie chyba mniej. Może już nie ma czym? <_< Od spodu wycieku żadnego nie ma. Kultura pracy w dalszym ciągu nienaganna. Genralnie wciąż jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak amora ustawisz. Przede wszystkim ciśnienie w komorze powietrznej. Jeżeli napompuję w dolnych granicach dopuszczalnego ciśnienia to rower niemal płynie, a amortyzator wybiera przysłowiowe liście. W takiej sytuacji nieco gorzej wygląda przyspieszanie, jazda na stojąco czy podjazd bo widelec pompuje. Niezastąpiona jest wtedy dobrze działająca blokada skoku. Ja nigdy za nią nie przepadałem, poza tym nie uważam jakieś częste jej używanie na trasie maratonu za funkcjonalne. Teraz z reguły mam ciśnienie 120 psi. Amor nie jest aż tak czuły, ale nie ma też mowy by dochodziło do sytuacji, w której kierownica chce mi zęby wybić i to bez względu na nawierzchnię. Za to kiedy wstanę by raptowanie przyspieszyć prawie cały wysiłek idzie tam gdzie trzeba. Pewne rzeczy ciężko opisać. Kiedy miałem poprzedni amor, nawet nie przypuszczałem, że to jest aż taka różnica. Niestety nie miałem nigdy mozliwości więcej pojeździć na rowerach z innymi widelcami. Być może gdybym pojeździł np. na SIDzie (nie mówiąc o FOXach) to na mojego R7 bym już nie spojrzał. Trochę sie rozpisałem, może nawet bezsensu, ale mam nadzieję, że coś pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to SID i REBA mają te same wnętrzności ,tym samym działają tak samo , dalej idąc r7 vs reba =reba minimalnie lepsza ,tzn że r7 minimalnie lepsze od sid w kulturze pracy :) .Cytuje hasła z forum .No ale dalej nie wiem jak się zachowuje na tym rozwalonym bruku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bizon masz dobrą pamięć B). Ja się pytałem o to, tylko, że w innym temacie "Reba vs R7". Pytam się wszędzie żeby wiedzieć co kupuję, gdyż 1000 zł za amortyzator to dla mnie nie są małe pieniądze, żeby później stwierdzić, że ma wady i być niezadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przeczytałem już pół internetu na temat r7 ,łącznie z zagranicznymi stronami i niestety często i gęsto pojawia się temat nieszczelności .A mógłby ktoś napisać jaka jest różnica w długości amorka pomiędzy r7 80 mm , a bomber mx pr 100 mm ,bo widziałem że było coś w tym temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam amorka R7 Elite już rok czasu ostatnio pompowałem go około 6-7 miesiecy temu i nie mam zamiaru tego robić. Ludzie dużo pier.... piszą. R7 to dobre, stosunkowo tanie i lekkie rozwiazanie, dużo bardziej ekonomiczne niż zachwalana reba która pewnie też puszcza powietrze ale co za problem raz na 2 miesiace dopompować troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...