Skocz do zawartości

[Napęd] Napęd 9 cz 11 rzędowy w rowerze gravelowym


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tandetnie wykonane, łapie luzy po 0,5 roku (wszystkie tanie shadow)

Jest przekombinowane- niepotrzebnie- ma wyglądać jak xt/xtr ale jakość wykonania podła.

Szybciej łapie luzy, nawet nowe grupy działają ohydnie.....pewnie bierze się to z pkt wyżej ;-)

Wyraźnie ciężej chodzi pod palcem......zawsze w napędach 9 będę polecał niezawodne konstrukcje klasyczne. Mimo że mamy altusa/acerę/alivio i deore w wersji shadow.

Jest brzydkie ;-((( 

Jakoś konstrukcja klasyczna bardziej do mnie przemawia. Może ten trend cieni u shimano wraz z pojawieniem się 9100 się zmieni ;-))))

Dla napędów 10-11 shimano praktycznie nie ma alternatywy dla shadowa ale w grupie xt mamy znacznie bardziej dopracowaną konstrukcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, m0d napisał:

To może ja Ci podpowiem dlaczego ;)

- Bo tak

- Bo kiedyś to było a teraz to nie ma

- Bo są problemy z regulacją i poprawnym działaniem z kasetami typu 11-28 i "mniejszymi" (tak jakby obecnie w MTB kogoś takie kasety obchodziły...)

Nie używam kaset w tym zakresie tylko 11-34 więc raczej nie powinno być problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woojj napisał:

Jest tandetnie wykonane, łapie luzy po 0,5 roku (wszystkie tanie shadow)

Jest przekombinowane- niepotrzebnie- ma wyglądać jak xt/xtr ale jakość wykonania podła.

Szybciej łapie luzy, nawet nowe grupy działają ohydnie.....pewnie bierze się to z pkt wyżej ;-)

Wyraźnie ciężej chodzi pod palcem......zawsze w napędach 9 będę polecał niezawodne konstrukcje klasyczne. Mimo że mamy altusa/acerę/alivio i deore w wersji shadow.

Jest brzydkie ;-((( 

Jakoś konstrukcja klasyczna bardziej do mnie przemawia. Może ten trend cieni u shimano wraz z pojawieniem się 9100 się zmieni ;-))))

Dla napędów 10-11 shimano praktycznie nie ma alternatywy dla shadowa ale w grupie xt mamy znacznie bardziej dopracowaną konstrukcję.

 

Dzięki za kilka bardziej rzeczowych argumentów. 

Ech.. i bądź tu mądry ogólnie gdzie nie spojrzeć to Deore shadow 9 sp ma dobre review a ty mówisz że łapie luzy jest kiepsko wykonana kwestia estetyki to już sprawa indywidualna. 

Inni mówią że nowa Sora chodzi podobnie jak stare Deore to w tym wypadku nie ma sensu zamieniać Tylnej przerzutki jeśli da to podobny efekt. 

Mój syn ma w swoim Specialized Tricross Deore Slx z 9 sp z Tiagrą i całkiem ładnie to chodzi https://www.thebikelist.co.uk/specialized/tricross-sport-triple-2010 nie wiem jaki to model SLX tam jest muszę sprawdzić z drugiej strony jeśli miałbym coś brać z przerzutek starszej generacji to wtedy pewnie to Shimano XT M772 9 które się tu przewinęło będzie jeszcze lepsze. 

Podsumowując ma to być przerzutka na lata działająca sprawnie płynnie przerzucać i bez żadnych luzów po roku. 

Walenia w ramę jadąc w terenie nie uniknę bez napinacza łańcucha nie robię tego zbyt często więc przeboleję neopranowa osłonka na tył i koniec. 

Zimą raczej 90 % to asfalt a latem 60/40 , pytanie teraz czy mając w/w korbę w Pinnacle Arkose 1 i Sora R3000 klamkomaentki szosowe przerzutka przód Sora, czy po zmianie przerzutki na MTB założmy że owa Shimano XT M772 9 i wymianie kasety na 11-34 XT albo coś podobnego powinienem założyć łańuch do MTB czy bardziej dedykowany do szosy ? 

Tu czytałem znowu różne opinie jedni zalecają jak MTB łańcuch jeśli mamy kasetę MTB  inni szosowy , w moim Fuji Touring mam napęd Deore 3x i tył Deore 9sp i łańcuch KMC ale manetki to barendy i wszystko śmiga bardzo ładnie https://www.evanscycles.com/fuji-touring-2017-touring-bike-EV280154

Może mnie ktoś sprostować proszę czy wystarczy tylko zmienić tylną przerzutkę w tym Pinnacle Arkose 1 i kaseta i łańcuch będzie dobrze działać ze sobą ? 

I jeszcze raz link na szybko https://www.evanscycles.com/pinnacle-arkose-1-2018-adventure-road-bike-EV306244

Edytowane przez wulisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wulisu napisał:

nni mówią że nowa Sora chodzi podobnie jak stare Deore

Na tej samej zasadzie mówią że alivio chodzi jak deore ;-))) A to plastik....;-((( Działa, ale niedosyt pozostaje.

Myślę że spokojnie da się dostać xt 771 https://allegro.pl/oferta/przerzutka-tyl-shimano-deore-xt-rd-m771-gs-9rz-7131217302?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=EAIaIQobChMIxpyzzKWG4AIVVaqaCh3BtQa2EAQYAiABEgJCkPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą, ja nie widzę sensu wymieniania obecnej Sory na starszą 9sp Deore np. 591, różnica w kulturze pracy czy wytrzymałości jest dla mnie minimalna.

17 minut temu, wulisu napisał:

Zdaje się ja podałem xt 772 a mowa była o 771 ta pierwsza jest do dostania jeszcze a różnią się czymś między sobą?  

771 to klasyczna wersja, a 772 to shadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, woojj napisał:

No tak ale ta z linka co podałeś ma krótki wózek sa jeszcze że średnim wózkiem ale ja zdaje się muszę mieć z długim żeby kaseta 11-34 działała poprawnie niektórzy używali 11-34 ze średnim wózkiem ale mieli pewnie mniejsze przełożenie z przodu od 46-32 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy głównie napędów 9f. Związany jest głównie z użyciem tandetnych materiałów. Plastik, wytłoczki z blachy, tandetne sworznie. Dochodzi jeszcze przełożenie systemu 1:2 który jest podatny na te ułomności ;-(( Czym wyższa grupa tym lepiej. Lepsze spasowanie, mniej plastiku..... jeśli 9 to od deore ....lepiej jak bez shadow.

W napędach dynasys jest znacznie lepiej....1:1.

45 minut temu, wulisu napisał:

No tak ale ta z linka co podałeś ma krótki wózek sa jeszcze że średnim wózkiem ale ja zdaje się muszę mieć z długim żeby kaseta 11-34 działała poprawnie niektórzy używali 11-34 ze średnim wózkiem ale mieli pewnie mniejsze przełożenie z przodu od 46-32

Nie powinno być problemu - z przodu je 2 blat. Ale jeśli chcesz kombinować z większym zakresem możesz wybrać długi wózek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mistrzusek napisał:

Nie chodzi mi o dynasys, tylko o to czy przedstawione przez Woojja problemy z konstrukcją shadow występują przy tej przerzutce https://www.cyklomania.pl/shimano-przerzutka-ultegra-rd-rx800-gs-11rz,id11581.html

Ok Ja o ultegrze nawet nie myślę natomiast rozważam jeszcze scenariusz pinnacle arkose 2 na tiagrze 4700 trochę lepsza praca klamek i 10 a nie 9 z tyłu czy potrzebuję szczerze nie wiem.  Mniejsza kompatybilność w sumie do 9 rzedowej większy wybór i możliwość mieszania mtb i Road.  Skończę pewnie na zwykłej Deore 9 sp bez shadow ;)

Oczywiście w przypadku pinnacle arkose 2 https://www.evanscycles.com/pinnacle-arkose-2-2018-adventure-road-bike-EV306245?lsft=esvt:54376-GOUKE4760028,esvq:,esvadt:999999-0-1310934-1&esvwa=NISO_Cyclocross+Bikes_Pinnacle_2018_Normal&esvwc=UK_Shopping_PR_Bikes_Cyclocross+Bikes&1=-1,esvcrea:315904187939,esvplace:,esvd:m,esvtg:aud-581384348586:pla-375046622525,esvo:EV306245-M-BLU,esvaid:50080&esvt=54376-GOUKE4760028&esvq=&esvadt=999999-0-1310934-1&esvwa=NISO_Cyclocross+Bikes_Pinnacle_2018_Normal&esvwc=UK_Shopping_PR_Bikes_Cyclocross+Bikes&1=-1&esvcrea=315904187939&esvplace=&esvd=m&esvtg=aud-581384348586:pla-375046622525&esvo=EV306245-M-BLU&esvwm=CPC&esvws=Google&esvwt=&esvaid=50080&gclid=Cj0KCQiA4aXiBRCRARIsAMBZGz-4ajAxV25PujOszNtxuOxydPp8NsJshqx5WdV7oIxUGFk8U46Sr38aAnI2EALw_wcB

hydrauliki z klamkami zamieniłbym na mechaniczne , kaseta , tylna przerzutka i łańcuch i przednia przerzutka by zostały . Z kolei tiagra 4700 pierwsza seria miała problemy nie wiem czy problem został już zupełnie rozwiązany. 

Edytowane przez wulisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęło się ;)

 https://www.evanscycles.com/specialized-sequoia-elite-2018-road-bike-EV361202 jest teraz na wyprzedaży zawsze mi się podobała. 

Oczywiście nie zdecyduję się raczej po pierwsze ciężki dosyć to bym wolał już arkose 2 i taniej i lżej. Chcę mieć dwa różne rowery do różnych zadań. 

Edytowane przez wulisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...