Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

SKYLEX

Witam mam problem a mianowicie z jednym zawiasem na dole jest chwilowa samoróbka zrobiona z podkładek i nakrętek (nie moja robota) i nwm jak nazywa sie ta sruba która zakrywa łożyska. Gdzie mógłbym to kupić aby pasowało ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MMMAAACCC7

Chodzi Ci może o sworzeń wahacza?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SKYLEX

Tak właśnie oto mi chodziło

Tylko nwm jaki kupic aby pasowało ;/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SKYLEX

Witam wczoraj rozkręciłem tą samorubke i wszystko tam jest jak powinno ale nie mam tej śruby która zasłania i dociska łożyska. Gdzie mógłbym to kupić aby wymiarowo się zgadzało. 

5829fd7a9bf3655amed.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SKYLEX

Tam powinny być jakies podkladki ?

Nwm ma ktoś jakieś dane techniczne tej ramy ? (rama na zdj nie jest moja , mam nowszą wersje i nie a-line) Brakuje mi jeszcze śruby zaciskającą tylną oś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SKYLEX

Miał ktoś kiedyś damper manitou swinger 6 way bo potrzebna mi tabela ciśnień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• picalke
      Przez picalke
      Cześć,
      po kupieniu nowego (starego) roweru pomyślałem, że skoro go dokładnie czyszczę to dobrze by było rozkręcić też piasty i zmienić smar, zwłaszcza, że przednia tak jakby leciutko chrupie przy obracaniu osią (takie ledwo wyczuwalne opory). Pomyślałem więc, że dobrze będzie mieć w razie czego kulki na wymianę, poszedłem więc do sklepu rowerowego gdzie sprzedawca miał kulki, niestety tylko w takich wianuszkach, ale jak stwierdził wystarczy rozgiąć te mocowania i same kulki umieścić na smarze w łożysku. Niestety, po dokładnej inspekcji zakupu w domu, odkryłem, że na powierzchni nowych bądź co bądź kulek widoczne są już niedoskonałości, patrz ten folder .
      Sądzicie, że to dopuszczalny stan nowych kulek? Bo nie jestem pewien, czy warto coś takiego pakować do łożyska...
      Pozdrawiam!
    • woocash
      Przez woocash
      Witam,
      chciałbym wymienić łożyska w pedałach Dartmoor Candy Pro. Pytanie jakie łożyska kupić i ile?
      Producent oferuje łożyska o symbolach DART-A15871 po ok 12zł za sztukę ale wolałbym coś innego niz oryginalne łożyska (szybko padły).
      Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że dowolne łożyska o wymiarach (takie wymiary podaje producent):
      średnica wewnętrzna 6mm średnica zewnętrzna 13mm szerokość 5mm będą pasowały?
      Czyli np takie: http://allegro.pl/lozysko-wysokoobrotowe-686-zz-6x13x5mm-618-6-zz-i6978526680.html
    • Rafix
      Przez Rafix
      Mam (prawdopodobnie) takie piasty trekkingowe/crossowe:
      http://img.bazarek.pl/70201/6713/591708/902586474f43fc55cbd4f.jpg

Od jakiegoś razu czasem coś stuknęło w napędzie. W końcu po wyszarpaniu wszystkiego co się dało zdjąłem koło i znalazłem winowajcę - lekki luz na bębenku, na którym osadzona jest kaseta. Jeszcze nie rozebrałem, muszę kupić lepsze imbusy, aby odkręcić blokadę konusa/dekielka (ten imbus 2, które mam, to jakieś chińskie 2mm). Natomiast wstępnie zapytam - czy możliwe, że jedno łożysko maszynowe już się wyrobiło, czy zdarza się luz między 2 bieżniami kulkowymi i zwyczajnie da się to jakoś zlikwidować?

Pierwszy raz będę miał styczność z łożyskami maszynowymi zmieszanymi z kulkowymi w piastach.
    • Velong
      Przez Velong
      Witam. Od nie wiem jakiego czasu mam leciutkie luzy ale wyczuwalne na przednim kole w poziomie. Nie wiem co może być tevo przyczyną, łożyska wymieniałem przed sezonem (na rowerze dużo km nie jeżdżę gdyż jest to zjazdówka). Po ściągnięciu koła, odkręceniu tarczy oraz wyciągnięciu adapterów piasty czyli tkzw. konusy jest lekki luz na tulei piasty. Czy to mogą być łożyska, czy to ma tak być? Konusy (są w stanie db+, jak i materiał jak i anoda) powinny zostać dociśniętę poprzez ośkę z BoXXer'a a te docisnąć łożyska. Dodam że po wyciągnięciu konusów i walnięciu z ręki w tulejkę to wysuwa się łożysko i tuleja chodzi w pionie mniej więcej o 2mm (czyli bardzo dużo).

Piasta: KK-Disc (maszyny)

Pozdrawiam i czekam na sugestie.
      Edit1: w ostatnim zdaniu chodziło mi że tuleja chodzi w poziomie, nie w pionie.
      Up
    • nolimts
      Przez nolimts
      Witam

Mam suport Rotor BSA30 i mam zamiar wymienić w nim łożyska. Czy macie jakąś instrukcje jak to prawidłowo wykonać to bez specjanych narzędzi ?

Mowa o takim suportcie a nie innym:

https://www.bikester.pl/rotor-bsa-30-suport-rowerowy-road-mtb-bsa-68-73-mm-stal-czarny-344070.html?gclid=CjwKEAjw3KDIBRCz0KvZlJ7k4TgSJABDqOK7Rwpu0aWp2jl1oS4f2izUA6mCjymFJluRUzVXgtsEqhoC98Hw_wcB&_cid=21_1_-1_9_1225_344070_100122506444_pla&ef_id=V@7P-wAAAMJ3o1ag:20170502194248:s