Skocz do zawartości

[Składak] na ramie Author Traction 27.5


Vector

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Składam rower na ramie z tematu - Author Traction 27.5, chciałbym zapytać co bardziej doświadczonych kolegów odnośnie kilku kruczków technicznych - pierwszym jest wybór amortyzatora, coś w granicach powiedzmy 1500 zł, na sztywnej osi z przodu. Powiem szczerze, że mam spory młyn w głowie, wybór w cale nie jest przesadnie wielki, co byście doradzili sensownego w tych granicach? Sam nie wiem w którą stronę patrzeć, czy znowu RST, ROck Shox, Manitou... Pomożecie?

Rower będzie służył do ostrego napinania po lesie i normalnej codziennej jazdy, ale nie będę się ścigał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cervandes napisał:

Rebę kupisz za półtoraka a nawet mniej. Zerknij w piwnicyrowerowej.

https://piwnicarowerowa.pl/rock-shox-rockshox-reba-rlt-27-5-2016,3,39,2053

Będzie pasowała idealnie kolorkami pod ramę, ona ma te żarówiaste akcenty. A piwnicę polecam, sam mam amorek od nich.

Hm, dzięki :) Cenowo super, za tyle nigdzie nie znalazłem, nie wiem nawet teraz czy dalej szukać bo cena mi się wydaje super, a poza tym masz rację, do ramy wejdzie w kolor idealnie, tak czytam i czytam te testy i generalnie zawias chwalony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek będzie czulszy, ale bardziej wiotki i droższy w serwisie.

Reba jest lekka, prosta w serwisie i sztywniejsza. Możesz jeszcze SIDa szukać, urwiesz coś z wagi odrobinę, zyskasz na sztywności ale SID to raczej ścigancki amor.

Manitou w tej cenie nie wiem czy znajdziesz z goleniami 32mm a to istotne ze względu na sztywność.

RST? E.... Ble.

Suntour to pewnie jakiś Aion by się dało kupić ale czy warto? To tylko ciut odelżony Epixon, pracuje podobno tak samo a Epixona to masz w budżecie 700pln (na takim sam jeżdżę).

No i jeszcze z egzotyki znajdziesz Marcoka 320 LR, są dwie oferty na alledrogo. Ale z częściami do tego i serwisem nie tak kolorowo jak do wszędobylskiej Reby czy Suntoura.

 

Mnie korci ciut zmiana żeby na lepszy amorek zmienić mojego Epixona i jedyne co by w grę wchodziło to Reba/SID/Fox. Tyle tylko, że na SIDa to trzeba zapolować, mieć szczęście i wydać tego półtoraka. Rebę kupujesz od ręki za kwotę mniejszą.

 

PS

https://allegro.pl/marzocchi-320-lr-lcr-27-5-100mm-taper-nowy-i7720594230.html

 

PPS. O, tu jest mój Epixon. Cena znakomita jak na powietrzny amor na 32mm goleniach z 15mm ośką. Brak blokady w manetce. No i na sucho on pracuje średnio, swojego otworzyłem, wyczyściłem, zalałem olejem po 10ml na goleń + 5ml przekładniowego w komorę powietrzną i jestem bardzo zadowolony.

 

https://piwnicarowerowa.pl/sr-suntour-epixon-xc-air-27-5-120-taper-qr15,3,1242,2479

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, bez zastrzeżeń. Sztywny, wybiera, anoda nie znika. On z racji filcowych uszczelek i fabrycznego złożenia na smar jest po prostu mniej czuły i nie wybiera liści. Ale mod jaki opisałem sprawia, że działa bardzo fajnie. No ale jest ciężki, ponad 1800gr z tego co pamiętam. Poprawny, tani wideł, ja w rok nakulałem ponad 6 kafli na nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

First to bardzo niedoceniany widelec. Ma naprawdę świetnie działający otwarty tłumik z bardzo prostą konstrukcją i możliwością tuningu. Pracuje moim zdaniem lepiej od suntoura. Co do sztywności - nie da się tego wyczuć, a waga chm.... oba ważą około 2 kg. 

Zapytam przekornie- wolisz mieć tłumik z otwartą kąpielą olejową czy kartusz- chyba nawet nierozbieralny???? Tu jest ta różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, woojj napisał:

Zapytam przekornie- wolisz mieć tłumik z otwartą kąpielą olejową czy kartusz- chyba nawet nierozbieralny????

i w związku z:

 

16 godzin temu, cervandes napisał:

zalałem olejem po 10ml na goleń

Kolega @cervandes jest na najlepszej drodze do tego aby się przekonać co jest lepsze ;)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes, nie dramatyzuje ... i mam wrażenie że nie do końca poznałeś mechanizm prowadzący do uszkadzania się kartridża w Suntourach.
Nie przestrzeń przy dobiciu ma tutaj znaczenie ;).
Dobrym wyznacznikiem jest jest sprawdzenie skoku tłumika nowego i twojego po tych "6`ściu kaflach".

Co do samego porównania Firsta do Epixona ... miałeś oba czy wnioski wyciągasz na podstawie jakiści Capy ?

Pozdrawiam      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cervandes napisał:

Rebę kupisz za półtoraka a nawet mniej. Zerknij w piwnicyrowerowej.

https://piwnicarowerowa.pl/rock-shox-rockshox-reba-rlt-27-5-2016,3,39,2053

Będzie pasowała idealnie kolorkami pod ramę, ona ma te żarówiaste akcenty. A piwnicę polecam, sam mam amorek od nich.

Teraz tak patrzę i przecie żto jest model na 2016 - ja chciałbym kupić jak najnowszy, czyli tegoroczny, czy jak to za chwilę zeszłoroczny 2018, te RST nie wystepują w macie :( 

I jeszcze jedno pytanie do Ciebie cervandes, widzę na zdjęciach, że masz suport z 3 podkładkami, a mufa to 73mm, więc niby powinna być jedna po prawej, zgadza się? Czy to już jest różnica jak masz jeden blat z przdu i daje się aż trzy?

MIałem dodać, będę montował Deore XT 3 x 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cervandes napisał:

No i jeszcze z egzotyki znajdziesz Marcoka 320 LR, są dwie oferty na alledrogo.

chyba wolałbym kupić nowy z gwaracją, nawet z wysyłką wyjdzie taniej. Serwis nie powinien sprawić większych problemów: https://www.bike-components.de/en/Marzocchi/320-LCR-Remote-27-5-Federgabel-Modell-2017-p56060/

3x11 masz lepsze stopniowanie, ale zastanów się nad 2x11. wcale tak dużo na prędkości nie stracisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak później z ewentualną gwrancją? :( Dzięki za namiar - cena przystępna, nawet bardzo, pasuje mi generalnie ten amor...Czytałem anglo fora i testy, dość dobrze się o nim wypowiadają. Jest chyba nawet kolega, nie pamiętam czy z tego forum co miał ten wynalazek i zadowolony był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahahha, Ja już wykręciłem Epixona, umyłem i jutro wrzucam na OLXa bo też Marcoka zamawiam. Zyskam 250g i po zmianie pedałków i którejś rurki zejdę na <11kg. Z nieba mi ten amorek spadł

@Vector - Traction ma mufę o szerokości 68mm. Stąd 3 podkładki. Zapomnij o 3x, użyj bike gear calculator i policz jakiego napędu potrzebujesz. Ja latam na 1x11 34T bo mając 3x8 z korbą 42/34/24 i kasetą 11-28 wyszło mi, że 1x11 34 -> 11-42 pokrywa mi 100% biegów, które mi są potrzebne. A napęd jeden na to genialne rozwiązanie.

Epixona zważyłem, z szyszunią, ośką QR15 i bieżnią sterów mam 1804g

 

@rzezniol - nie miałem firsta, ale sąsiad ma rower Kellys w którym mu czasem grzebię, tam jest First. Tyle tylko, że to koło 26 jest ale jakie to ma znaczenie. Różnicy w pracy nie ma, sztywność nie do wyczucia, za to masa konkretna i cena znacznie wyższa. Nie mam wielkiego doświadczenia ale styczność - owszem.

 

Ile wziąć za 9-cio miesięcznego Epixona? 500pln?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami - owszem, ale nie będę z siebie tutaj robił jakiegoś supermana, tylko pytanie z jaką kadencją machasz wtedy nogami? Osobiście wolę bardziej siłowo aniżeli z wyższą kadencją

A tak łopatologicznie? Dlaczego przesada? Teraz mam 3 x 9 i dla mnie jest idealnie, mam przełożenia pod każdy, dosłownie każdy teren, tym samym poszedłem po 3 x 11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w 3x9 masz teraz koronkę na kasecie pewnie 32T. W 11 rzędowej kasecie będziesz miał 40 albo i 42T a to bardzo duże przełożenie. 

 

Trenuj kadencję, to bardzo ważny parametr, gdy jeździ się więcej i dalej. Im szybciej kręcisz tym mniej się męczysz, nie niszczysz stawów, sprzętu... Każdy kto trenuje - kręci szybcutko. A jak kręcę ja? Rejon 90-95. Czasem wyjdę ponad 100 ale takie moje normalne, regularne i najczęstsze obroty to właśnie niecałe 95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...