Skocz do zawartości

[Gravel] Serious Grafix / Cyclocross


beriam

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, panpromek napisał:

Nie wyobrażam sobie, jak można jeździć rowerem bardziej ambitnie niż po bułki do sklepu, bez spodenek z pampersem! Siodełko może być twarde, oby podpierało cztery litery we właściwych miejscach. O komfort dba właśnie wkładka w spodenkach.

Świeżak, bzdury wygadujesz bo mało jeszcze wiesz o siodełkach. Siodła Brooksa są twarde i są mega wygodne i na nich w ogóle nie potrzeba zmiękczających dodatków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, robertrobert1 napisał:

Świeżak, bzdury wygadujesz bo mało jeszcze wiesz o siodełkach. Siodła Brooksa są twarde i są mega wygodne i na nich w ogóle nie potrzeba zmiękczających dodatków.

Racja stary wyjadaczu. Przez 25 lat rowerowania nie potrafię zliczyc ile miałem siodeł. Z ciekawości sprawdziłem ile mam ich teraz. Trzy w rowerach i siedem leżących w szafie. Zapewniam Cię, że na żadnym nie odważyłbym się przejechać 100 km bez gaci z wkładką. Być możety Ty trafiłeś swojego świętego grall'a w postaci brooksa, albo masz dupę ze stali. Zazdroszczę Ci, poważnie. 

PS. Zanim napiszesz coś publicznie, szczególnie w takim tonie, zastanów się trze razy. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej iść do sklepu, gdzie mają duży wybór siodełek i taką "poduszkę" na którą siadasz i odbija się kość kulszowa i na jej podstawie dobierasz szerokość siodła. Dobrze jest też kupić jednak gacie z pampersem, po dłuższej jeździe je docenisz.

Edytowane przez Negator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panpromek>

To nie chodzi o to ile lat jezdzisz na rowerze, ale ile godzin spędzasz w siodle. Zapewne predyspozycje mniejsze lub wieksze ze strony czterech liter istnieja, ale ani brooks nie jest potrzebny do dlugich posiedzen na siodle, ani inne cudowne siodla, bez pampersa również można bez wiekszego dyskomfortu jezdzic. Oczywiscie z pampersem bywa wygodniej, ale nie zawsze jest to mus i bez takowego również można spokojnie jeździć (bez dyskomfortu)

Edytowane przez AmAdeuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, przywołuję do porządku- temat jest o rowerze, a nie o siodłach. Proszę założyć temat w stosownym dziale.

13 godzin temu, robertrobert1 napisał:

Świeżak, bzdury wygadujesz bo mało jeszcze wiesz o siodełkach.

@robertrobert1- powstrzymaj się o podobnych tekstów. Poza tym , dla Twojej informacji, nick usera jest na górze, a status (Świeżak, Amator, i tak dalej ) poniżej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, panpromek napisał:

Racja stary wyjadaczu. Przez 25 lat rowerowania nie potrafię zliczyc ile miałem siodeł. Z ciekawości sprawdziłem ile mam ich teraz. Trzy w rowerach i siedem leżących w szafie. Zapewniam Cię, że na żadnym nie odważyłbym się przejechać 100 km bez gaci z wkładką. Być możety Ty trafiłeś swojego świętego grall'a w postaci brooksa, albo masz dupę ze stali. Zazdroszczę Ci, poważnie. 

PS. Zanim napiszesz coś publicznie, szczególnie w takim tonie, zastanów się trze razy. 

 

Dzięki za zrozumienie. Ja także kilka siodełek miałem i z kilkoma się męczyłem póki nie odkryłem Brooksa chociaż Brooks ma to do siebie , że nie jest to miłość od pierwszego ...zasiedzenia. To miłość dojżewająca ale ... to nie jest temat na ten wątek. Są osobne wątki poświącone siodełkom oraz siodełkom Brooksa. Tam zapaszam na dłuższą pogawędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eazy napisał:

Bikester.pl uznał reklamację i zaproponowali mi bon na 50 Euro na zakupy w ich sklepie. Dużo, niedużo - zawsze to będzie np. na błotniki i koszyk na bidon :)

To dobrze, że coś Ci przyznali, trochę to zmyje ten niesmak :D

Mam dylemat nie wiem które z tych platform wybrać :D

https://www.fahrrad.de/sixpack-menace-pedale-schwarzrot-496583.html

https://www.fahrrad.de/fahrradteile/pedale/dartmoor-stream-pedale-schwarz/328160.html

Sixpack bardziej mi się podobają, ale różnica 20 euro. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wróciłem, ze szpitala.

Nie dane mi będzie go złożyć, pewnie dopiero na wiosnę. Oględziny przebiegły dobrze,m zero skaz czy innych atrakcji.

Tak z ciekawości hamulce (okładziny) są zabezpieczone, czy ten brązowawy kolor to kolor właściwy ?

 

W kartonie rower tez prezentuje się godnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam posiadaczy grafix'a ;)

Muszę zadać dość banalne, jednak nie dające mi spokoju pytanie - u Was też standardowo zapakowali szytki? 

Zwykłem całe życie wozić ze sobą zapasową dętkę, ale w takim przypadku na wiele to mi się ona nie przyda... A i chyba możliwości odklejenia tych Schwalbe'ów na trasie nie ma? Jak to ogarnąć? (tylko się nie śmiać ze starego dziada, któremu tubeless obcy) :pirate:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 16:28, bts napisał:

Szytki?! Niemożliwe. Poka foty.

Wybacz zwłokę - 

MG-5960.jpg

 

MG-5961.jpg

Niby jest wentyl normalny, nie na mleko, ale w żaden sposób nie potrafię zdjąć tych opon - nawet łyżki mi nie wchodzą między jej rant, a obręcz ;|

Edytowane przez Qbotcenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qbotcenko napisał:

Niby jest wentyl normalny, nie na mleko, ale w żaden sposób nie potrafię zdjąć tych opon - nawet łyżki mi nie wchodzą między jej rant, a obręcz ;|

Mi to wygląda jakby się zapiekło, może na skutek jakichś fabrycznie naniesionych substancji na obręcz lub oponę. Szytka to nie jest na pewno, tej opony nawet nie ma w takiej wersji. Posiłowałbym się z tym jeszcze trochę na Twoim miejscu – raczej nie łyżkami, a ciągnąc oponę tak żeby rant zeskoczył do wnętrza obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.02.2019 o 23:39, Sonnenblumen napisał:

Witam Panowie, jak tam wasze Grafixy?

u mnie na razie 430 km na liczniku i wszystko w porządku. Jedyne co zrobiłem to pedały zmieniłem na spd i cieszę się jazdą kiedy czas i pogoda pozwala. 

@Qbotcenko i co się okazało z oponami? Szczerze mówiąc jedyne co z nimi robiłem, to pompowanie :)

rower1000.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 23:39, Sonnenblumen napisał:

Witam Panowie, jak tam wasze Grafixy?

Mój cały czas w kartonie. Wypadek losowy i wszystkie plany poszły w łeb.

Jak dobrze pójdzie to złożę swojego w przyszły weekend.

 

Zastanawiam się nad pedałami...

SPD sam nie wiem, nie miałem styczności.

Myślałem nad kompromisem - PD-EH500

@mameluch

Siodełko daje rade ?

 

 

 

Edytowane przez beriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mameluch Opony jak się okazało poprzedni właściciel chciał czymś dziwnym uszczelnic, co niemalże je przykleiło do obręczy - wyrwałem naprawdę z użyciem sporej siły, i wyczyściłem wnętrze z jakichś spękanych fragmentów dziwnej substancji - i nie było to raczej zaschnięte mleko ;P Teraz jeżdzę na tanich trekkingowych oponkach kendy dla lepszego toczenia i nieprzebijalności.

 

Co do przebiegów to zrobiłem ponad tysiaka i działa dobrze w śniegu, tyle mogę rzec ;)

MG-1626x.jpg

Edytowane przez Qbotcenko
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Grafix chyba jako jedyny robi jako wół roboczy :P Sprawdza się spoko, ale odwołuję wszelką obronę tego fabrycznego siodełka. Po dłuższej jeździe stwierdzam że jest to chyba najmniej wygodne z fabrycznych siodełek z jakimi miałem do czynienia. Jeżdżąc z wkładką jeszcze ujdzie, ale bez na dłuższą metę jest masakra.

No i trochę ból, że te linki tak puszczone dołem bez pancerzy. W sezonie okołozimowym raczej nie wpływa to dobrze na ich stan. Pewnie przy wymianie puszczę je w pełnych pancerzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, beriam napisał:

@mameluch

Siodełko daje rade ?

Mogłoby być wygodniej ;) Ale w sumie bez większego bólu jeżdżę, chociaż na razie max. przebieg jednorazowy to chyba niecałe 60 km, najczęściej ok. 30-40 robię. Z drugiej strony jeżdżę bez wkładek, ale może moje, ekhm, naturalne warunki amortyzują kości ;) 

Z SPD wcześniej nie miałem styczności, kupiłem standard, czyli Shimano M520, a buty MT5 (nie chciałem skorupy, wolę coś w czym mogę spokojnie kawałek przejść) i jak na razie jest super, czyli jeszcze się nie wywaliłem ;) Zobaczymy jak będzie kiedy przyjdą mniej przewidywalne warunki na ścieżce polnej albo leśnej, jakiś nagły kopny piasek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...