Skocz do zawartości

[Gravel] Serious Grafix / Cyclocross


beriam

Rekomendowane odpowiedzi

W tej cenie alternatywą będą  np. Marin Nicasio (rama i widelec stal, Shimano Claris 2x8,), Romet Aspre (rama alu, widelec carbon,  Shimano Claris 2x8) czy Moongose Guide Sport (rama i widelec alu, Shimano Sora 2x9), ale wszystkie mają niższej klasy napęd (Marin i Romet nawet 2 klasy niższej). Cena wydaje się okazyjna. Rozmiar to sprawa bardzo indywidualna, ja przy swoich 177cm pewnie bym się decydował właśnie na rozmiar 54cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, el_gregorio napisał:

Przekrok to nie wszystko, jest jeszcze długość rąk, ogólna budowa ciała, preferowana sylwetka i indywidualne przyzwyczajenia. Wydaje się, że 54 powinno być odpowiednie, 56-tka jest już dość długa.

Przed chwilą dla świętego spokoju znów się zmierzyłem i wyszło, ze urosłem 182 cm.

W tym wypadku chyba, raczej 56, zaczynam się gubić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bts napisał:

@beriam @Sonnenblumen pjona!

image.png.726150cdb67e5a378056ad3e3307c689.png

Wziąłem 56 przy 186 / 89. Koleś na niemieckim forum przy tych samych wymiarach wziął 58 i niby mu leży, ale jednak skracał mostek i zmieniał sztycę na bez offsetu. Mam nadzieję, że rozmiar siądzie na dojazdy do pracy ;)

Raczej.

Ja temat konsultowałem, ze znawcami tematu tu i tam, stwierdzili, ze 54 będzie na styk. Bezpieczniej 56 :)

 

a.png

Edytowane przez beriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eazy, a nie masz jakiegoś innego roweru (najlepiej szosówki) do której mógłbyś porównać? Ja sobie porównałem z szosą reach oraz długość górnej rury, wyszło mi że na 58 będę miał pozycję poprawną, ale dość wyciągniętą. Skoro Ty masz 189 / 90 to spodziewałbym się że pozycja na 58 będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic z barankiem. W tej chwili jedynie MTB HT, ale to zupełnie inna bajka w kwestii rozmiarów. Ktoś widział tabelki, gdzie jest podany reach i stack?

Edyta: już znalazłem

Edyta2: zamówiłem 58. Jak będzie za duży to najwyżej odeślę i tyle. 

Edytowane przez Eazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...