Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] czy dobra wielkość


poliglota

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Eazy napisał:

Mamy ten sam wzrost. Jeżdżę na ramach 20-21'' na kole 29''

Też używam 20,5 " dla koła 29. I prześwit jest ale zaraz za siodłem...... Potem jest coraz ciaśniej......bo to 29. Rura delikatnie muska po .... ;-)))

Ale to nie wątek erotyczny.

 

Rzeczywiście na tym Cubie wyglądasz jak na za małym -za krótkim rowerze. Ja bym wziął rozmiar większy, jeśli jest taka opcja.

Możesz ratować sytuację obracając mostek na inwert i przekładając podkładki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 18.11.2018 o 00:08, woojj napisał:

Też używam 20,5 " dla koła 29. I prześwit jest ale zaraz za siodłem...... Potem jest coraz ciaśniej......bo to 29. Rura delikatnie muska po .... ;-)))

Ale to nie wątek erotyczny.

 

Rzeczywiście na tym Cubie wyglądasz jak na za małym -za krótkim rowerze. Ja bym wziął rozmiar większy, jeśli jest taka opcja.

Możesz ratować sytuację obracając mostek na inwert i przekładając podkładki. 

Uważam podobnie jak Ty. Kupiłam niedawno Specialized Rockhoppera , mam 170 cm wzrostu, przekrok 77 i wybrałam ramę M 17,5 cala. Mimo że nie ma u mnie dużego prześwitu ( koło podniosę na 3 cm) to jeździ mi się super.  Na ramie S czułam się jak na rowerze młodszego rodzeństwa, brak stabilności, śmiesznie krótki. Może mi jako kobiecie ten prawie żaden prześwit między ramą a kroczem aż tak nie przeszkadza jak wam facetom. Nawet jak nagle zahamuję i muszę zeskoczyć to amortyzator ładnie się ugina na dobre 4 cm i nie stukam się o ramę. Mówcie co chcecie ale człowiek na małej ramie wygląda trochę komicznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...