Skocz do zawartości

[amortyzator] Amortyzator do AM - kupić inny czy ulepszyć Sektora?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Widelec doczeka się lada dzień serwisu, praca na pewno się poprawi ale wodotrysków się nie spodziewam. 

A jako że pojawiło się troszkę środków w budżecie to rozważam przesiadkę na coś lepszego. 

Opcja 1 Auron RC2
Opcja 2 Aion RC Boost - z informacji na innym forum wynika że nie jest dużo gorszy:

Cytat

Chyba, że Aion na boost wtedy jest PCS RC i w zasadzie nawiązuje wykonaniem do Aurona, ma regulację wolnej kompresji a Auron ma i szybką i wolną. Ale powiem Ci, że w sumie ta szybka to często jest skręcona przez ludzi na minimum w tłumikach RC2, bo ona wycina małe nierówności, więc np ja osobiście wolę mieć amortyzator czuły na małe "dziobaki" i też skręcam na minimum. Moim zdaniem, jak ktoś przesadnie nie szuka ilości pokręteł, to taki PCS RC w zupełności wystarcza.

Nie wiem jak z zalewaniem dolnych lag olejem - z tego co pamiętam to w starszej generacji Aiona był z tym problem. 

Opcja 3: Rockshox. Jeździłem ostatnio Procalibrem z Reconem Gold RL, Solo Air, Motion Control i niczego mi nie brakowało - no może skoku :) Paragona Gold też lubię. 

W ciekawej cenie jest Sektor RL/RL-R z DebonAir i tłumikiem MC - tylko golenie ma 32mm.

No i cała plejada Judy/Yari/Revelation/Sektor - nie ukrywam że się w tym gubię. Mam w crossie Paragona ale w innych rowerach sztywne widelce także jestem mocno w tyle w tym temacie. 

Troszkę kusi mnie Mattoc Comp - bo nigdy nie miałem Manitou :D Ale raz że jest najdroższy a dwa kolorystycznie czerwone elementy nie pasują mi do ramy. 

O i jestem w kropce, bo nie wiem co wybrać. Z jednej strony tęsknię za Duroluxem, z drugiej strony RS też mi się spodobał (wspomniany Recon). Z trzeciej dużo nie jeżdżę - więc i wydać chciałbym jak najmniej, ale wiedząc że jednak tani Sektor to nie jest to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dokumosa napisał:

Obecnie we wszystkich suntorach zalewanie olejem jest zakazane. Największy problem jest ze złażeniem anody z popychacza tłoka.

Zastanów się czy nie lepiej jakiegoś mańka. Na wiggle w dobrej cenie ostatnio bywają.

Zalewam dolne lagi olejem po wymianie uszczelki w tłumiku swojej produkcji i już nie miałem reklamacji a co do tej anody to już montuje tuleje ślizgowe a nie złączki plastikowe i także problem znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dokumosa napisał:

Największy problem jest ze złażeniem anody z popychacza tłoka.

Czy to się objawia delikatnym popiskiwaniem przy odbiciu? Bo jeśli tak to mnie mocno zmartwiłeś. Głownie dlatego, że nie wiem jak się zabrać za nawet podstawowy serwis dolnych goleni, nie mówiąc o tym co dalej. Boję się to trochę rozbierać bez wcześniejszej wiedzy teoretycznej. Amortyzator to Auron 27,5 z 2017r. Wersja z wkładem TA. 

Co do jego pracy to jestem mega zadowolony. Przy mojej wadze 95kg ciężko mi było wyłapać różnice między nim a RS Pike, na którym jeździłem co prawda chwile, ale na tyle długo, że nawet udało mi się go dobrze ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...