Skocz do zawartości
remover

[Upgrade] Marin Muirwoods 29er - opony, napęd, manetki

Rekomendowane odpowiedzi

remover

Przyjechałem ze sklepu Muirwoods'em. Zielony XL :/. Kupowałem go z zamiarem początkowego upgrejdu, więc mam parę pytań. 

1. Opony. Chce dobrą przyczepność, większy balon, mniejsze ciśnienie i mam nadzieję że razem z ramą cromo to zadowoli moi potrzeby w amortyzacji. :) Jeżdżę 60-70% asfalt/kostka o różnej jakości, 30-40% leśne/polne ścieżki raczej suche i utwardzone, czas od czasu spotyka się piasek o różnej głębokości, trawę czy jakieś błoto po wczorajszym deszczu. Myślę dość standardowo - Race King 2.0, może 2.2 na przód. Drut czy zwijana chyba nie ma różnicy w moim przypadku, może v.2018 jak się znajdzie w sprzedaży. Coś innego? Smart Sam jakoś mnie nie przekonuję, może Maxxis Pace, Threadlite? Chociaż one są zdecydowanie droższe od RK. Crossmark czy saguaro to chyba już przesada na tyle asfaltu. Ten niedawny temat o rejskingach czytałem i odnoszę wrażenie że będzie to dobry wybór dla mojej jazdy. Ale czy na pewno? :) Może jakiś semislick będzie bardziej odpowiedni, Hurricane 2.0, Double Fighter, coś innego? Różne Marathony nie chce, są za drogie. Teraz opony 1.6, dętki pewnie 1,2-1,75. Czy dętki też do wymiany w przypadku 2.0?

2. Napęd. Kaseta (9x, 12-36), łańcuch (KMC x9), tylna przerzutka (Alivio) zostają. Korbę już mam (FC-M470, 48-36-26) i suport do tego też. Przerzutka przód do wymiany, ona ma być bottom pull i wolałbym top swing żeby nie stracić miejsce na bidon. Obawiałem się że z topswingiem się nie zmieści opona 2.0, ale u @Track 'a się zmieściła. 

3. Manetki, czy taki zestaw będzie dobry wyborem? Czy może warto poszukać fajnej używki SLX/XT, coś takiego lub takiego? Ew. nówka

https://allegro.pl/nowa-manetka-lewa-shimano-xt-sl-m780-2-3-promocja-i7428672012.html

https://allegro.pl/nowa-manetka-lewa-shimano-slx-sl-m670-2-3-promocja-i7344875351.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta