Skocz do zawartości

[Pedały zatrzaskowe] Time Atac czy coś innego?


PiotrKaaaaaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.10.2018 o 15:55, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

No i kupiłem nowe Time, ale mam z nimi problem. Lewy pedał ma luzy(?) - lewa stopa "lata", ledwo czuć opór. Do tego stopnia, że czasami nie wiem czy dalej jestem wpięty. W trakcie pedałowania pięta mi się rusza. Prawy pedał jest OK, można ruszać stopą przed wypięciem, ale jest to z wyczuwalnym oporem. W porównaniu do moich starych pedałów Time Alium prawy pedał zachowuje się tak jak stare Aliumy, lewy jest inny. Sprawdzałem zarówno na starych butach ze starymi blokami, jak i na nowych butach z nowymi blokami. Jestem w trakcie wyjaśniania tego ze sklepem gdzie je kupiłem (bikester.pl), zobaczymy co powiedzą, ale nie akceptuje takiego działania. Wróciłem do starych pedałów na razie...

Poza tym, co jest drobnostką, to w starych Aliumach pedały były podpisane koło osi lewy/prawy (L/R), a w tych nowych nie ma nic - jedyna różnica, to że w lewym pedale jest takie wyżłobienie którego nie ma w prawym. Jakby w instrukcji nie było to opisane to bym się nie domyślił po co to jest...

Cześć, właśnie zastanawiam się nad zmiana moich wysłuzonych alium na xc4 albo xc6-2017r   jak aktualnie sprawuja sie twoje xc4 ?

Mam dylemat czy warto dopłacać 30 zł do xc6 względem xc 4, xc6 są białe ale kolor akurat mnie najmniej interesuje w tym wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje 3 grosze.

Jeździłem na Time Atac 18lat ! (tak na jednej parze, nadal są sprawne po 30tyś km) bo takie poradzili mi w serwisie który składał rower,

ale że kupiłem nowy rower to chciałem sprawdzić najpopularniejsze Shimano, kupiłem M530.

Już po minucie wiedziałem że zmarnowałem 18 lat ;P

Jakość wpinania, wypinania bez porównania lepsza na M530.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

No to tym razem ja pociągnę temat. Miałem kiedyś Ritchey compy ale 2 pary mi się rozpadły. Teraz rezerwowo na 520 :) 

A pytanie bo lecimy po bandzie: Time Atac XC 12, LooK X-Track Race Carbon Ti czy stare poczciwe Shimano XTR? Ritchey WCS Xc  raczej odrzucam ze względu na złe wspomnienia. Po tym co czytam w internecie wszedłbym w Time w ciemno ale chodzę czasem na stacjonarne rowerki gdzie są pedały spd... Może kiedyś drugie buty ale na dzień dzisiejszy rzeczywiście tak polecacie Time'a? Bo jeżeli chodzi o podparcie to Look ma ogromne. Jazda to krótkie maratony i raczej mało błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...