Skocz do zawartości

[łańcuch kmcx10] trek roscoe 7-smarowanie


szariczek007

Rekomendowane odpowiedzi

2 lata? A czemu nie 1,5? A może jednak 3? To jest właśnie odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku...

Nic nie usuwaj, fabryczny smar jest najlepszy. Wytrzyj smar z zewnętrznej powierzchni łańcucha i smaruj co normalny okres czasu. W moim przypadku oznacza to około 100km w suchych warunkach. W mokrych równie dobrze może to oznaczać 20km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi fabryczny smar KMC na szosie wytrzymał 200 km, ale po jakichś 150 musiałem już przetrzeć łańcuch z wierzchu szmatką z benzyną, bo się usyfił. Mimo to trzeba przyznać, że fabryczne smary dają radę i zmywanie ich to trochę przesada, ale 2 lata to wytrzyma chyba jak rower będzie stał:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niektórzy w rok nie robią tyle ile mi się zdarza trzasnąć w dzień.

To fabryczne coś to taki miód jest, bardzo ciężko to wyszorować z łańcucha, ale działa świetnie.

 

No i najważniejsze. Po co kolejny temat o smarowaniu. Bo co, bo Trek to potrzebuje innego oleju niż każdy inny producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szariczek007 napisał:

Trek roscoe 7 model 2019 w autoryzowanym serwisie

Się tu koledzy naśmiewają, a to model jest na rok następny. Może Treki w 2019 roku będą miały taki smar na lata?

Hę? Z zawiści was wykrzywia, ot co! ;D

A jak temat jest o smarowaniu, to ja wypłukuję tego fabrycznego ulepa. Mam gdzieś czy jest dobry, czy nie. Najważniejsze jest by łańcuch nie był oblepiony syfem, jak Ronaldo wielbicielkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...