Skocz do zawartości

[smartwatch] Garmin Foreruner 235


porywacz_zwlok

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, porywacz_zwlok napisał:

Jak dodać inną aktywność na zegarku (pływanie, spacer)? Co to jest za czerwona linia która jest po lewej stronie tarczy?

W 235 nie dało sie dodac innych aktywności niż te załadowane fabrycznie - przynajmniej do czasu kiedy sie z nim rozstawałem tak było.... moze cos zmienili w sofcie, ale nie sadze, to juz stary model z perspektywy garmina. pozostaje zmienic w GC czy tam stravie typ aktywnosci po syncu. ;-)

Niemniej to świetny zegarek, szczególnie teraz, gdy można go kupić za stosunkowo nieduże pieniądze ;-) Polecam ! tym ktorzy trafia na ten wątek, a moze się zastanawiaja nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr235 nie będzie rejestrował pływania na otwartych wodach, za to świetnie sobie radzi na basenie z aplikacją, o której wspomniał @mambaout. Do wędrówek lepszy moim zdaniem jest hiker z iq connect: https://apps.garmin.com/en-US/apps/a230c855-7adf-415a-bb1c-289f27304563

Tak wyglądają dane po zrzuceniu do garmin connect: https://connect.garmin.com/modern/activity/2977221980 . Szlak na Pilsko z dzieciakami. Ty byś tam miał jeszcze zapisany puls. 

Mam wprawdzie fr230, ale to niemal to samo. 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej to zrobic jako Other activity i później z palca zmienić ?

Niektóre z tych Apek czy DAtaFieldów  a nawet Tarcz zegarka na garmina są krzywo napisane i co najmniej wciągają sporo baterii....także jak ktos odkryje niebawem że zegarek wiecej ciagnie prądu, sugeruje sprawdzić co tam ostatnio instalowane było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zegarek ponad 2 lata i korzystam z aplikacji hiker podczas wędrówek w górach. Nie zauważyłem żeby bardziej zjadał baterie. w aplikacji hiker masz też pokazane przewyższenie i aktualna wysokość (brane z GPS) oraz rysuje się linia z Twoją trasą, co może być przydatne kiedy w pochmurny dzień idziesz poza wy czonymi szlakami turystycznymi. Z tarcz zegarka z iq Connect nie korzystam. Mam też wyłączone powiadamianie o braku aktywności, bo zdarzało mi się, że przebiegłem 25 km lub Pr, e jechałem 150km a zegarek po pół godzinie pokazywał mi, żebym się ruszył:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie że kazda aplikacja, data screen czy watch face jest źle napisana i wciąga baterie, mówię że niektora są i jest to fakt. SDK od garmina jest  ogólnie dostępne, każdy może sobie napisać co mu tam potrzeba, jedni sa w tym lepsi inni gorsi... i efekty końcowe mogą być różne. NIe sprawdzałem na jakich zasadach te dodatkowe alternatywne aplikacje są umieszczane w "sklepie" garmina, ale zakładam że garmin tego nie testuje... oni czasem nawet swoich własnych appek nie maja wytestowanych ;-)  Więc lepiej mieć to na uwadze gdy nagle bateria zacznie znikac "bardziej".

Jescze co do zegarków, od poł roku używam 935, przeszedłem na niego po 1,5 roku z 235, a w miedzy czasie mialem przez pare tygodni jeszcze 735.  I szczerze nie polecam 735, nie za te pieniądze, pulsometr działał w nim najgorzej, parametry są w nim jak w 235 nie liczac wsparcia czujnika mocy, ale sam zegarek to generalnie 235. Płacić za nowy  1200pln to nieporozumienie.  Jak juz to 235 albo 935 (ktory jest juz w innej lidze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Fr935  jest uchwyt quick release, super sprawa, zegarek wkladasz do "koperty" ktora pasuje do standardowego uchwytu garmina np od licznika, jesli jeszcze dokupisz paski quick fit (niestety w bandlu sa 2 zwykle paski, do fenix 5 daja quick)  to licznik Ci niepotrzebny. W sklepie garmina dostepny jest data screen z 8 polami plus stan baterii i czas. Dzis jechalem traske 160km, podpieta kadencja, moc sekundowe zapisywanie pozycji, wciaga mi niecale 5% baterii na godzine ;-)

https://youtu.be/7niSJRRx8Tc

 

Edyta: hehe dobre synchro z tymi postami ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie moge edytować wiec dopisze, jesli kogoś interesują statystyki zycia na bateriii FR935 to pierwszy raz mam wiarygodne dane (tj, pierwszy raz zapamiętałem kiedy go ładowałem).

Sumarycznie wygląda to tak:

Naładowany 6 Pazdziernika do 100%  -> tego dnia trasa na rowerze 163km (moving time 5h 15min, podpięty czujnik mocy i cad), później zrobione do dziś 120km na dojazdy do kombinatu, moving time 4h 45min, czujnik cad był zawsze obecny - na te chwile 15% baterii do końca.  Moim zdaniem super wynik ;-)

BT w zegarku zawsze włączony. GPS zapisywany co 1sek.

Optyczny HRM wyłączony.

Zegarek cały czas włączony... używany jako zegarek :>

Podczas jazdy włączony CyclingDF7 data screen (8 wartosci ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...