Skocz do zawartości

[lakier] Naprawa ubytków lakieru....


Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym białego jeszcze nie widziałem :)

 

Mało widziałeś.

Mam biały marker lakierowy(edding 791) i uzupełniałem nim ubytki lakieru na ramie.

Krycie jest idealne, bo marker tworzy grubą warstwę.

Niestety to nie wychodzi, jak w reklamie z TV Mango(czy jakoś tak), gdzie były kredki do lakieru samochodowego uzupełniające rysy.

Widać trochę inny odcień, a z bliska zgrubienia.

Są jakieś specjalne białe markery do znakowania opon, które z gumy ciężko zetrzeć więc do ramy też powinny się nadać, ale nie próbowałem takich na razie.

 

Biały marker kupiłem w sumie w innym celu. Chciałem znaczyć na oponie miejsca przebić, ale ten lakierowy marker akurat łatwo zetrzeć z opony, a ramy trzyma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o usuwaniu odprysków z lakieru markerem (permanentnym)? Czy to wpływa jakoś na materiał z jakiego zrobione są poszczególne części roweru?

 

Dziś poprawiłem zębatki i ramę tym sposobem powiem że efekt w miarę dobry ;)

Pomysl oczywicie dobry,tylko nie wiem po co poprawiac zebatki.Jezeli chodzi o zeby /czarne/ to jest to paranoja..inne miejsca na nich rowniez nie wytrzymaja dluzszgo uzytkowania ze wzgledu na rozpuszczalniki zawarte we wszelkiego rodzaju smarach ,olejach w aerozolu.Rama jak najbardziej,sam tak robie.Markery tylko i wylacznie tzw "olejowe" po wyschnieciu piekielnie duza wytrzymalosc na warunki pogodowe.To zupelnie inny przyklad ich zastosowania: na nagrobku /wiem smiesznie brzmi ale czytajcie dalej/ mojej babci luszczyla sie oryginalna farba z liter.Wyczyscilem ,odtluscilem i pomalowalem markerem koloru zloty metalik firmy UNIPAINT/jest to seria markerow firmy MITSUBISHI PENCIL CO,LTD. zaznaczam ,ze wtedy byl to produkt japonski,aktualnie te ktore mam to juz vietnam,ale czy ma to jakis wplyw na jakosc,nie wiem w koncu normy sa normami.../ i wytrzymuje juz ponad 2 lata,co prawda widac zmatowienie.Nalezy wziac pod uwage,ze jest to 24godz na dobe przez 2 lata w Beskidach dosc wysoko przy temp dochodzacych do -30 i + 60 w sloncu,wiec rower tego niema..Opisane wyzej markery firmyEDDING rowniez uzywam,takze polecam /nimi liwiduje ubytki na widelcu w rowerze czy ryski na karoserii samochodu,idealne zgranie odcieni..,ale zauwazam troszke slabsza wytrzymalosc zlaszcza na UV. Zaznaczam,ze produkty uzywam od jakis 5 lat wec wem co pisze...polecam=pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homik, w Jeleniej Górze koło Rabatu jest mieszalnia lakierów samochodowych, podjedź tam (najlepiej z rowerem) to dobiorą Ci kolor, (będzie to lakier samochodowy), a na ubytki w ramie dużo nie trzeba więc nie powinno być zbyt drogo (chociaż w cenie markera to to nie będzie).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Ślawus, niestety nie jest to tania operacja z tym dobieraniem koloru. Wiem jak u nas w Łodzi podjechałem właśnie do takiego punktu to mi wycenili małą puszeczkę z farbą na ok 40 zł :) Więc ładnie im podziękowałem i stwierdziłem, że mogę jeździć z takim zadrpaniami a nie płacić takie pieniądze za tyle farby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślawus, niestety nie jest to tania operacja z tym dobieraniem koloru. Wiem jak u nas w Łodzi podjechałem właśnie do takiego punktu to mi wycenili małą puszeczkę z farbą na ok 40 zł :) Więc ładnie im podziękowałem i stwierdziłem, że mogę jeździć z takim zadrpaniami a nie płacić takie pieniądze za tyle farby :D

 

wiesz, ja nie powiedziałem że jest to tanie (jednak za jakość trzeba płacić), a poza tym taka mała puszeczka za 40-50zł (zależy od lakieru) może starczyć dobremu lakiernikowi na całą ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...